ton balığı ve mısır ısırıkları – benim telaşlı yiyicim

Bu Ton Balığı ve Mısır Tatlısı, balıkları seçici yiyicilere tanıtmanın harika bir yoludur. Çıtır bir kaplamada küçük patates püresi, ton balığı ve tatlı mısır.

Çocuklarınıza balık yedirmekte zorlanıyorsanız, bu ton balığı ve mısır lokmalarını denemelisiniz. Patates püresi, ton balığı konservesi ve tatlı mısırla yapılır, panko galeta unu ile kaplanır ve çocuklara dostça bir çıtır kaplama elde etmek için hafifçe kızartılır.

Bu tarif için soğuk patates püresi kullanmanızı tavsiye ederim çünkü daha iyi tutunuyorlar. Artan ev yapımı patates püresini veya bunun gibi mağazadan alınmış patates püresini kullanabilirsiniz. Önce mikrodalgada ısıtmayın, soğuk kullanın.

Hazırlamak için soğuk patates püresi, ton balığı, mısır ve taze soğanı büyük bir kaseye ve panko ekmek kırıntılarının yarısına ekleyin. Karışımı birbirine tutturmak için bir yumurta da kullanıyorum, ancak bir bardağa ayırmanızı, çırpmanızı ve başlamak için sadece yarısını kullanmanızı öneririm.

Hedeflediğiniz karışımın kıvamıdır. Tüm malzemelerin birbirine yapışması için yeterince nemli, ancak kızartıldığında ısırıkların dağılacağı kadar nemli değil.

Onları top haline getirmenin zamanı geldi. Karışımı her seferinde bir çorba kaşığı kullanarak bir top oluşturuyorum, sonra kalan panko ekmek kırıntılarını yuvarladım.

Bu karışımla 16 lokma yapabilmelisiniz. Ama tabii ki bir kalabalığı besliyorsanız, burada sahip olduğum gibi malzemeleri ikiye katlayabilirsiniz!

Köfteleri az yağda yaklaşık 7 dakika kızartın, eşit şekilde pişmeleri ve her tarafları kızarmaları için her iki dakikada bir çevirin.

Tava çok kalabalıklaşmaması için bunu gruplar halinde yapmanız gerekecek.

Daha sonra servise hazırlar! Onları öğle veya akşam yemeklerinde çiğ sebzelerle veya pişmiş sebzelerle veya hatta öğleden sonra atıştırması olarak tek başına servis edin.

Bu tarifi beğendiyseniz, aşağıda bana bir yorum ve bir puan bırakın. Ayrıca fotoğraflarınızı benimle de paylaşabilirsiniz. instagram. Kreasyonlarını görmeyi her zaman seviyorum!

Yazdırmak

Ton Balığı ve Mısır Isırıkları


Tanım

Bu Ton Balığı ve Mısır Tatlısı, balıkları seçici yiyicilere tanıtmanın harika bir yoludur. Çıtır bir kaplamada küçük patates püresi, ton balığı ve tatlı mısır.


İçindekiler

 • 200g soğuk patates püresi
 • 240g konserve ton balığı
 • 40g konserve tatlı mısır
 • 40g panko ekmek kırıntıları
 • 1 taze soğan, doğranmış
 • 1 orta boy yumurta
 • tatmak için biber ve tuz
 • 1 yemek kaşığı sıvı yağ

Talimatlar

 1. Geniş bir kaseye patates püresi, ton balığı, mısır, taze soğan ve panko ekmek kırıntılarının yarısını ekleyin.
 2. Yumurtayı bir bardağa veya kaseye kırın ve bir çatalla çırpın.
 3. Başlamak için yumurtanın yarısını diğer malzemelere ekleyin ve iyice karıştırın.
 4. Malzemeleri birbirine bağlamak gerekirse, biraz daha yumurta ekleyin.
 5. Tuz ve karabiberle güzelce tatlandırın.
 6. Kalan panko ekmek kırıntılarını büyük bir tabağa veya tabağa ekleyin.
 7. Ton balığı karışımından her seferinde bir çorba kaşığı alın ve yuvarlak bir top oluşturun, ardından ekmek kırıntılarında yuvarlayın.
 8. Karışımın geri kalanıyla tekrarlayın. 16 ton balığı ısırması yapabilmelisiniz.
 9. Yağı bir tavada ısıtın ve ton balığı lokmalarını iki dakikada bir çevirerek yaklaşık 7 dakika kızartın. Bunu gruplar halinde yapmanız gerekebilir.
 10. Hemen servis yapın.

Notlar

Bu tarifi en iyi şekilde hemen yenir, ancak ısırıklar buzdolabında 2 güne kadar saklanabilir.

Ayrıca gece boyunca buzdolabında dondurulup çözülebilirler. Tekrar ısıtmak için az yağda her iki tarafını da bir veya iki dakika kızartın.Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.