Mayo Clinic, kanser için köpekbalığı kıkırdak takviyelerini test ediyor

Köpekbalığı kıkırdağı takviyeleri risklerle birlikte gelir, ancak birçok kanser tedavisi de öyle. Soru, onlar çalışıyorlar mı?

Kanıtlanmamış kanser tedavilerinin pazarlanması söz konusu olduğunda, “internet olmak tabiri caizse Vahşi Batı. Dolandırıcılar gerçekten… insanlardan yararlanmak için daha önce yapmadıkları bir şekilde dışarı çıkma yeteneğine sahipler. “Kanser Hastaları Web’de Şaka Buluyor” ağıt yaktı Ulusal Kanser Enstitüsü, internette 200.000’den fazla kanser belgesinin bulunduğuna dikkat çekti. Beklemek. Ne? Sadece 200.000 mi? Bu makale ne zaman yayınlandı? 1996’da, Web’in doğuşundan sadece birkaç yıl sonra. Endişelenme, adı geçen yazarı Dr. Tom Linden’in Çevrimiçi Tıp Rehberi. “Bir web sayfasını korumak çok zaman ve para gerektirir.” Böylece, “İnternet olgunlaştıkça İnternet üzerindeki bilgi kütlesi önümüzdeki birkaç yıl içinde azalacaktır”. Sağa. 200.000 belgeden neredeyse çeyrek milyara çıktı.

Videomda 1:10’da görebileceğiniz gibi Köpekbalığı Kıkırdak Takviyelerinin Kanseri İyileştirdiği Kanıtlandıen yaygın “alternatif kanser tedavilerinden” biri tavsiye popüler web sitelerinde” köpekbalığı kıkırdağıdır. Nitekim “çok yapılmış son yıllarda “köpekbalıklarının kıkırdağına verilen mistik aura”. “Açıkçası, bu etkinin bir kısmı, tarih öncesi çağlardan beri neredeyse hiçbir evrimsel değişiklik olmadan hayatta kalan bir yaratığa karşı duyulan sağlıklı bir saygıyla birleşen visseral bir kanser korkusuna atfedilebilir. Köpekbalıklarının nadiren kansere yakalandığı rapor edilmiştir. Çünkü onların özelliklerinden biri yüksek oranda kıkırdaklı bir vücuttur.Mantık, bazılarının köpekbalıklarının göreceli sağlığının nedeninin bu olması gerektiğine inanmasına neden oldu.Bunun mantıklı olduğundan emin değilim, ama genel olarak çok fazla kıkırdakları var. , az kan damarına sahiptir ve kan damarları kanserin büyümesi için önemlidir. Yani tüm bu gözlemler…planlanmış ağır onkoloji başlatmak için [cancer] sözde bilim ve ek endüstri tarafından tek bir efsanenin eklenmesiyle utanç verici sömürü için hastalar” – yani, köpekbalıklarının yapmadığı sahip olmak kanser. Ama onlar Yapmak kanser var yanlış ifade dır-dir “Umutsuz kanser hastalarını, kendilerini kanıtlanmış veya potansiyel olarak yararlı terapilerden uzaklaştıran etkisiz ürünler satın almaya ikna etmeyi başaran” “sahte argümanların” bir başka katmanı. Beklemek. Test edene kadar etkisiz olup olmadığını bilemezsiniz.

Çeşitli ilerlemiş kanserleri olan altmış hasta verilen günde yaklaşık bir düzine kaşık köpekbalığı kıkırdağı. Sonuç? Tümörlerinin hiçbirinde tek bir yanıt, hatta kısmi bir yanıt kaydedilmedi. Köpekbalığı kıkırdağı etkisizdi ve “yaşam kalitesi üzerinde yararlı bir etkisi yoktu”. Aslında, 2:38’de görebileceğiniz gibi, benim videoKanserli hastalar acı çekti Köpekbalığı kıkırdağının önemli gastrointestinal toksisitesi, tümörlerin hepsinde ilerlediği için. Kontrol grubunda ne oldu? Kontrol grubu yoktu, peki köpekbalığı kıkırdağı olmadan kanserlerin daha hızlı ilerlemeyeceğini nereden biliyoruz? Bu nedenle randomize kontrollü çalışmalara ihtiyacımız var. Ne yazık ki hiçbiri yoktu… ta ki Mayo Kliniği devreye girene ve yürütülen tedavi edilemez meme veya kolorektal kanserli hastalar için randomize, plasebo kontrollü, çift kör bir klinik çalışma.

