Protein ve yüksek proteinli bir tarif hakkında önemli noktalar

Tüm proteinler eşit değildir. Hayvansal proteinin böbreklerimiz üzerinde, örneğin bitki proteininden farklı etkileri vardır. Et tükettikten birkaç saat sonra böbreklerimiz hiperfiltrasyon moduna geçerek iş yüklerini önemli ölçüde artırır. Bu, çeşitli hayvansal proteinler için geçerlidir. Sığır eti, tavuk ve balıkların hepsinin benzer etkileri var gibi görünüyor. Ancak, eşdeğer miktarda bitkisel protein, böbreklerimizde neredeyse hiç fark edilir bir strese neden olmaz. Kontrol etmek konu sayfası özet ve benzeri videoları izlemek için Vejetaryenler Yeterince Protein Alır mı? ve Protein Kombinasyonu Efsanesi.

Tarif: Barbunya ve kinoa

Bu basit yemek çabucak bir araya gelir ve fasulye, otlar ve baharatlarla doludur. Kinoayı başka bir favori tahıl ile değiştirerek özelleştirin. Yeni tasarımımızdaki tarifi keşfedin yemek tarifi sayfasıve ziyaret edin instagram yapım videosu için

vermenin birçok yolu

Bildiğiniz gibi NutritionFacts.org’da herhangi bir reklam veya kurumsal sponsor bulunmamaktadır. Destekçilerimiz ve gönüllülerimiz gerçekten bu organizasyonun can damarıdır. Bu işi yapmamıza izin veriyorsunuz.

Aylık bağışçı olarak, kâr amacı gütmeyen kuruluşumuza öngörülebilir ve istikrarlı bir destek akışı sağlamaya yardımcı oluyorsunuz ve bunu çok takdir ediyoruz. Ve bizi desteklemenin daha da fazla yolu var!

amazon gülümsemesi Amazon’da alışveriş yaparken Smile Browser kullanımını desteklemek için bir hayır kurumu olarak NutritionFacts.org’u seçin.

İyi Mağaza 7.000’den fazla farklı satıcıda alışveriş yaparken nakit para kazanın veya bağışta bulunun.

bağış sihirbazı Tarayıcı uzantısını indirin ve çevrimiçi alışveriş yaparken yaptığınız tasarrufların belirli bir yüzdesini NutritionFacts’e bağışlayın.

SEMBOL Symb uygulamasını kullanarak alışveriş yaparken harcamalarınızı toplayın ve kâr amacı gütmeyen kuruluş olarak bizi seçtiğinizde yuvarlanmış meblağları NutritionFacts’e bağışlayın.

ARABALAR Aracınızı bağışlayın ve gelirinizi NutritionFacts’e bağışlayın.

Lütfen bugün NutritionFacts.org’a vergiden düşülebilir bir bağışta bulunarak kanıta dayalı beslenme devrimini desteklemek için bize katılın. https://nutritionfacts.org/donate/. Ayrıca sizi bizi daha da fazla şekilde desteklemeyi düşünmeye davet ediyoruz. nasıl yapıldığını görün https://nutritionfacts.org/donate/ging/.Destekleriniz için teşekkür ederiz!

NutritionFacts.org’da dil araştırması

Kendi dilinizde mevcut olan tüm NutritionFacts videolarını görmek ister misiniz? ziyaret edin arama sayfasıtıklayın ve sayfanın sağ tarafındaki Altyazı Dili menüsünü kontrol edin. (Mobil cihazdaysanız Filtreler düğmesine dokunun.) Dilinizi seçin ve sonuçlar tüm videoları o dilde altyazılı olarak gösterecektir. Gönüllü olmayı düşünün kendi dilinizde daha fazla videonun kullanıma sunulmasına yardımcı olmak için!

Gönüllü Spotlight: Liz Gildred

“Ekim 2021’de grafik tasarım gönüllüsü olarak başladım ve şu ana kadar harika bir deneyim oldu! Bana kanıta dayalı beslenmenin son derece değerli amacına küçük bir katkıda bulunmanın bir yolunu verdi. Vazgeçilmez ve güvenilir bir bilgi kaynağını destekleme fırsatına sahip olduğum için mutluyum.

Favori bir WFPB tarifi benim kahvaltı smoothie’mdir. Malzemeler yıllar içinde gelişti (ve çığ gibi büyüdü!). Lahana veya ıspanağı avokado, muz, ceviz, keten tohumu, chia tohumu, yeşil çay yaprağı, limon kabuğu rendesi, tarçın, zerdeçal, bir tutam biber, zencefil, amla tozu ve klorella tozu ve ayrıca her türlü bitki ile karıştırıyorum. süt ve buz küplerine dayalı.

Ayın en iyi 3 videosu

Ispanak, nohut, havuç, pancar, zencefil gibi sağlıklı yiyeceklerden oluşan büyük bir koleksiyon.Yaşam beklentinizi 12 ila 14 yıl nasıl artırabilirsiniz?: Doktorlar sağlıklı, yaşamı uzatan yaşam tarzı değişikliklerini teşvik etmek için ne yapabilir?

Toprak ile rustik bir ortamda evde yetiştirilen kırmızı ve mor patates grubuEn sağlıklı patates türü: Sarı etli patatesler beyaz olanlardan daha mı sağlıklı? Peki ya glikoalkaloid toksinler?

Bir şişeden çelik bir tencereye dökülen yemeklik yağYemeklik yağlarda kanserojen glisidol: Glycidol, kızarmış yiyecekler yiyen kişilerin neden daha fazla kansere yakalandığını açıklamaya yardımcı olabilir.

Sağlıkta,
Michael Greger, doktor

Not: Henüz yapmadıysanız, ücretsiz videolarıma abone olabilirsiniz. burada ve yıl boyunca canlı sunumlarımı izleyin:Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.