Yeni bir anneden özel pompalama ipuçları ve püf noktaları

özel pompalama ipuçları

Bu gönderi, bağlı kuruluş bağlantıları içerir. Bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla satın alma, Diyetisyen Debbie Yemeklerini size hiçbir ek ücret ödemeden destekler.

Üniversitede diyetisyen olmak için okurken, bize hep “meme en iyisidir” denilirdi ama yeni bir anne için emzirmenin zorluğu pek tartışılmazdı! Başarılı bir şekilde emzirme baskısı çok büyüktü ve bana doğal gelmedi. Emzirme yolculuğum hamileliğim sırasında hayal ettiğimden tamamen farklı. Sıkıntıyı atlattığıma göre, “yemek daha iyi” için yepyeni bir takdirim var.

İşte yolculuğumuzun bir kısmı ve nasıl özel olarak pompaladığımı. Emzirmek için uğraşırken, bunun gibi gönderileri çok faydalı buldum!

Özel bir pompalama ile yolculuğumuz

20 haftalık anatomi ultrasonum sırasında, Oğlumun yarık dudak/damak olduğunu öğrendim bu yüzden muhtemelen anne sütümü pompalamam gerekeceğini düşündüm. Ancak doğum odasında hepimizi şaşırttı ve sadece yarık dudakla dünyaya geldi. Sadece yarık dudaklı bebekler bazen başarılı bir şekilde emzirebildiğinden, denemek için heyecanlandım.

Hastanede birkaç emzirme danışmanı gördüm ve onlar olmadan iyi ememediği için ona göğüs koruyucuları vermemi önerdi. Ayrıca hastanedeyken sütümün gelmesine yardımcı olmak için günde birkaç kez sağmamı sağladılar.

Evde göğüs koruyucularla devam ettik ve ilk çocuk doktoru randevumuza gelip doğum ağırlığının %10’undan fazlasını kaybettiğini öğrenene kadar iyi olduğunu düşündüm. Sadece emzirmeyi çok istediğim için kendimi başarısız hissettim, ancak erkenden mama takviyesine ihtiyacımız oldu. Geriye dönüp baktığımda, keşke formülü kullanma ihtiyacı duyduğum için kendimi suçlu hissetmem için bir neden olmadığını söyleyebilseydim. Amaç, anne sütü, formül mama veya ikisinin karışımı olsun, beslenmiş bir bebeğe sahip olmaktır.

Ayrıca birkaç emzirme konsültasyonu daha yaptık ve Micah’ın kalkanlar açıkken bile emzirmede pek etkili olmadığını fark ettik. Üçlü beslemeyi (hemşire + biberon + göğüs pompası) sürdürmek çok yorucuydu. Her besleme bir maraton gibi hissettim ve zihinsel sağlığıma zarar veriyordu. Bu uzun beslenme seanslarında çok az uyuduğumuz için geceden korktum.

Yarık dudağa ek olarak, Micah’ın bu süreçte bir noktada düzelttiğimiz bir dil bağlantısı da vardı, ancak emzirirken hala etkili değildi, ancak biberonla beslemede iyiydi. Sonunda, özel pompalamanın ikimiz için de en kolay ve en az stresli seçenek olduğunu fark ettim.

Anne sütünüzü nasıl korur ve artırırsınız?

Bu özel pompalama yolculuğuna başlamadan önce, anne sütüyle dolu büyük bir dondurucunun normal olduğunu düşündüm. İnternette emzirme veya sağma hakkında konuşan hemen hemen her annenin büyük miktarda süt kaynağı varmış gibi görünüyordu, bu yüzden yaptığımda şaşırdım Sadece yeterli Bebeğimin ihtiyaçlarını karşılamak için. Daha sonra dev dondurucu zulasının norm olmadığını öğrenene kadar ortalığı toparlamak için yeterince yapamadığım için bende bir sorun olduğunu düşündüm! Birkaç hafta boyunca Micah’ın ne kadar süte ihtiyacı olduğuna yetişmek için mücadele ettim, bu yüzden stoğum artana kadar ara sıra bir şişe formül mama ile takviye ettik.

