Yaban mersini arteriyel fonksiyonu iyileştirebilir

Bir yemek sırasında tüketilecek en uygun yaban mersini dozu nedir?

Sadece bir porsiyon yaban mersini yardımcı olabilir arabuluculuk Sigara içmenin neden olduğu arteriyel disfonksiyon. Araştırmacılar, tek bir porsiyon dondurulmuş yaban mersininin genç sigara içenler üzerindeki etkisini inceledi. Videomda 0:19 da görebileceğiniz gibi Yaban Mersininin Arter Fonksiyonu İçin Faydalarısen ne zaman Sigara içmek sadece bir sigara, atardamarlarınızın doğal olarak gevşeme yeteneği iki saat içinde %25 azalır. Ancak, sigara içmeden yüz dakika önce iki fincan yaban mersini yerseniz, aynı sigara hasarın yarısından daha azına neden olur, bu da sadece bir büyük donmuş yaban mersini porsiyonunun sigara kaynaklı arter disfonksiyonuna karşı koyabileceğini gösterir. Elbette şunu da belirtmek gerekir ki “yaban mersini tüketimi, sigaranın yol açabileceği sağlık sonuçlarını önlemenin bir yolu olarak görülemez; bu ancak sigarayı bırakmak ve/veya önlemek, yani en başta sigara içmemekle sağlanabilir.

İki bardak yaban mersini çok fazla. Evet, onları bir smoothie’de kolayca içebilirsiniz, ancak bu etkiyi elde etmek için minimum doz nedir sizce? Bir grup İngiliz araştırmacı bunu test etmeye karar verene kadar bunu bilmiyorduk. Çift kör bir çalışma yapmak için, oluşturmak plasebo kontrolü için sahte bir yaban mersini içeceği. Dondurularak kurutulmuş yaban mersini tozu kullanarak insanlara dörtte üçü bir fincan, bir buçuk fincan, bir fincan ve dörtte üçü, yaklaşık üç fincan veya dört fincan taze yaban mersini verdi. Araştırmacılar, “yaban mersini tüketiminin vasküler fonksiyonu önemli ölçüde iyileştirdiği” sonucuna vardılar. [arterial] girişe bağlı bir şekilde çalışır. Peki optimal alım miktarı nedir? 1:32’de görebileceğiniz gibi videohiç bir şey gel plasebodan sonra. Bununla birlikte, bir ve üç çeyrek fincan yaban mersini yedikten sonra, tüketimin sadece bir saatinde gelişmiş arteriyel fonksiyonda büyük bir artış oldu ve bu, etkinin zirve yaptığı yer gibi görünüyor. Bir fincandan daha azı iyidir, ancak bir ile iki fincan arası daha iyi görünür, tek bir öğünde bunun ötesine geçmenin hiçbir faydası yoktur.

Onları pişirebilir misin? Ve örneğin onlarla yemek yaparsanız? Gördüğün gibi saat 2:00’de benim videoarteriyel fonksiyonda aynı kayda değer iyileşme yaban mersini ile görülmüştür. pişmiş bir topuz. Tek fark, katı yiyecekler midenizden daha yavaş geçtiği için zirvenin bir saat sonra gerçekleşmesidir.

Eğer sen yemek yemek Her hafta aynı zamanda, vücudunuzun viral enfeksiyonlara ve kansere karşı ilk doğal savunma hatlarından biri olan arteriyel sertliğin azalması ve doğal öldürücü hücrelerin artması açısından kronik faydalar yaşarsınız. Antosiyaninler (yaban mersini içindeki mavi pigmentlerin aktif maddeler olduğu söylenir) zar zor olsa, yaban mersini tüm bu şaşırtıcı etkilere nasıl sahip olabilir? Zanaat bizim sistemimizde? Aslında kadınlar vardı verilen bir fincan yaban mersini yemekten daha fazlaydı ve araştırmacılar kan dolaşımında veya idrarında neredeyse hiç bulamadılar.

2:47’de benim video, kromatogram adı verilen bir grafik görebilirsiniz. sivri uçlar İğnelemek yaban mersini içindeki tüm antosiyanin zirveleri. Yaban mersini yemeden önce, katılımcıların kanında hiçbir pigment belirtisi yoktu, bu da yutulmadıkları için mantıklı. Bununla birlikte, bir saatlik tüketimden sonra, ani yükselmeler görmeye başlarsınız ve birkaç saat sonra biraz daha belirgin hale gelirler. Bununla birlikte, genel olarak, mililitrede bir gramın yalnızca birkaç milyarda biri görünür. Böylece, “ya antosiyaninler vardır son derece güçlü ve bu nedenle düşük serum seviyelerinde aktif [parts-per-billion blood] konsantrasyonlar… veya diyet oluşumları veya biyoyararlanımları hafife alınmıştır. Araştırmacılar radyoaktif olmaya karar verdi. etiket onları vücut boyunca takip edin.

