Vegan D reklam: Garbanzo Ekmeği (veya çörekler)

Bu tarifi, buzdolabımda bulunan, değerli aquafabaları boşaltılmış pek çok konserve fasulyeden kurtulmak için geliştirdim. Fasulye, ekmeğin protein içeriğini arttırır ve hamuru zenginleştirerek, ona harika bir yumuşak doku ve daha hassas bir ekmek içi verir. Sünger biraz “fasulye” koksa da, son ekmekte nohutlar ayırt edilemez. Ben her zaman çifte tarif yaparım (iki ayrı kapta) ve dört somun veya iki somun ve bir düzine rulo pişiririm. (Ve kendine özgü ölçümlerim için özür dilerim. Ben böyle yuvarlanıyorum.)

İÇİNDEKİLER

2 somun veya 12 çörek yapar

Sünger

– 1 lb 1 oz un (aşağıdaki not 1’e bakın*)

– büyük yemek kaşığı instant maya

– 1/2 kutu tuzsuz nohut (aşağıdaki not 2’ye bakınız*) + 20 ons yapmak için ılık su

Hamur

– bütün sünger

– 11 ons un

– 1/3 su bardağı paketlenmiş esmer şeker

– 3 ons yağ

– 2 1/4 çay kaşığı tuz

YÖNTEM

1. sünger yapmak: Un ve kabartma tozunu birlikte çırpın. Blender kabınızı tartınızın üzerine koyun, nohutları ekleyin, ardından 20 oz olacak şekilde suyu ekleyin. Çok pürüzsüz olana kadar karıştırın. Unu ekleyin ve birleşene kadar tahta bir kaşıkla karıştırın. Biraz dirsek yağı alacaktır. Örtün ve bir saat bekletin.

2. Hamuru yapın: diğer malzemeleri pandispanyaya ekleyin ve karıştırın. 5-7 dakika veya pürüzsüz olana kadar yoğurun.

3. Hafif yağlanmış bir kapta bir saat veya iki katına çıkana kadar mayalanmaya bırakın.

4. Hamuru dikin. Ekmek pişiriyorsanız: ikiye bölün, somunlara şekil verin ve 1,5 librelik somun tavalarında yükselmeye bırakın. 350 derecede 38-40 dakika pişirin. çörekler yaparsan: 12 parçaya bölün ve top haline getirin. Yuvarlak olacak şekilde yassılaştırın ve parşömen kağıdıyla kaplı büyük bir fırın tepsisine (veya iki) koyun. Üzerine soya sütü sürün ve 400 derecede 15-17 dakika pişirin.

*NOT 1: Sert hamur unu, çok amaçlı un veya her ikisinin karışımını kullanabilirsiniz. Çok amaçlı un, ekmeğe “köy ekmeği” hissi verir ve hamburger ve sosisli sandviçler için mükemmeldir (ve harika ekmek yapar). Sert un kullanırken genellikle çöreklerin (ve hamburger ekmeğinin) üstlerini pişirmeden önce (fotoğrafta gördüğünüz gibi) keserim. Tam buğday unu da kullanabilirsiniz, ancak son hamura daha fazla su eklemeniz gerekebilir.

*NOT 2: Nohut kutularının boyutlarının değiştiğinin farkındayım. Genellikle burada 12-15 oz civarındadırlar. Toplam sıvınız 20 oz olduğu sürece herhangi bir kutunun yarısı işe yarayacaktır.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.