PATATES PÜRESİ

IMG_3658.jpg

Bu konuda söylenecek daha çok şey var ve biraz hantal, çok fazla ve yeterli olmayacak ama bir yerden başlamalıyım, hatta kendim için bile.

Bu blogu 11 yıldan fazla bir süre önce bu yazının yazıldığı sıralarda başlattım ve geçmiş yazılarıma, hem kişisel kısımlara hem de tarifler yazma şeklime bakarsam, her iki alanda da kendi gelişimimi görebilirim. Kendi düşüncelerimi ve inançlarımı daha iyi anlamak ve her türlü bakış açısına merhamet etmek için, aynı fikirde olmadığımda bile, her zaman öğrenme ve dinleme hareketinde kalmayı umuyorum. Son birkaç ay çoğumuzu uyandırdı – aman Tanrım, demek istediğim bu her şekilde yorumlanmalı.

Mevcut sistemlerimizin kaçının hala baskıcı, hatta sessizce olduğunu görüyorum. Okuyorum, dinliyorum ve aktif olarak ırkçılık karşıtı bir öğrenme grubuna katılıyorum ve “iyi” olmanın yeterli olmadığını daha iyi anlıyorum. Beyaz bir kadın olarak bu konuda bir otorite olarak konuşma deneyimine asla sahip olamayacağım veya anlayamayacağım. Ayrıcalığım başka birçok ayrıcalıkla çevrilidir ve ondan ve onun içinde yapacak işlerim var. Şimdiye kadar savunuculuğumun sessiz ve pasif olduğunu ve aslında kimseye hizmet etmediğini ilk kabul eden ben olacağım. İnsanları, toplumu ve kapsayıcılığı önemsemeye inanıyorum, ancak siyah liderlerin çeşitliliği ve güçlendirilmesi ve adil tarım ve gıda sistemlerine yönelik ittifak burada eksik. İlk önce düzgün bir şekilde araştırmadan ve onlara atıfta bulunmadan diğer kültürlerden tarifleri nasıl benimsediğim veya çoğu sağlık konusunun ve esenliğin sonuçlanabileceği gibi tescilli olduğu ortaya çıkan dili nasıl kullandığım için özür dilerim.

Başlangıçta bir yangın hortumundan içmek gibi görünen şey bir yerden başladı. Brit Barron’ın Irkçılığı Anlamak 101 kursundan geçtik ve bir başlangıç ​​noktası arıyorsanız onun çalışmasını şiddetle tavsiye ederim. Şimdiye kadar eğitimim podcast’ler aracılığıyla oldu (Brene Brown’ın bu son kitabını sevdim), ki bu iyi bir temel, ama kahretsin, öğrenecek o kadar çok insan ve okunacak kitap var ki. Ayrıca şu anda Beyaz Kırılganlık okuyorum ve sırada Hala Buradayım ve Dünya ile Ben Arasındayım – internetlerin her yerinde listeler var. Sulwe, Little Leaders ve Fearless Trailblazers gibi daha fazla çocuk kitabı aldım çünkü yaşadığımız Latino topluluğunda daha fazla deneyime sahibiz ve orada da ırkçılık karşıtı çalışmalar yapılacak. Yani bunların hiçbiri performatif değil ve kahretsin ki bu küçük bir başlangıç, ama bu kaynakları buldum çünkü başkaları benimle paylaştı, bu yüzden onları aktarmak için buraya koyuyorum.

Rahatlığın, büyüdüğüm bir nokta olarak gördüğüm bir şey olmasını istiyorum – Maya Angelou’nun “bir kez daha iyi bildiğinde, daha iyisini yap” sözü gibi. Alçakgönüllü, cesur ve savunmasız olmaya söz veriyorum; ve kendi bilincimde, konuşmayı değiştirmek için harekete geçmek.

Burada olduğunuza sevindim ve farklı konularda eğitimli ve şefkatli konuşmaları takdir ediyorum. Öğrenmeyi, büyümeyi ve bazen yanlış şeyler söylemeyi dört gözle bekliyorum, böylece bir dahaki sefere daha iyisini yapmayı öğrenebilirim.

IMG_3667.jpg

Patates… çünkü burada iyi bir geçiş nasıl yapılır?

Yeşil sos, SKCC’de öne çıkardığımız düzinelerce sostan biridir. Önceden abonelik temelli olan şey, artık görüntüleme başına ödeme satın almalarına ve farklı temalara dayalı favori yemek tarifleri paketlerine açık. Artık bir abonelik satın almak zorunda kalmadan tarif ilhamı için paketler satın alabilirsiniz. sproutedkitchen.cc’de bir hesap oluşturun ve oradan gezinmek kolay olmalıdır. En çok yönlü setlerden biri, birçok yemek için gerçekten kullanılabilecek bazı favorileri stokladığımız sos ve çeşni setidir. Resimdeki yeşil bitki sosu, bir kız kardeşin favorisi, limon suyu yerine limonla yapılan yeşil harissa da harika olur. Bu gruptaki yeşil tanrıça patatesle de harika olur, üstüne fırçayla sürmek yerine yanında servis edin.