3:28’de ne olduğunu gösteriyorum video. Yaban mersini pigmentleri metabolize karaciğerimiz ve bağırsaklarımızdaki iyi bakteriler olan mikrobiyomumuz tarafından aktif metabolitlere dönüştürülür ve bunlar daha sonra sistemimiz tarafından emilir. Bu nedenle, meyvelerden yararlanmak için bir ekip çalışması, bu da araştırmacıların neden gizemini çözecek. gözlemlenen saat altıda bir yabanmersini içeceği tükettikten sonra ikinci bir fayda zirvesi. Bunun nedeni, bazı metabolitlerin bir saat içinde kan dolaşımında zirveye ulaşması, ancak diğerlerinin, özellikle de meyvelerin kolona inmesi gerekiyorsa, daha yavaş artmasıdır. Üstelik, tüketimden sadece bir saat ve altı saat sonra zirveler yoktur. Onları daha da takip ederseniz, bazıları daha da yükselir. Bir gün sonra bile, bağırsak bakterilerimiz sistemimize yeniden emilen ve biz onları besledikçe bizi besleyen güzellikler üretmeye devam ederken, meyvelerin iyiliğini hissedebiliriz. Yaban mersini yemek bu nedenle beslemek Onları yiyen iyi bakterilerimiz, doğal bir probiyotik almak gibidir, herkes için bir kazan-kazan.

En son berry araştırmalarıyla ilgili uzun bir video serisi hazırladım. Tadları güzel ve daha uzun yaşayacak mısın? Bu bitki bazlı bir besindir!

Yaban mersini başka ne yapabilir? Doğrulamak için:

Ve meyveler hakkında daha fazlası için şunu izleyin:

gibi daha karmaşık seçeneklere ne dersiniz?vsçilek var mı? Görmek:

Cuma gününe geri dönüş: Ne kadar meyve çok fazla? Öğrenmek için videoyu izleyin.

Peki ya meyvedeki tüm fruktoz? Görmek Cuma gününe geri dönüş: Fruktoz kötüyse, meyve ne olacak?.

HATIRLANMASI GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Tek bir sigara içtikten iki saat sonra atardamarlarımızın doğal olarak gevşeme yeteneği %25 oranında azalır. Bu sigarayı içmeden yüz dakika önce iki fincan yaban mersini yemek, hasarın yarısından daha azına neden olur. (Ama yaban mersini yiyip yemeseler de kimse sigara içmemelidir.)
  • Araştırmacılar yaban mersini yemenin “vasküler fonksiyonu önemli ölçüde iyileştirdiğini” buldular. [arterial] girişe bağlı bir şekilde çalışır.
  • Bir fincandan daha azı faydalıdır, ancak bir öğünde bundan fazlasını yemenin faydası olmadığı için bir ya da iki fincan daha iyi görünmektedir. Tüketimden sonraki bir saat içinde görülen arteriyel fonksiyon gelişimindeki en büyük artış, bir ve dörtte üç fincan yaban mersini ile geldi.
  • Katı yiyecekler mideden daha yavaş geçtiği için zirve bir saat sonra ortaya çıksa da, yaban mersini pişirmek arteriyel fonksiyonda aynı gelişmeyi sağlar.
  • Haftalarca yaban mersini yemek, arter sertliğini azaltmanın ve viral enfeksiyonlara ve kansere karşı savunma yapan doğal öldürücü hücreleri uyarmanın kronik faydalarını sağlar.
  • Meyvedeki mavi pigmentler olan çok az antosiyanin, yaban mersini tükettikten sonra kanımıza geçer, bu nedenle fitokimyasallar ya “son derece güçlü” ya da “yetersizdir”.
  • Araştırmacılar, bunları tüm vücutta radyoaktif olarak işaretleyip izlediğinde, antosiyaninlerin karaciğerimiz ve iyi bağırsak bakterilerimiz tarafından aktif metabolitlere dönüştürüldüğünü ve daha sonra sistemimiz tarafından emildiğini keşfettiler. zaman – hatta bir gün sonra.
  • Yaban mersini doğal probiyotikler olarak kabul edilebilir. Onları yediğimizde, iyi bakterilerimizi de besleriz.

Peki ya diğer gıdaların arteriyel fonksiyon üzerindeki etkileri? Doğrulamak için:

Sağlıkta,

Michael Greger, doktor

Not: Henüz yapmadıysanız, ücretsiz videolarıma abone olabilirsiniz. burada ve sunumlarımı canlı izleyin:Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.