Sağlıklı Bir İyi Geceye İlham Verecek ve Uykunuzu İyileştirecek İçecekler

Uyku eksikliği, genel sağlığımız üzerinde önemli zararlı etkilere sahip olabilir. Bu yüzden iyi bir gece uykusu vardiyayı sürdürmek için bir zorunluluktur. İşte uykuyu iyileştirmeye yardımcı olacak bazı içecekler.

İyi bir gece içeceği, başkentte hepimizin giydiği bir şeydir.

Uyku vücudumuzda düzenli olarak tekrar eden bir döngüdür. Hipotalamusumuzda göksel döngü ile senkronize olan sirkadiyen bir kalp pilimiz var. Gece çöktüğünde sirkadiyen kalp pili bir hormon verir, melatonin, penis bezleri ve biz uyuruz. Uyku, tüm vücudumuz için bir Ar-Ge’dir. Tüm yollarımız yavaşlar ve dinlenir. Uyku eksikliği derin etkilere neden olabilir zararlı beynimiz ve tüm metabolizma üzerindeki etkileri.

Bugün hayatın yolu, stres (pandemi tarafından tetiklenen) ve diğer faktörler uykusuzluk çeken Hintlilerin yaklaşık %33’ünü etkiler. Modern bir araştırma, dinlendirici bir gece uykusu sağlamaya yardımcı olan yiyeceklere odaklandı. Sihirli bir yiyecek, besin maddesi veya bileşen Birkaç karbonhidrat, bitkisel protein, süt ürünleri ve bol miktarda meyve ve sebze içeren iyi bir diyetin aynı zamanda daha stabil bir metabolizma için uygun olduğu ve bunun da uykuyu olumlu yönde etkilediği keşfedildi. şeker oranı yüksek besinler, aşırı girişi alkol ve kafein farklı etkileri vardır.

Biz beslenme uzmanları akşam yemeğini her zaman erken, yatmadan en az iki saat önce yemenizi tavsiye ederiz; yanında, bir iyi geceler içeceği hepimizin önerdiği bir şeydir.

İşte dinlenmenize ve uykunuzu iyileştirmenize yardımcı olacak bazı içecekler.

1.Süt

Yüzlerce yıllık uykudan önce bir bardak ılık süt içme alışkanlığı iyi bir gevşeticidir çünkü içerdiği triptofan, bizi uykulu yapan bir amino asit. Triptofan bir akrabadır melatonin ve serotonin – iki nörotransmitter – uykuya yardımcı olur. Ek olarak, sıcak bir içeceğin geri kalanı da beyni ve vücudu rahatlatmaya yardımcı olur. Süt ayrıca uyuşukluğu arttırdığı bilinen yüksek miktarda karbonhidrat içerir. Sütteki kalsiyum triptofan ile birlikte çalışarak daha fazla melatonin üretir ve bu da uykunuzu getirir.

2. Badem Sütü

Veganlar için badem sütü iyi bir süt seçeneğidir. zengindir triptofan; kasları gevşetmeye ve uyku durumunu iyileştirmeye yardımcı olacak iyi bir magnezyum kaynağıdır.

3. Ilık su/yeşil çay ile bal

Ilık su veya bir bardak yeşil çay ile cevaplanan bal da çok rahatlatıcıdır. Bal, triptofanı birleştirir, böylece gece içeceği ya da sadece sıcak su ile bal lezzetli gece içkisi.

4. Hindistan cevizi suyu

Saf Taze Hindistan Cevizi Denizi, sadece bizi güçlendirmekle kalmayıp aynı zamanda bir mineral madeni olan düşük kalorili bir içecektir. potasyum ve magnezyum bu vücudunuzu eğiyor.

5.Aşwagandha

Ayurveda, zihni ve bedeni rahatlatmak ve kaliteli uyku geliştirmek için çağlar boyunca ashwagandha bitkisini benimsemiştir. faydalı bir bitkidir canlandırır tam vücut. Sıcak suya batırılmış Ashwagandha kökü daha iyi bir uyku için iyi bir içecektir.

6. Papatya çayı

Bir diğer popüler yatmadan önce içeceği, antioksidan bileşik apigenin nedeniyle uyku üzerinde kesin bir etkiye sahiptir. Antioksidanlar olmadan radikaller ve Rahatlamak vücut; apigenin özellikle kaygı giderme ve dinlendirici uyku ile karşılaştırılır.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.