Stanford Inn ve The Ravens Restaurant

Bu hafta işleri biraz farklı yapıyorum. Size Mendocino, CA’daki Stanford Inn ve The Ravens Restaurant’ın yer aldığı “Mutfağı Çekmek” tarzı bir makale sunmaktan heyecan duyuyorum. Sizi hostelde ve restoranda, arkasındaki insanları küçük bir tura çıkaracağım ve ayrıca The Ravens yemek kitabından harika bir gurme vegan tarifi vereceğim.

Kendinize bir fincan çay koyun, oturun ve bu büyülü mekanın, The Stanford Inn by the Sea ve The Raven’s Restaurant’ın tadını çıkarın. Not Yemek resimleri ve tarifin linki yazının sonundadır.

Stanford Inn

Birkaç hafta önce kocam ve ben arabayı park edip küçük bir yolculuğa çıktık. Noel’den beri bir hafta sonu geçirmedik ve gerçekten dinlendirici, dinlendirici ve iyileştirici bir hafta sonu geçirmeyi dört gözle bekliyordum.

Kaçmak için bir yer aramaya başladığımda ilk düşüncem okyanus oldu. Su ve sörf hakkında çok rahatlatıcı bir şey var. Dalgaların metodik ritmi beni sakin, teslimiyet dolu ve her dalgada vücut bulan eski gücü kabul etmeye hazır huzurlu bir yere götürüyor.

Geçenlerde harika bir vegan yemek kitabı satın aldım, “Kuzgunlarda Yemek”. Lezzetli tarifler için kitapta gezinirken, The Ravens’ın Stanford Inn by the Sea’deki restoran olduğunu fark ettim. % 100 vegan ve yemek kalitesi olağanüstü görünüyordu. Mendocino adında şirin bir kasabaya, sahilden aşağı, sadece 3 saatlik bir yolculuktu. Okyanus ve harika bir vegan restoranı vardı. Mükemmel bir yerdi.

Deniz kenarında Stanford Inn

han

Muhteşem bir kızılçam ormanından geçen 200 km’lik dolambaçlı yolda bir buçuk saatten fazla sürdükten sonra, sahil boyunca kısa bir yürüyüş sizi Stanford Inn’e götürür. Sisin içinden bakan han, sıcak ve davetkar bir şekilde ortaya çıkıyor. Jeff Stanford genellikle mülkten yayılan inanılmaz enerjiden bahseder. Arabadan indiğimde anında hissettim. Nefesimi tutmam gerekiyordu. Kollarımdaki tüyler diken diken olurken saf büyü etrafımı sardı. Stanford Inn by the Sea’nin çok özel bir yer olduğuna şüphe yok.

Stanford Inn

1980’de Stanford’lar, iyi bir büyüme potansiyeli sunan yerleşik, daha küçük bir Oda ve Kahvaltı arıyorlardı. Birinci sınıf bir tatil köyü mülkü yaratma çabasıyla, Mendocino’daki Big River Lodge adlı yerleşik bir moteli satın aldılar. Sadece hayatlarını değiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda hayallerini hiç hayal etmedikleri şekillerde gerçekleştirecek olanın dünya ve ondan akan enerji olacağını çok az biliyorlardı.

Yıllar sonra, terini ve gözyaşını mülke akıtmış olan Stanford Inn, %100 vegan restoranıyla en iyi sürdürülebilir vegan tatil köylerinden ve spa merkezlerinden biri olarak hüküm sürüyor. en kargalar taç mücevherlerinden biri olarak.

Stanford’lar, “sıfırdan yaşamaya” derin bir bağlılıkla yaşayan inanılmaz bir çift. “Misafirlerinin en yüksek ve en iyi amaçlarına hizmet etmek” ilkesiyle hareket ederler. Bunu güzel ve zarafetle yapıyorlar. Kapıdan girer girmez sıcaklık ve ilgi ile karşılanıyorsunuz. Hostel köpek dostu olduğundan, Stanford’un köpekleri Murphy ve Ellie lobide kamp yapabilir.

