Vegan Baba: Dosa

İki fermente ekmekten ikisini yayınlamaya hoş geldiniz! eğer yaptıysan injera tarifi, bu tarifin yöntemini çok benzer bulacaksınız. Ve injera gibi, ekmek de yemeğe glütensiz harika bir katkıdır. Hamuru açmaya alıştıkça ilklerini atabilirsiniz, ancak doğru şekilde yapmak için azim etmeye değer. Bunlar en iyi soğutulmuş olarak servis edilir, bu nedenle gerekirse tarifi yarıya bölün.

İÇİNDEKİLER
2 düzine yapar
– 2 su bardağı basmati pirinci
– 1 su bardağı mercan mercimek
– 1 yemek kaşığı çemen tohumu
– 2 yemek kaşığı. tuz
– margarinler
– gerekirse seyreltmek için su

YÖNTEM

1. Pirinci geceden soğuk suda bekletin. Başka bir kapta mercimek ve çemen otunu bir gece soğuk suda bekletin.

2. Pirinci boşaltın (suyu atın) ve karıştırıcıya ekleyin. Mercimek/çemen otunu süzün (suyu ayırın) ve pirinçle birlikte blendera ekleyin. Tuzu ekleyin ve yüksek hızda karıştırın, ince bir hamur (krep hamuru gibi) yapmak için gerektiği kadar mercimek ıslatma suyundan ekleyin. Gerekirse tatlı su ekleyin.

3. Karıştırılan karışımı büyük bir cam kavanoza aktarın ve kavanozun ağzına bir parça bez kapatın. Yaklaşık 2 gün veya köpürene kadar oda sıcaklığında mayalanmaya bırakın.

4. Macunu karıştırın, gerekirse inceltmek için gerekirse su ekleyin. Yine de bir kaşığın arkasını kaplamalı ama çok kalın olmamalıdır.

5. Yapışmaz bir tavayı orta ateşte önceden ısıtın. Tava ısıtıldığında, tavaya 1/4 fincan meyilli ekleyin. Hamuru biraz hızlandırmak için bir kaşığın arkasını kullanın – ortadan başlayın ve dairesel bir hareketle hızla dışa doğru yayın.

6. Doe kuruyana ve kenarları biraz kıvrılmaya başlayana kadar pişirin. Isıdan bir soğutma rafına çıkarın. Dosanın yüzeyine ince bir tabaka margarin sürün ve henüz sıcakken yuvarlayın. Servis yapmaya hazır olana kadar bir çay havlunun altında saklayın. Hamurun geri kalanıyla tekrarlayın.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.