Süt tedarikimi artırmak için çaresiz kaldığım bu iki hafta, çevrimiçi olarak sunulan birçok öneriyi denedim. Birçoğu gerçekten bir fark yaratmadı, ancak en yararlı bulduklarım bunlar:

 1. Pompalama programınızı takip edin: Ürettiğiniz anne sütü miktarı arz/talebe bağlı olduğundan, iyi bir sağım programı sürdürmek çok önemlidir. Ne kadar düzenli pompalarsanız, vücudunuza süt üretmek ve üretiminizi artırmak için o kadar çok sinyal gönderirsiniz.
 2. hidrasyon: Emzirirken sıvı ihtiyacınız günde 3,8 litreye (~16 bardak!) yükselir, bu yüzden anne için için! Bu 16 fincanlık hedef için önemli olan tek şey su değil – tüm sıvılar, çorbalar, vb. Önemli olmak.
 3. Yeterince yiyin: Yeni doğmuş bir bebekle beslenme şansını bulmak zor olabilir, ancak iyi beslenmek sütünüzü korumak için çok önemlidir. Emzirmek için günde fazladan 500 kaloriye ihtiyacınız var, bu yüzden elinizde fazladan birkaç atıştırmalık bulundurmanın yardımcı olduğunu gördüm.
 4. pompalama gücü: Bu temelde sadece pompalarken küme beslemeyi nasıl taklit ediyorsun ve bana gerçekten yardımcı oldu!
 5. Çoklu hayal kırıklıkları: Seans başına birden fazla deşarjı uyarmak için pompadaki iki farklı ayarı kullanın. Genelde 2-3 yaparım.

Bu özel pompalama blogu programımı, güç pompamı ve daha fazlasını bulmamda gerçekten yardımcı oldu. ben de buldum tarafından Karrie Locher gerçekten faydalı bir instagram hesabı da var.

Anne sütü tedarikini desteklemeye yardımcı olabilecek yiyecekler

Ne yazık ki, anne sütü arzınızı artırabilecek gıdalar hakkında çok fazla derinlemesine araştırma yoktur. Bununla birlikte, yardımcı olabilecek veya olmayabilecek galaktogoglar olarak bilinen birkaç yiyecek vardır. (Sonuçlar kişiden kişiye çok değişiyor gibi görünüyor!) Her neyse, en yaygın laktojenik gıdalar da çok besleyicidir, bu yüzden onları doğumdan sonra diyetinize daha sık dahil etmenin zararı olmaz.

Özel pompalamanın avantajları ve dezavantajları

 • Pompalamanın avantajları:
  • Emzirmede veya emmede zorluk çekse bile bebeğinize anne sütü vermeye devam etme seçeneği sunar.
  • Ne kadar süt ürettiğinizi tam olarak bilirsiniz.
  • Bebeğinizin ne kadar süt içtiğini takip edebilirsiniz.
  • Partner besleme konusunda yardımcı olabilir.
  • Bebeğinizi anne sütüyle beslerken evden ayrılma veya işe dönme özgürlüğü.
 • Pompalamanın dezavantajları:
  • Sürekli olarak pompa parçalarına ve yıkamak için şişelere sahip olmak
  • Pompalama, emzirme ile aynı özel bağlama etkisine sahip değildir.
  • Daha pahalı çünkü pompa parçaları/şişeler/vb. satın almanız gerekiyor.
  • Elektrik prizine yakın bir besleme pompasına bağlıyken sıkışmış hissetmek.

Özel pompalama programı örneği

Micah doğduktan bir veya iki hafta sonra gördüğüm konuşma terapisti/emzirme danışmanına bir beslenme/sağma programı oluşturmamıza yardım ettiği için çok teşekkürler. İşte programım nasıl görünüyordu:

0-2 ay 2-3 ay 3 ay 6 ay 8 ay
3am
06:00.
sabah 9
12:00
öğleden sonra 3
akşam 6
akşam 9.
00:00
2am
06:00.
sabah 9
12:00
öğleden sonra 3
akşam 6
akşam 9.
sabah 5
sabah 9
12:00
öğleden sonra 3
akşam 6
akşam 9.30.
sabah 5
sabah 9
01:00.
17:00
akşam 9.
sabah 5
sabah 10.
öğleden sonra 3
öğleden sonra 8:30.

İlk 6-8 hafta boyunca, tedarikimi sağlamak için pompalamak için gece iki kez uyandım. Sütümü sağdığım için kocam gece Micah’ı beslemeye yardım etti. Sonunda yaklaşık 8 haftada gece yarısı pompalama seansından vazgeçtim. Sonunda, yaklaşık 12 hafta, gece pompasından tamamen vazgeçtim. Artık işe döndüğüme göre, günde 5 pompalama seansına düştüm. Genellikle her seansta yaklaşık 25 dakika pompalarım.

