Vegan Baba: Kabaklı Tart

Bu sonbaharda yaptığım son kabak tariflerim. Kanada’da Şükran Günü için çok geç, ancak bunlar kendi Amerikan Şükran Günü’nüzde bir hit olabilir. Doldurma çok fazla balkabağı aromasına sahiptir, ancak dokuda normal balkabağı turtası dolgusundan daha hafiftir. Bu turtaların oldukça hızlı bir şekilde bir araya gelmesi için dolgunun pişirilmesi gerekmez.

İÇİNDEKİLER
24 turta yapar

– 24 dondurulmuş turta kabuğu, pişmiş

– 1/3 su bardağı tuzsuz nohut aquafaba
– 1/8 çay kaşığı ksantan sakızı
– 3 yemek kaşığı şeker

– 1/4 su bardağı çiğ kaju
– 1 su bardağı sade soya sütü
– 1/3 su bardağı şeker
– 1 su bardağı pişmiş balkabağı (aşağıdaki nota bakınız*)
– 1/2 çay kaşığı tarçın
– 1/2 çay kaşığı zencefil
– 1/4 çay kaşığı hindistan cevizi
– büyük bir tutam yenibahar
– bir tutam tuz
– 1 çay kaşığı vanilya
– 2 yemek kaşığı mısır nişastası
– 1/4 çay kaşığı agar tozu

– çırpılmış tepesi

YÖNTEM

1. Turta kabuklarını paketteki talimatlara göre pişirin. Maliyetler.

2. Kaju fıstıklarını kaynamış suda 15 dakika bekletin. Boşaltmak.

3. Kajular ıslanırken aquafaba ve ksantan sakızını bir karıştırma kabına ekleyin. Karıştırıcıyı bir balonlu çırpma teli ile takın ve orta hızda köpürene kadar çırpın. Bir seferde 1 yemek kaşığı şekeri ekleyin ve yumuşak tepeler oluşana kadar karıştırın.

4. Islatılmış kajuları ve geri kalan malzemeleri (ama aquafaba karışımını değil) bir karıştırıcıya koyun. Çok pürüzsüz olana kadar karıştırın.

5. Blenderın içindekileri bir tencereye dökün ve ocakta veya orta ateşte sürekli karıştırarak pişirin. Kabarcık olduğunda, iki dakika pişirin.

6. Köpürmeyi önlemek için karışımı düzenli olarak karıştırarak 2 dakika soğumaya bırakın. Aquafaba karışımını tamamen ekleyin.

7. Karışımı soğutulmuş turta kabuklarına dökün (artıkları buzdolabında saklayın ve muhallebi olarak adlandırın). Oda sıcaklığına ulaştıklarında, tamamen soğumaları için buzdolabına aktarın. Bence bunlar ertesi gün daha lezzetli oluyor.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.