Sporcular için Su vs Hindistan Cevizi Suyu vs Spor İçecekleri

Hindistan cevizi suyu, sporcularda düzenli su ve sporcu içecekleri ile birebir test edilir.

Bildiğiniz gibi, hindistancevizi yağı ve hindistancevizi sütü hakkında, ikisinin de sizin için iyi olmadığını gösteren kanıtları zaten inceledim, peki ya hindistancevizi? ? su? Sporcuları ilk duyduğumda kullanarak Hindistan cevizi suyunun bir tür doğal Gatorade olduğu için, sporcular ve hindistancevizi ile ilgili tıbbi literatürü araştırdım, ancak “köpek sporcuları” hakkında sadece bir çalışma buldum. Aslında besin uyuşturucu ya da bomba koklayan köpeklere hindistancevizi yağı vermek bazen koku alma (!) yeteneklerini yok edebilir, peki ya hindistan cevizi suyu ve insan atletler? Bu benim videomun konusu Spor içeceklerine karşı atletik performans için Hindistan cevizi suyu.

Bir elektrolit ikame içeceği olarak hindistancevizi suyunun çalışmaları, hindistancevizi suyunun kullanıldığı on yıllar öncesine dayanmaktadır. ile karşılaştırıldığında diğer içeceklere ve “oral rehidrasyon olarak kullanım için daha uygun” bulundu. Ancak karşılaştırıldığı içecekler Pepsi, Coke, Sprite ve 7UP idi. Hindistan cevizi suyunun ne kadar rehidre edici olduğunu gerçekten bilmiyorsunuz… ta ki teste tabi tutana kadar. Hindistan cevizi suyu vardı bulundu çocukluk ishali nedeniyle hafif dehidrasyona yardımcı olmak için, “dengeli bir elektrolit bileşimine sahip olmamasına rağmen”, yani sodyum potasyum oranının kapalı olduğu anlamına gelir.

Hindistan cevizi suyu o kadar çok potasyum içerir ki, böbrek hastalığı olan insanlar içmek dörtte ikisi, ancak fazlalığı ortadan kaldıracak normal böbrek fonksiyonu yok Kurs “Hayatı tehdit eden hiperkalemide”, kanda çok fazla potasyum. İnsanlar hindistan cevizi suyunun ne kadar potasyum içerdiğini fark etmeyebilir, bu nedenle doktorunuz potasyum açısından zengin gıdalardan uzak durmanızı tavsiye etse bile, hindistan cevizi suyunu yüksek potasyum içeriğinin farkında olmadan içebilir ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Günde bir litre hindistancevizi suyu bile böbrekleri bozulmuş biri için fazla gelebilir. anlaşmak örneğin şeker hastalığı ile. Tartar kreması ile aynı: insanlar fark etmek yaklaşık %20 saf potasyumdur. Bu nedenle, ‘çeşitli rahatsızlıklar’ için ‘doğal’ bir çare olduğunu iddia eden web sitelerini dinlerlerse, böbrekleri sağlıklı genç insanlar bile bir kaşık dolusu içmeleri durumunda sorun yaşayabilirler. Aşırı doz tartar kreminden ölüm Tarih 1800’lere geri dönelim.

Taze genç hindistancevizi suyuyla egzersiz yaptıktan sonra rehidrasyona ne dersiniz? Evet, ishalden kaynaklanan sıvı kaybını telafi etmeye yardımcı olabilir, peki ya yorucu egzersizden kaynaklanan sıvı kaybı? Konular egzersiz yaptı 90 derece Fahrenheit sıcaklıkta vücut ağırlıklarının %3’ünü kaybedene kadar 90 dakika. Araştırmacılar daha sonra onlara hindistancevizi suyu, spor içeceği veya sade su içirdiler ve 2:35’te görebileceğiniz gibi, hiçbirinde rehidrasyon açısından önemli bir fark bulamadılar. video. Daha sonraki çalışmaların sonuçları daha karışıktı. A izlemek Bir spor içeceği, hidrasyon için suyu yendi, ancak hindistancevizi suyunu değil, başka bir çalışma bulundu spor içeceği ve hindistancevizi suyunun suyu yendiğini, ancak birbirlerini değil.

Sporcular, performansı önemsedikleri için rehidrasyona önem verirler, ancak eksik olan şey, yalnızca hidrasyon ölçümlerinin değil, aynı zamanda fiziksel performansın da incelenmesiydi. Araştırmacılar sonunda tam da bunu yaptı, karşılaştırma su, hindistancevizi suyu, konsantre hindistan cevizi suyu ve standart bir spor içeceği. İnsanları bir koşu bandına koydular ve çökmeden önce ne kadar dayanabileceklerini belirlediler ve içecekler arasında önemli bir fark bulamadılar. Sade su, hindistancevizi suyu kadar iyi yaptı. Aslında, sade su daha da iyiydi çünkü hindistancevizi suyu içenler “daha fazla şişkinlik hissettiklerini ve daha şiddetli mide ağrıları yaşadıklarını” bildirdiler. Her şey oda sıcaklığında, yaklaşık 70 derece yapıldı. 90 derece Fahrenheit’in üzerine daha da ısındığında ne olur? Bu senaryoda, hindistancevizi suyu dövmek temiz su ile, “sonuç[ing] tükenene kadar daha uzun bir sürede. Ancak tükenmişlik süresi performansla aynı şey değildir. Her ne kadar “koşu bandının tükenme zamanı tutarlı bir şekilde Kullanılmış laboratuvar çalışmalarında, fiziksel performansın bir ölçüsü olarak bir zamana karşı denemenin kullanılması daha uygun olabilir. Hindistan cevizi suyuna karşı kafa kafaya bir su zaman denemesi olmamıştı… şimdiye kadar.

