Vegan D reklamı: çıtır ikramlar

Bu tarifi mükemmelleştirdiğim için kendimden oldukça memnunum. Görünüşe göre klasik Pirinç Krispie ikramını yapmak düşündüğünüzden çok daha zor. Önceki versiyonlar ya çok nemliydi ve bu nedenle mısır gevreği ıslaktı ya da şeker yeniden kristalleşti ve her şey dağıldı. Ama bunlar! Bunlar, bu çocukluk klasiğini tanımlayan mükemmel gevreklik, yumuşaklık ve çiğneme karışımına sahiptir. Bir tatil partisi için önceden yapmanız gerekiyorsa, bunlar çok iyi donar ve çözülür.

İÇİNDEKİLER
Hatmi

– 3/4 su bardağı tuzsuz nohut aquafaba
– 1/2 çay kaşığı ksantan sakızı
– 1 yemek kaşığı vanilya özü
– 1 su bardağı şeker
– 1/4 su bardağı su
– 1/2 su bardağı hafif mısır şurubu
– 1 yemek kaşığı agar tozu

Çıtır Kareler
– 1/3 su bardağı margarin
– yukarıdan hatmi
– 1 çay kaşığı vanilya özü
– 8 su bardağı çıtır pirinç gevreği

YÖNTEM
Marshmallow’u hazırlayın:
Bir fırın tepsisine parşömen kağıdı serin ve hafifçe yağlayın.
1. Aquafabayı küçük bir tencereye koyun ve kaynatın. Isıyı azaltın ve 1/2 bardağa düşene kadar pişirin. Bir karıştırma kabına (varsa bir stand mikserinden) dökün ve oda sıcaklığına soğumaya bırakın. İstenirse işleri hızlandırmak için kaseyi buzdolabına koyun.
2. Aquafaba soğuyunca üzerine ksantan sakızı serpin. El mikseri veya stand mikseri ile sert zirvelere kadar çırpın. Eklenene kadar vanilya özünde çırpın.
3. Küçük bir tencereye şeker, su, mısır şurubu ve agar tozunu ekleyin. Karışımın tencerenin dibine yapışmasını önlemek için orta/orta ateşte sürekli karıştırarak kaynatın. Karışımı sağlam bir top sıcaklığına getirin: 245 ila 250 F (bir şeker termometresi kullanın). Sabırlı ol. Sıcaklık artacak, sonra plato, sonra tekrar yükselecek. Ateşi yükseltme dürtüsüne direnin.
4. Şeker karışımı sert bir topa erişince, mikser çalışırken kasenin kenarından aşağıya akıtarak aquafaba’ya çırpın (bu kısımda daha iyi kontrol için el mikseri kullanmayı seviyorum). Tüm şeker eklendiğinde, kasenin alt kısmı artık sıcak olmayana kadar çırpmaya devam edin (bu kısım için stand mikserini beğendim).
5. Marshmallow’u hazırlanmış fırın tepsisine aktarın ve yaklaşık 1/2″ derinliğe yayın. Tamamen soğutun.
6. Tamamen soğuduktan sonra, marshmallow’un üstünü hafifçe yağlayın. 2×2 kareler halinde kesin ve bir soğutma rafına aktarın. En az 12 saat oda sıcaklığında kurumaya bırakın.

İkramları hazırlayın:
8×14 tepsiyi hafifçe yağlayın

1. Margarini büyük bir tencerede düşük/orta ateşte eritin. Eridikten sonra marshmallow parçalarını ekleyin. Yine sabırlı olun. Her şey eriyene ve pürüzsüz olana kadar tahta bir kaşıkla karıştırın, ardından vanilyayı karıştırın. Ateşten alın, mısır gevreğini ekleyin ve iyice karıştırın.
2. Tahıl karışımını silikon bir spatula ile hazırlanan tavaya bastırın. Tamamen soğumaya bırakın, ardından kareler halinde kesin. Zevk almak!

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.