Stanford Inn

Hostelin merkezi bir özelliği olan bahçeler, Fransız biyodinamik ve yoğun bahçecilik yöntemlerinin bir kombinasyonunu kullanıyor. Yükseltilmiş yataklar muhteşem ürünlerle doludur ve sadece böcekleri sebzelerden uzaklaştıran yenilebilir çiçeklerle çevrilidir, aynı zamanda civardaki en iyi vegan mutfaklarından bazılarına güzel bir vurgu sağlar.

Stanford Inn

Baş bahçıvan Clayton ve şef Sadhana evli olduğundan bahçe ile mutfak arasında çok özel bir simbiyoz vardır. Bahçeden masaya getirdiği ekstra enerjiyi seviyorum.

Alabaş

Yemekten birkaç saat önce, taze toplanmış ürünlerden yapılan vegan olmayan en iyi restoranlarla aynı olan, güzelce hazırlanmış bütün bir bitki yemeğinin önünde oturduğunuzu hayal edin.

kargalar restoranı

kargalar restoranı

Stanford Inn, daha da olağanüstü bir restoranı olan olağanüstü bir handır. Kuzgunlar tamamen vegan, ama bu şekilde başlamadı. Jeff ve Joan, The Ravens’ı 1997’de bir vejetaryen restoranı olarak açtılar, ancak “şeyleri yemenin doğası” konusundaki farkındalıkları arttıkça, canlıların acı çekmesine ve hayvansal proteinlerin ihtiyaç duyduğu çevre üzerindeki etkilere tahammül edemeyeceklerini gördüler. . Jeff ve Joan vegan oldular ve restoran onu takip etti.

kargalar restoranı

Resimde: Raven’s Sea Palm Strudel (tarifi The Ravens Cookbook’ta bulabilirsiniz)

Ravens’deki yemekler olağanüstü. Çoğu ürün, hazırlandıkları gün organik bahçelerden toplanır. Bundan daha iyisi olamaz. Kaynak ne kadar yakınsa, besin o kadar besleyici olur. The Ravens’ın konusu bu.

Kargalar

Sürdürülebilir ve biyodinamik olarak gıda yetiştirmekten daha fazlasıdır. Ravens mutfağı, geleneksel bir restoran mutfağı gibi işletilmez. Yıllar boyunca birçok şef kapılardan geçti. Han geliştikçe restoran ve mutfak da gelişti. Jeff ve ekibi, keşfedilecek büyüleyici bir ortak yaratıcı mutfağa dönüştü.

Mutfak müdürü Sadhana, günlük ruhsal pratiği yemek pişirmek ve başkalarına sağlıklı olmaları ve iyileşmeleri için ilham vermek olan harika bir kadındır. Sadhana son derece özenli bir şef, yemin ederim bitkilerin konuşmasını duyabiliyor. Sezgisel pişirme uygular. Böyle bir amacı var ve yaptığı yemeğe saygı duyuyor. Son yemek bir araya getirildiğinde, malzemelerin yetiştirilmesinden yemeğin hazırlanmasında ifade edilen sevgiye kadar tüm enerji belirgindir. Alışılmadık ama dikkate değer bir deneyim.

Jeff ve Sadhana ve personel, restoranda servis edilen yemekleri birlikte hazırlar. Herkesin birbirine karşı oynadığı güzel bir model. Sadhana’nın kocası ve mülkün baş bahçıvanı olan Clay bile, kendi hasadının bir kısmını yapmak ve büyüyen ilginç ürünler hakkında bilgi edinmek için sık sık personeli bahçeye getirdiğinden hayati bir rol oynar. İçindekiler ile bağın derinleştiği bir ortam yaratır ve yetiştirilen gıda ile onu hazırlayan arasında bir sevgi bağı kurar.

