Stres altında yemek yemek mi? İşte nasıl çıkılacağı | sağlıklı yaşam tarzı, stres ve daha fazlası

Mevcut sağlık krizi yemek yeme konusunda sizi strese mi sokuyor? Kendinizi bütün gün mutfakta gizlice dolaşırken mi buluyorsunuz? Yalnız değilsin! Evde tıkılıp kalmak, kendinizi çok daha sık atıştırma (ve sağlıksız atıştırma) bulabileceğiniz anlamına gelir. Nasıl durdurulacağı aşağıda açıklanmıştır:

Stresinizi yönetin.

Sağlığınız için endişeleniyor musunuz? Çalışmalarınızı çocuklarınızın eğitimi ile nasıl bağdaştıracağınızı mı merak ediyorsunuz? Ülke genelindeki (ve dünyanın dört bir yanındaki) aileler benzer ve aynı derecede göz korkutucu sorularla karşı karşıya.

İlk adım, sizi neyin endişelendirdiğini belirlemek, ardından sinirlerinizi sakinleştirmenin yollarını bulmaktır. Sorunu tamamen ortadan kaldıramayabilirsiniz, ancak bununla başa çıkmak için yapabileceğiniz şeyler var. Stresli veya bunalmış hissettiğinizde, tempolu bir yürüyüş yapmayı deneyin (eğer sosyal mesafeye uymak güvenliyse). Temiz hava zihninizi boşaltmanıza yardımcı olabilir. Veya arabuluculuk veya basit nefes alma ve gevşeme tekniklerini deneyin. Sakinlik harika bir uygulama ve çevrimiçi kaynaklara sahip (bazıları ücretsiz). Veya daha fazla rehberli seçenek için YouTube, Spotify veya telefonunuzun uygulama mağazasına göz atın.

Yardım bulmak.

“Aynı gemideyiz.”

“Yalnız değilsin.”

Muhtemelen bu mesajları televizyonunuzun ve bilgisayar ekranınızın her yerine yapıştırılmış olarak görüyorsunuz. Ancak gerçekten ihtiyacınız olan desteği bulmak her zaman o kadar kolay değildir. Şu anda komşunuzla yürüyüşe çıkamaz veya bir eğirme kursuna gidemezken, sanal olarak insanlarla tanışabilirsiniz.

Kilo verme hedeflerinizi yolda tutmak istiyorsanız, Facebook grupları başlamak için harika bir yerdir. İster bebeğinizin kilosunu vermeye çalışan yeni bir anne olun, ister İdeal Protein diyetini takip etmek isteyin, muhtemelen sizin için bir grup var! Örneğin, bkz. Bu Alternatif ürünler kullanarak (daha düşük maliyetle) İdeal Protein diyeti için. Sohbet, yalnızca topluluğunuzdaki değil, her yerdeki insanlardan yardım almak ve yeni teknikler bulmak için harika bir yerdir.

İpucu: Halihazırda IPA diyetindeyseniz, bir ürünün protokole uyup uymadığını belirlemek için kullanışlı hesap makinemize göz atın.
IPA Hesaplayıcı

Bunu yazmak.

Muhtemelen bunu daha önce duymuşsunuzdur. Ama bu gerçekten yardımcı olabilir çünkü!

İster yemek günlüğü, ister telefonunuzdaki bir not veya MyFitnessPal gibi bir uygulama olsun, yediğiniz her şeyi, ne zaman yediğiniz, ne kadar yediğinizi ve ekstra kredi için – daha sonra nasıl hissettiğinizi – kaydedin. Yaklaşık bir hafta sonra, sorunlarınızı belirlemenize yardımcı olabilecek bazı kalıplar fark edebilirsiniz. Örneğin, gece geç saatlerde fazladan atıştırmalıklar yapar mısınız? Akşam yemeğinize biraz fazladan protein eklemeyi deneyin, mahallede kısa bir yürüyüş yapın ve erken yatın. Bunlar sadece daha dolgun hissetmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hareket etmenizi (ve dikkatinizi dağıtmanızı) sağlar.

İç (su, yani).

Su içmenin genel fiziksel sağlığınız için birçok faydası vardır ve bu da nihayetinde zihinsel sağlığınızı iyileştirebilir. Şimdi bir kazan-kazan! Su yalnızca vücudunuza yakıt sağlamakla kalmaz, aynı zamanda diğer kalorili ve şekerli içeceklere tercih ettiğinizde kilonuzu kontrol edebilirsiniz. Su aynı zamanda doğal bir iştah kesici görevi görür, böylece kendinizi daha tok hissedersiniz veya gereksiz yere atıştırmak için daha az istekli olursunuz. Sıcak yaz ayları yaklaşırken su özellikle önemlidir.

Arada bir kendinizi şımartın.

Kendinizi sevdiğiniz şeylerden her zaman mahrum bırakırsanız, her zamankinden daha kötü bir şekilde geri döneceğinizden emin olabilirsiniz. Arada bir hile yapmanıza izin verin. Ve yapabilirsen, akıllıca hile yap. Örneğin, çikolatayı seviyorsanız, tatlı bir sütlü çikolata yerine bitter çikolata (%60 veya daha fazla çikolata) deneyin. Pastanı alabilir ve yiyebilirsin de! Bunu dene Çikolatalı kek tüm suçluluk olmadan lezzetli.

Bu krizden nasıl kurtulacağınız VE sağlıklı yaşam tarzınızı nasıl sürdüreceğiniz konusunda daha fazla ipucu için bizi izlemeye devam edin. Özel teklifler ve en son blog gönderileri için posta listemize katılın (kaydolmak için alt bilgiye gidin).

← Önceki gönderi

Sonraki gönderi →

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.