Başlangıçta çok sık pompalamanız gerekeceğinden, her seferinde aynı seti yıkamamak için birkaç set pompa flanşı/şişe/parçası satın alın! Her şeyi yıkama sıklığını azaltmaya yardımcı olmak için 3 set satın aldım. Temizlik için başlangıçta pompa parçalarını temizlemek için hastanede bize verilen bir lavabo kullanıyorum. Pompa parçalarınızı lavaboda temizlemekten kaçınmak istiyorsunuz. Burada CDC’den bir rehber temizlik ipuçları ile.

İşyerinde pompalama için ipuçları

İşyerimin yeni ebeveynler için cömert bir izin politikası var, bu yüzden Micah ile yaklaşık 4 ay izin alabildim. (Keşke her Amerikalı ebeveyn buna sahip olsaydı!) Neyse ki, doğumdan itibaren tamamen iyileşmek ve iyi bir ifade rutini oluşturmak için bana bolca zaman verdi. Özel pompalamanın faydalarından biri, Micah’ın zaten sütü şişelemeye alışmış olmasıydı, bu yüzden kreşte biberon reddi konusunda endişelenmeme gerek yoktu. Havalı bir anne olarak işe döndüğümde aklı başında kalmama yardımcı olan bazı ipuçları.

 • İş için daha büyük bir çantaya yatırım yapın çünkü çok daha fazla eşya taşımanız gerekiyor! Pompam ve biberonlarım için ayrı bir çanta taşımak istemedim, bu yüzden satın aldığım ekstra büyük bebek bezi çantasını kullanıyorum. severim bu çanta. (Aşağıdaki fotoğrafta giyiyorum!)
 • Pompalama seansları arasında pompa parçalarınızı soğutun. Bebeğinizin bağışıklığı baskılanmadığı sürece, göğüs pompası aksesuarlarınızı buzdolabında saklamanın genellikle güvenli olduğu kabul edilir. İşyerinde pompa parçalarımı yıkamak için iyi bir alanım olmadığı için bu hayatımı kurtardı. Her şeyi büyük bir saklama çantasına koydum.
 • Arabada pompalama seanslarına gizlice girmek için bir araba adaptörü veya pille çalışan bir pompa edinin. İşe gidip gelmem yaklaşık 40 dakika, bu yüzden gün içinde başka bir pompalama seansına girmek için mükemmel bir zamandı.

Favori emzirme ürünleri

 • Ameda MyaJoy göğüs pompası: Bu, iş yerimdeki sigortam tarafından bana sağlanan göğüs pompası ve şu ana kadar benim için iyi çalıştı. Ne kadar kompakt olduğunu seviyorum, ancak yine de çok fazla güce sahip görünüyor. Pili var, bu yüzden prize takılıp kalmıyorsunuz, ancak pili hızla tüketiyor, bu yüzden genellikle sadece bir pompalama seansı yapabiliyorum. (Pompalarken hareket edebilmek istiyorsam, onu sadece bel çantasına koydum.)
 • Mayıs Anne Gelinler: Sütün göğüslerinizden verimli bir şekilde alınması için doğru boyutta flanşlara sahip olmak gerçekten önemlidir. Pompayla birlikte gelen standart boyuttan farklı bir boyut almak zorunda kaldım. Bir emzirme danışmanı, doğru bedeni aldığınızdan emin olmanıza ve ölçmenize yardımcı olabilir.
 • Dünya Mama Meme Ucu Tereyağı: Bunu pompalamadan önce giydim ve hayatımı kurtardı!
 • LaVie emzirme masajı: Tıkanmış kanalların temizlenmesine ve sütün daha hızlı çıkmasına yardımcı olmak için harikadırlar.
 • Kindred Bravely Pompalama Sütyeni: Bilezik boyutu, beden kılavuzundan daha küçük olma eğilimindedir, bu yüzden bir beden büyük alırdım. Bu sütyenler en rahat olanlardır ve eller serbest pompalama için pompa kayışlarını yerinde tutmak için en iyi işi yaparlar. Bunlar sadece giydiklerim!
 • Phillips Avent biberonlar: Bu büyük meme uçlarını Micah’ın konuşma terapisti tavsiye ettikten sonra kullanmaya başladık ve o çok başarılı oldu! 4 onsluk bir paketle başladık ve o daha fazla içmeye başlayınca daha büyük şişeler aldık.
 • Huckleberry Uygulaması: Bu uygulamayı, beslenmeden uyumaya kadar her şeyi takip etmek için kullanıyoruz. Ayrıca ne kadar pompaladığınızı takip etme özelliğine sahiptir, böylece üretiminizi izleyebilir ve bebeğin ne kadar yediğiyle karşılaştırabilirsiniz.Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.