Portakallı trüf çikolatalı kurabiye – Eat Good 4 Life

Portakallı trüf çikolatalı kurabiye

Bu tarifin sponsoru Florida’nın doğal hali. Bu Glutensiz Çikolatalı Trüflü Kurabiyeleri yapmak için ürünlerini kullandım. Görüşler ve metinler tamamen bana aittir. Son.

Kurabiye yapmayı çok severim, özellikle de her çeşit çikolatalı kurabiye. Bugün daha önce hiç yapmadığım bir şeyi denedim: portakallı çikolatalı kurabiye. Daha önce portakallı çikolatalı trüf yaptım ama kurabiye yapmadım ve hayal ettiğimden daha da güzel oldular. Portakal, baharı karşılamak için mükemmel bir mevsimsel lezzettir ve zengin çikolatayı çok iyi tamamlar. Çikolatayı seviyorsanız (kim sevmez?), bu glutensiz Çikolatalı Portakallı Trüflü Kurabiyelere bayılacaksınız.

glutensiz çikolatalı ve portakallı trüflü kurabiyeler |  iyi yemek 4 hayat

Bu çikolatalı ve portakallı trüflü kurabiyeler en iyisi. Yoğun bir çikolata tadıyla neredeyse keklere benziyorlar. Narenciye dokunuşuyla zengin ve nemli, tüm çikolata isteklerini tatmin edecekler.

Bu kurabiyelere lezzetli narenciye aromasını veren portakal suyu için doğal Florida portakal suyunu seçtim. Florida’s Natural, saf Florida portakallarından gelir. Hiçbir yapay tat veya içerik yoktur ve Florida’s Natural, Florida’daki yetiştiricilerinin sahip olduğu portakal bahçelerinden yalnızca elle seçilmiş portakalları kullanır. Ayrıca, doğal Florida portakal suyu, potasyum ve C vitamini gibi vitamin ve minerallerle doludur.

Bu tarif, kurabiyelere sansasyonel kek lezzetini veren iki çeşit çikolata gerektirir. Çerezlerimi kesinlikle turuncu ve çikolatalı tutmak istedim, bu yüzden tatlar gerçekten öne çıkıyor, ancak tarife, biraz gevreklik katacak ceviz veya ceviz gibi eklemeler de ekleyebilirsiniz.

Bu Çikolatalı Portakallı Trüf Kurabiyeleri, çökmekte olan, son derece lezzetli ve herhangi bir çikolata sevgilisi için mükemmeldir. Zengin, eriyen dokulu ve yoğun çikolata aromalı bir kurabiye arıyorsanız bu tarif tam size göre.

Zevk almak!

glutensiz çikolatalı ve portakallı trüflü kurabiyeler |  iyi yemek 4 hayat glutensiz çikolatalı ve portakallı trüflü kurabiyeler |  iyi yemek 4 hayatglutensiz çikolatalı ve portakallı trüflü kurabiyeler |  iyi yemek 4 hayatglutensiz çikolatalı ve portakallı trüflü kurabiyeler |  iyi yemek 4 hayat. glutensiz çikolatalı ve portakallı trüflü kurabiyeler |  iyi yemek 4 hayatglutensiz çikolatalı ve portakallı trüflü kurabiyeler |  iyi yemek 4 hayatglutensiz çikolatalı ve portakallı trüflü kurabiyeler |  iyi yemek 4 hayat

YazdırmakYazdırmak

Portakallı trüf çikolatalı kurabiye

Teslim olmak: 24 çerez

Hazırlanma zamanı: 10 dakika

Pişirme süresi: 10 dakika

Toplam zaman: 1h30

İçindekiler:

Talimatlar:

8 oz çikolata parçalarını çift kazanda veya mikrodalgada eritin. Mikrodalga kullanıyorsanız, çikolata tamamen eriyene kadar her seferinde karıştırarak 20 saniyelik artışlarla pişirin. Hafifçe soğumaya bırakın.

Büyük bir kapta un, kakao tozu, şeker, kabartma tozu ve kalan 4 oz çikolata parçalarını birlikte çırpın. Kenara koymak.

Eritilmiş çikolatayı geniş bir kaba aktarın veya stand mikseri kürek aksesuarı ile donatılmıştır. Yumurtaları ve portakal kabuğu rendesini ekleyin ve birleşene kadar yaklaşık 1 dakika yüksek hızda çırpın. Hindistan cevizi yağını ekleyin ve birleşene kadar orta hızda bir dakika kadar daha karıştırın. Kuru malzemeleri ekleyin ve yaklaşık 2 dakika pürüzsüz ve kremsi olana kadar orta hızda karıştırın.

Hamuru buzdolabına aktarın ve en az 30 dakika veya iki saate kadar soğutun.

Fırını önceden 350 ° F’ye ısıtın. Çift fırın tepsileri ile ağartılmamış parşömen kağıdı.

Hamuru, her bir kurabiye için yaklaşık 2 yemek kaşığı hamur kullanarak, 3 inç aralıklarla fırın tepsilerine dökün. 10 ila 12 dakika veya kenarlar ayarlanana kadar pişirin. Merkezler biraz yumuşak olacak.

Fırından çıkarın ve tamamen soğuması için tel rafa aktarmadan önce kurabiyeleri fırın tepsisinde 5 dakika soğumaya bırakın. İstenirse, kurabiyeleri bir tutam lapa lapa deniz tuzu ile doldurun.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.