Tatilde Pişirmeyi Daha Sağlıklı Hale Getirecek 6 Reçete İkamesi

Tatilde Pişirmeyi Daha Sağlıklı Hale Getirecek 6 Reçete İkamesi

Tatiller her zaman lezzetli ve çok çekici ikramlarla doludur. Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenin püf noktası, arada bir kendinizi baştan çıkarmaya izin vermektir! Kendinizi çok fazla sınırladığınızda, daha fazla yemek yeme olasılığınız artar.

Kurabiyeler, turtalar ve diğer tatil tatlılarının sağlıksız olmasının ana nedenlerinden biri, şeker, boş kalori ve çok az besin içermeleridir. İkameler yaparken işin püf noktası, şekeri azaltmanın ve besleyici lif ve protein eklemenin yollarını belirlemektir. Bazıları için işe yarayan ve tadı güzel olan, diğerleri için farklı olabilir.

İşte tatil tariflerinize harika bir tat katarken yapabileceğiniz 6 değişiklik!

  1. Beyaz unun bir kısmını tam buğday unu, badem unu veya öğütülmüş yulaf ile değiştirin. Bu, lezzetten ödün vermeden çerezlerinize lif ekler.
  2. Şekeri azaltın. Geleneksel Noel şekerli kurabiye, elbette şekerle dolu olmanın klasik bir örneğidir. Şeker miktarını biraz azaltsanız bile, kurabiyeler şekerde büyük bir artış olmadan yine de harika bir tada sahip olacaktır.
  3. Rafine şeker gibi işlenmiş malzemeleri gerçek akçaağaç şurubu veya bal gibi daha doğal ikamelerle değiştirin.
  4. Tamamen kurabiye kremasını değiştirin ve eritilmiş bitter çikolata, ballı kızarmış fındık ve hatta portakal kabuğu rendesi ile gezdirin.
  5. Çikolata parçalarını saf işlenmemiş çikolata olan ve şeker içermeyen kakao uçlarıyla değiştirin. Kakao maşası ayrıca iltihabı ve kalp hastalığı ve diyabet riskinizi azaltmaya yardımcı olabilecek antioksidanlarla doludur. Kakao uçlarına tam olarak geçemiyorsanız veya hala tatlı çikolata isteyen çocuklarınız veya torunlarınız varsa, mini çikolata parçaları veya bitter çikolata parçaları ile başlayın (eksi %60 kakao). Sütlü çikolatadan yavaş yavaş uzaklaşmanıza yardımcı olabilir.
  6. Unlu mamullerinize 2 ila 4 yemek kaşığı öğütülmüş keten tohumu veya keten unu ekleyin. Keten tohumu yıllar içinde popülaritesini artırdı, ancak aslında MÖ 3000 kadar erken bir tarihte Charlemagne zamanına kadar uzanıyor. .

Bu tatil sezonunda daha sağlıklı tarifler mi arıyorsunuz? Bu tariflere göz atın veya bu yüksek proteinli atıştırmalıkları ve tatlıları alın. Fudge kek, cips ve tuzlu kraker sadece birkaç favori.

Doğrudan gelen kutunuza gönderilen özel indirimler, tarifler ve diğer faydalı kaynakları almak için kaydolmayı unutmayın.

← Önceki gönderi

Sonraki gönderi →

  • NashuaBeslenme

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.