Vegan baba: Sütlaç

Nedense canım sütlaç istedi. Muhtemelen, Ontario’da her gün bir başka Muhafazakar hükümet felaketini ortaya çıkardığı için ve bu beni tüm rahat yiyecekleri aramaya itiyor. Bu puding, sıcak veya soğuk lezzetlidir ve büyük bir kuru üzüm hayranı değilseniz, onları atlayın. Kaju fıstığı, kremsi bir görünüm sağlayarak ve pişerken pudingin kalınlaşmasına yardımcı olarak ikili bir amaca hizmet eder. Bu çok fazla puding, yani benim gibi çok aç dört çocuğu olan bir aileyi beslemiyorsanız, daha küçük bir tavada yarım yemek tarifi yapın.İÇİNDEKİLER
8 ila 10 kişi için
– 3 su bardağı su
– 1 1/2 su bardağı beyaz yasemin pirinci, durulanmış


– 3 su bardağı süt içermeyen süt (soya kullandım), bölünmüş
– 1/3 su bardağı kaju fıstığı (blenderiniz çok güçlü değilse birkaç saat suda bekletin)
– 1 su bardağı şeker
– 1/8 çay kaşığı zerdeçal


– 1 1/2 su bardağı kuru üzüm
– 1/8 çay kaşığı tarçın (veya tadına göre daha fazla)
– 1 ila 1 1/2 su bardağı süt içermeyen süt
– 3 yemek kaşığı margarin
– 1 çay kaşığı vanilya özü

YÖNTEM

1. Suyu büyük bir tencerede kaynatın. Pirinci ekleyin, kaynatın, ardından ısıyı düşük seviyeye indirin. Örtün ve 20 dakika pişirin. Su tamamen emilmeli ve pirinç kısmen pişirilmelidir (yani yumuşak ama yine de çiğnenebilir).

2. Pirinç pişerken, 1 1/2 su bardağı bitki bazlı sütü kajularla çok pürüzsüz olana kadar karıştırın. Kalan 1 1/2 bardak süt içermeyen süt, şeker ve zerdeçal ekleyin. Pürüzsüz olana kadar karıştır.

3. Pirinç pişince süt/kaju karışımını tavaya ekleyin ve iyice karıştırın. Orta ateşte sürekli karıştırarak kaynatın. Sürekli karıştırarak yaklaşık 10 dakika pişirin, pudingin çatlamasını önlemek için ısıyı gerektiği kadar azaltın. Karışım çok kalın, kremsi ve kıvamlı hale gelecek ve pirinç biraz ısırmayı koruyarak pişirmeyi bitirecektir.

4. Kuru üzüm ve tarçını ekleyin. Karışımı tekrar puding kıvamına getirmek için son 1 1/2 bardak süt ürünü olmayan sütü karıştırın. Gerekirse daha sonra puding soğurken katabilirsiniz.

5. Ocaktan alın ve margarini ilave edin. Ardından vanilyayı ekleyin.

6. İstenilen sıcaklığa soğutun ve servis yapın.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.