bisikletçiler bitmiş Hindistan cevizi suyu içtikten sonra 971 saniyede 10 kilometrelik bir yolculuk. Ancak sıradan suda yaklaşık beş saniye daha hızlıydılar. Başka bir deyişle, iki içecek arasında anlamlı bir fark yoktu. Bu, egzersiz sırasında hindistancevizi suyunun kullanımını inceleyen ilk çalışmaydı ve hindistancevizi suyunun “muhtemelen sade sudan daha faydalı olmayabileceğini” gösterdi. Hindistan cevizi suyu endüstrisi bunu nasıl döndürür? o biriydi finansman sade su, hindistancevizi suyu ve spor içecekleri arasında hiçbir fark bulamayan çalışma. Peki yazarlar VitaCoco’nun sudan daha iyi olmadığı sonucuna mı vardılar? Numara. Bunun yerine, hindistancevizi suyunun “tipik bir spor içeceği” kadar iyi olduğunu söylediler! “Çoğu sporcu ve antrenör için bu keşif muhtemelen en önemlisidir.” Elbette yazarlar, sade suyun sadece hindistancevizi suyu kadar iyi olmadığını, aynı zamanda hindistancevizi suyu gruplarında iki kat daha fazla mide rahatsızlığı olduğu için daha iyi olduğunu not etmediler.

Tüm içecekler eşit derecede iyi performans gösteriyorsa, bu yalnızca hindistancevizi suyunun özel özelliklerinin değil, aynı zamanda spor içeceklerinin de bir reddidir. Eğer sudan daha iyisini yapmazlarsa, vardır Spor içecekleri sadece para israfı mı? bunun hakkında konuşuyorum Spor içecekleri güvenli ve etkili midir?.

HATIRLANMASI GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Hindistan cevizi suyunun Pepsi, Coke, Sprite ve 7UP’tan daha uygun bir rehidrasyon içeceği olduğu ve dengesiz sodyum/potasyum oranına rağmen çocukluk ishalinin neden olduğu hafif dehidrasyon için faydalı olduğu kanıtlanmıştır.
  • Hasta veya böbrekleri tehlikede olanlar gibi potasyum açısından zengin yiyecek ve içeceklerden kaçınmaları tavsiye edilen kişiler, hindistancevizi suyundan (ve tartar kremasından) kaçınmalıdır.
  • Hindistan cevizi suyu, bir spor içeceği ve sade su, vücut ağırlığının %3’üne kadar kaybedene kadar 90 derece Fahrenhayt’ta 1.5 saat egzersiz yapan denekler üzerinde test edildiğinde, araştırmacılar rehidrasyonda anlamlı bir fark bulamadılar.
  • Daha sonraki çalışmalarda karışık sonuçlar elde edilmiştir.
  • Oda sıcaklığında (70 Fahrenheit derece) su, hindistancevizi suyu, konsantre hindistan cevizi suyu ve standart bir spor içeceği karşılaştırıldığında, sade su hindistancevizi suyundan daha iyi sonuç verdi, bu da daha fazla şişkinliğe ve mide rahatsızlığına neden oldu, ancak hindistancevizi suyu sade sudan daha iyiydi. 90 derece Fahrenheit’in üzerindeki sıcaklıklar, daha uzun bir tükenme süresine neden olur.
  • Hindistan cevizi suyunun sade suya karşı bir zaman denemesi, iki içecek arasında önemli bir fark bulamadı ve hindistancevizi suyunun “muhtemelen sıradan sudan daha faydalı olmadığını” gösterdi.

Hindistan cevizi yağıyla ilgili şu videolara atıfta bulundum: Hindistan Cevizi Yağı ve “İyi” HDL Kolesterolü Yükseltme ve Hindistan cevizi, hindistan cevizi sütü ve hindistancevizi yağından yapılan MCT’ler ne olacak?.

Diğer hindistancevizi yağı videolarım şunları içeriyor:

Peki ya cildinize sürerseniz? Görmek Hindistan Cevizi Yağı, Mineral Yağ veya Vazelin ile Egzama Tedavisi.

Flashback Friday: Ne kadar egzersiz yapmalısınız? Büyük soru! Videoyu izleyin ve öğrenin.

Günde kaç bardak su içmeliyiz? Bununla ilgili bir videom da var.

Sağlıkta,

Michael Greger, doktor

Not: Henüz yapmadıysanız, ücretsiz videolarıma abone olabilirsiniz. burada ve sunumlarımı canlı izleyin:Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.