PATATES PÜRESİ

4 ila 6 kişilik

2 £. 4 kişi için cömert, ancak 6 kişi için ılımlı, bu yüzden başka ne servis ettiğinize ve ne tür yiyicilere sahip olduğunuza bağlı. Bebek Yuokns kullanıyorum ama parmak uçları da işe yarıyor. Genellikle daha küçük oldukları için birkaç dakika daha az kaynatmaya ihtiyaçları olacaktır.

Yeşil bir sos yapmakla ilgilenmiyorsanız, servis için biraz daha parlak olmaları için pişirdikten sonra biraz yağ ve sirke ile fırçalayın. Patatesleri biraz salata sosu içinde pişirdikten sonra banyo olarak.

Yağlar neden karıştırılır? Çünkü zeytinyağının dumanlanma noktası düşük ama lezzetini yüksek kızgın yağlara tercih ederim. Bu yüzden onları karıştırıyoruz.

İçindekiler

2 £. yukon bebeğim
1 yemek kaşığı. sızma zeytinyağı
2 yemek kaşığı. üzüm çekirdeği veya avokado yağı
1 1/2 çay kaşığı. kristal deniz tuzu
1 C kırmızı biber
1 C sarımsak tozu
1 C kurutulmuş kekik

2 oz. Rendelenmiş parmesan
1 küçük demet İtalyan maydanozu, garnitür için ince doğranmış

yeşil ot sosu

talimatlar

Patatesleri bir tencereye koyun ve suyla kaplayın. Suyu düşük kaynama noktasına getirin ve yaklaşık 10-15 dakika ya da orta boy bir patatesi soyma bıçağıyla delinene kadar hafifçe kaynatın. Süzün ve dokunuşa soğumaya bırakın – en az 15 dakika.

Parşömen kağıdıyla kenarlı bir fırın tepsisini hizalayın ve fırını önceden 425’e ısıtın. Patatesleri yerleştirin ve ezmek için patateslerin üzerine bastırmak için ağır bir kavanoz veya bardağın altını kullanın. Tamamen bastırmayın yoksa çok ezeceksiniz, yarıya kadar itmek istiyorsunuz. Bunları gözden geçirmeye devam ederseniz veya bu adım sıkıcı görünüyorsa, daha özel bir görünüm için patatesleri yarıya ve dörde bölün.

Tuz, kırmızı biber, sarımsak tozu ve kekik ile birlikte iki yağı üstüne gezdirin. Baharatları ve yağı her taraftan almak için patatesleri hafifçe atın. Onları yağlanmış ve cömertçe terbiyeli istiyoruz! Gerekirse daha fazlasını ekleyin. Biraz kırılma tamam. Patatesleri pişirmenin yarısında çevirerek 25 dakika kızartın. Onları çıkarın, 500’e kadar ısıtın, parmesan peyniri serpin ve peyniri eritmek için iki dakika daha fırına dönün.

Patatesler kızarırken yeşil sosunuzu hazırlayın.

Fırından çıkarın, tüm patatesleri yeşil sosla fırçalayın ve taze otlar serpin. Sıcak servis yapın.

IMG_3674.jpg

sara güçlü
2020-07-01

patates püresi

Patates püresi.  filizlenmiş mutfak

6

Bu çıtır kızarmış patatesler garnitür veya atıştırmalık olarak mükemmeldir.

  • 2 £. küçük patatesler
  • 1 yemek kaşığı. sızma zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı. Avokado yağı
  • 1 1/2 çay kaşığı. deniz tuzu
  • 1 C kırmızı biber
  • 1 C sarımsak tozu
  • 1 C kurutulmuş kekik
  • 2 oz. Rendelenmiş parmesan

218 kalori10 gram yağ27 gram karbonhidrat7 gram protein

2 £. küçük patatesler

1 yemek kaşığı. sızma zeytinyağı

2 yemek kaşığı. Avokado yağı

1 1/2 çay kaşığı. deniz tuzu

1 C kırmızı biber

1 C sarımsak tozu

1 C kurutulmuş kekik

2 oz. rendelenmiş parmesan peyniri1 küçük paket garnitür için ince kıyılmış İtalyan maydanozu

PT0H20M

PT40M

PT1H

Amerikan

Yan

aperatif, garnitür, vejetaryen

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.