Rendelenmiş yumurta salatası trendi ve ona yaklaşmanın farklı yolları


Bugün rendelenmiş yumurta salatası tarifimi güncellemeyi düşünüyordum, uzun zaman oldu! İlk kez 2014 yılında San Francisco’daki Farmers’ Market’te bazı olağanüstü yumurtaları keşfettikten sonra bu şekilde rendelenmiş yumurta hazırlığı yaptım. Yıllar içinde varyasyonlar yaptım ve dün öğle yemeği için rendelenmiş yumurtalı avokado tostunun (yakın zamanda TikTok’u kasıp kavuran) bir versiyonunu yaptım. Avokado tostunun üzerine yumurta rendeleyin. Ekstra hafif köri tozu ve benzeri ekledim. Böyle harika bir kolay öğle yemeği.
Rendelenmiş yumurta salatası açık sandviç fotoğrafını kapatın

Yumurtaları neden parçalayın veya rendeleyin?

Rendelenmiş yumurta yolculuğum, gerçekten iyi yumurtalar aldığımda başladı. Yani, özel yumurtalar var ve özel yumurtalar. Bazı insanların gözlerini devirmek zorunda hissedebileceği türden yumurtalar. Ama onları satın almam gerekiyordu. Onları eve getir, böylece onları deneyebilirim. Ve onlarla basit ama özel bir şey yapmak istedim. Cumartesi Pazarı’ndan Kuzey Sahili boyunca, Fillmore tepelerinden yukarı ve Hayes Vadisi’ne doğru yürürken, bir yumurta salatasına karar verdim.

Üzülmüyor, biliyorum. Bir nevi hedef buydu. Ama bükülme? Haşlanmış yumurtaları bir kutu rende üzerinde kabarık bir yığın halinde parçalayacaktım. Biraz tuz ve karabiberle parmak uçlarımla nazikçe karıştırır, birkaç ot ve daha fazlasını eklerdim, daha fazlasını değil. Pekala, belki de en küçük bir parça krema veya bir parça zeytinyağı, biraz yapışkanlık katmaya yetecek kadar, ama salatayı ağırlaştırmaya yetecek kadar değil. Yumuşacık, hafif, parlak ve canlı bir yumurta salatası arıyordum. Islak, nemli veya ağır bir şey yok. Bu yüzden, işleri hafife almak için onları parçaladın.
Bir kapta sandviç için rendelenmiş yumurta

Yumurtalar hakkında daha fazla bilgi edinin

İlham yumurtalarını merak ediyorsanız – işte olanlar. Pazardaydım, sevimli küçük bir bayan arabasıyla yanıma geldi. Tam olarak ne aradığını bildiğini söyleyebilirdiniz, ben de geri adım attım ve sahnenin gelişmesini izledim. Doğrudan masanın arkasındaki mega soğutucuyu işaret etti ve “her şeyin” mevcut olup olmadığını sordu. O sırada ne sorduğundan tam olarak emin değildim ama sorma şekli her zaman başarılı olmadığını gösteriyordu. Şimdi biliyorum.
Yumurta sarısının etrafındaki gri halkayı önlemek için bir kase buzda
Yumurtalar burada yaşıyor – mümkün olduğunda. bunlar yumurta mikropla beslenen tavuklar. Bir düşünün – mikropla beslenen tavuklar. Ve bunlar muhtemelen sahip olduğum en iyi yumurtalar (Roma’daki eski Testaccio pazarından köşeyi dönünce büyükannemin figüründen alacağım yumurtalar hariç). Bu yüzden onlarla özel bir şey yapmak istedim, ama çok karmaşık bir şey değil. Yumurtaların kendilerine müdahale edecek hiçbir şey yoktu. Ve işte bunu buldum. Yumurta salatasına daha standart bir yaklaşımın gerekli olduğu zamanlar olabilir – yumurtaları ezin ve doğrayın + daha fazla saran sos. Ama şimdilik, parçalama vagonundayım.

Açık rendelenmiş yumurta salatası sandviçi bir tabakta

Rendelenmiş yumurta salatası çeşitleri

  • Gruyère ile Rendelenmiş Yumurta Salatası Tost: Uzun zamandır bu sandviçin en sevdiğim versiyonu. Bir dilim sarımsaklı tost ekmeğinin üzerine biraz Gruyere rendeleyin ve bir süre (peynir kabarcıklanıp eriyene kadar) ızgaranın altına koyun. Rendelenmiş yumurta salatası (tarifi aşağıda) ve bir tutam frenk soğanı ile süsleyin.

Bir kasede rendelenmiş yumurta salatası

  • rendelenmiş yumurta marul sarar: Bir çeşit yumuşak tereyağlı marulla sarılmış rendelenmiş yumurtaları, bir tutam kızarmış arpacık, dilimlenmiş kızarmış badem ve acı sos öpücüğü ile seviyorum.

Bir kasede rendelenmiş yumurta salatası

  • Zerdeçal ile rendelenmiş yumurta salatası: Bunun nereye varacağını biliyorsun, değil mi? Elinizde bu salamura zerdeçal yumurtalarından varsa, bunları bir bileşen olarak kullanabilirsiniz. Sirke nedeniyle standart haşlanmış yumurtalar kadar yumuşak değiller, ama harika bir aksan.
  • Rendelenmiş körili yumurta salatası: Bu körili yumurta salatasının rendelenmiş yumurta versiyonunun gerçekten harika olacağını hayal edebiliyorum. İstenen yoğurt miktarını biraz azaltırdım, ama rendelenmiş yumurtayı kızarmış cevizler, elma parçaları ve frenk soğanı ile hayal edin! Çok iyi olurdu!

Rendelenmiş yumurta salatası sandviçinin kesit fotoğrafı

TikTok Rendelenmiş Yumurta Avokado Tostu

Öğle yemeği için yaptığım internet ünlü TikTok Avokado Rendelenmiş Yumurtalı Tost’un versiyonu tam da bu, daha çok hafif bir dokunuştu. Rendelenmiş yumurtayı biraz kırmızı soğan turşusu, ince yeşil soğan dilimleri, güzel bir limon sıkma, bir tutam köri tozu ve biraz susam ile süsledim. İyi ekmek anahtardır!

Rendelenmiş yumurta salatası sandviçinin kesit fotoğrafı

Bununla iyi eğlenceler, ama hızın daha klasik bir versiyonsa, yumurtalı salata sandviçimi burada bulabilirsin. Ayrıca bir sürü başka yumurta tarifine de göz atabilirsiniz. Bıçak becerilerinizi test etmek ve rendelenmiş malzemelerin heyecan verici dünyasını keşfetmek istiyorsanız, bu hızlı rendelenmiş tofu tavada kızartmayı, rendelenmiş jackfruit burrito’yu, iyi bir rendelenmiş salatayı, en sevdiğim baharatlı susam lahana salatası veya bu Sriracha Rainbow’u kaçırmayın. Erişte Salatası.

101 yemek kitabına üyelik

Reklamsız Premium Üyelik şunları içerir:
-Reklamsız içerik
-Yazdırılabilir Tarifler
Baharat / Bitki / Çiçek / Lezzet PDF tarif kitabı
Hafta İçi Ekspres PDF tarif kitabı
-Yıl boyunca sürpriz bonuslar


Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.