Sadhana ve Jeff’in bir araya getirdiği yemek pişirme videolarının çoğunu burada görebilirsiniz: Kuzgunlar Yemek Pişirme Videoları. Siteyi ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederim!

Karnabahar

Kuzgunlar, bahçede mevcut olanlarla değişen harika bir kahvaltı ve akşam yemeği menüsü sunmaktadır. Öğle yemeği de sunulur, ancak ön sipariş verir ve toplarsınız. Mükemmel çünkü onu odanıza getirebilir, yürüyüşe çıkarabilir veya Mendocino’nun birçok güzel kayalıklarından birine götürebilirsiniz.

Patlıcan

Resimde: Patlıcan Cannoli (tarif burada: Patlıcan Cannoli)

karga yemeğiJeff ve Joan kısa süre önce en sevdiğim vegan yemek kitaplarından biri haline gelen “Kuzgunlarda Yemek – Stanford Inn by the Sea’den 150’den Fazla Besleyici Vegan Tarifi” yayınladı. Yenilikçi tariflerin harika bir koleksiyonu ve hosteli ilk etapta nasıl buldum! Fotoğrafını çektiğim yemeklerin tariflerinin yanı sıra The Ravens restoranından daha birçok muhteşem tarifi yemek kitabında bulabilirsiniz. Koleksiyonumda o olmadan olmazdım. Bizi izlemeye devam edin, önümüzdeki hafta yemek kitabının bir kopyasını da hediye edeceğiz!

Çekerken sürekli yediğim Patlıcan Cannoli tarifini görmek için tıklayınız: Patlıcan Cannoli.

Stanford Inn ayrıca Mendocino İyi Yaşam Merkezi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Sadece birçok spa hizmeti değil, daha da önemlisi bahçecilik dersleri, yemek kursları, yoga, Artful Play dersleri, masaj akupunkturu ve çok daha fazlasını sunan bütünsel ve entegre bir sağlıklı yaşam merkezidir! Daha fazla bilgi edinmek ve yayınlanan harika yemek pişirme videolarının çoğunu görmek için yukarıdaki bağlantıyı tıklayın.

Merkez, “Doğal olana Yaklaşmak: Bir Sağlık Manifestosu”nun yazarı Sid Garza-Hillman tarafından yönetiliyor. Hostelle ilk temasım Sid’di ve onun girişken ve sıcakkanlı kişiliğine hemen kapıldım.

Stanford Inn

Hostelle ilgili her şey gibi, Sid’in gezisi de öyle olmalıydı. Los Angeles’ta 20 yıl geçirdikten sonra, Sid ve karısı Mendocino’ya indi çünkü burası onlara İskoçya’yı çok hatırlattı. Sid, 2002 yılında vegan oldu.

The Ravens’a yemek yemeye geldiler, barmen olarak işe alındı, evin önünde çalıştı ve 2008’de beslenme uzmanı olduktan sonra şimdi merkezi yönetiyor.

Joan Stanford ayrıca, başlı başına bir blog yazısının tamamını gerektiren “Oyun Sanatı: İçgörünün, Şifanın ve Sevincin Kilidini Açmak için Hayal Gücünüzü Ateşleyin” adlı inanılmaz bir kitap yazdı! Umarım yakında onunla röportaj yapacağım. Aynı zamanda “Kuzgunlarda Yemek” kitabının ortak yazarıdır.

Jeff ve Joan Stanford

Jeff ve Jane

Sonuç olarak, harika bir hafta sonu geçirdik. Pansiyon büyülüydü, bahçeler çok huzurlu ve sakinleştiriciydi ve yemekler lezzetli, sağlıklı ve vegandı. Şansınız varsa, oraya gitmeyi bir öncelik haline getirin. Harika bir yer ve geri dönmek için sabırsızlanıyorum.

*Bu makaleyi ne kadar beğendiğinizi bana bildiren bir yorum bırakmanızı çok isterim!

The_Stanford_Inn_1080p, Susan Powers’ın Vimeo’da.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.