“Toplam 83 değerlendirilebilir hastanın verileri analiz edildi. Standart bakım artı bir köpekbalığı kıkırdak ürünü alan hastalar ile standart bakım artı bir plasebo alan hastalar arasında genel sağkalım açısından hiçbir fark yoktu. Benzer şekilde, plasebo alanlara kıyasla köpek balığı kıkırdağı alan hastalarda yaşam kalitesinin arttığına dair bir öneri yoktu. Prostat kanseri üzerine de bir araştırma yapıldı. Sadece beş hasta bitmiş Çalışma ve beş vakanın hepsinde kanserleri azalmadan ilerlemeye devam etti. “Ne yazık ki, köpekbalığı kıkırdağının faydaları hakkındaki iddialar tamamen asılsız kontrollü klinik çalışmalardan elde edilen herhangi bir nesnel veri ile

Çok hızlı değil adı geçen takviye üreticileri. Belki de bu hazır ham köpekbalığı kıkırdağı tozları, yeterince yüksek seviyede aktif bileşene sahip değildir. Bu durumda belki kanser hastaları köpek balığı kıkırdağı almalı Ayıkla yerine hap. Ulusal Kanser Enstitüsü test edildi bu da, sadece kesinlikle emin olmak için. geldiğinde ne buldu? finans test etmek için randomize, çift kör, plasebo kontrollü bir deneme mi?

Köpekbalığı kıkırdağı diyet takviyeleri üzerine yapılan diğer çalışmaların aksine, araştırmacılar saflaştırılmış özü kullandı” ve çalışmanın sonucu [was] Kesintisiz.” Başarısız oldu. Köpekbalığı kıkırdağı grubu 14 ay yaşadı ve plasebo grubu 15 ay yaşadı. Hayatta kalma, ilerleme süresi veya tümör tepkisi oranında anlamlı bir fark yoktu. Bu nedenle, “bu klinik çalışmalar, LED’ler çoğu, köpekbalığı kıkırdağının sadece kanser tedavisi olarak kanıtlanmadığı değil, aslında iyi kanıtlanmadığı sonucuna varıyor. Ancak, aksi yöndeki ezici kanıtlara rağmen, bu tür iddialar ısrar etti” Örneğin, her şeyi başlatan seyyar satıcı yazdı bir oda, Köpekbalıkları hala kanser olmuyor. Belki de “bu mitin tek tedavisi, yayılmış şarlatan burun kıkırdağının kanser önleyici olduğu söylentisi” ve kanserle savaşıyor.

Anjiyogenez inhibitörlerini gerçekten yemek istiyorsanız, neden bir kase kıkırdak tozunun önünde oturasınız ki, sadece yemek yemek Anti-anjiyojenik etkileri olan bir elma, yeşil çay içmek veya zerdeçal, nar meyveleri ve fındık, soya, keten tohumu veya brokoli almak mı?

Diğer riskler nelerdir? onları videomda gizliyorum Köpekbalığı Kıkırdak Takviyelerinin Riskleri.

HATIRLANMASI GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Kanıtlanmamış kanser tedavilerini tanıtan sayfalar da dahil olmak üzere, çevrimiçi olarak neredeyse çeyrek milyar kanser materyali var.
  • En yaygın “alternatif kanser tedavilerinden” biri, köpekbalığı kıkırdağıdır ve kısmen “tarih öncesi zamanlardan beri neredeyse hiçbir evrimsel değişiklik olmadan hayatta kalan bir yaratığa karşı sağlıklı bir saygıdan yararlanmaktadır. Köpekbalıklarının karakteristik özelliklerinden birinin yüksek oranda kıkırdaklı bir vücut olması nedeniyle nadiren kansere yakalandığı bildirilmiştir.
  • Çalışmalar köpekbalığı kıkırdağının faydalı olduğunu göstermedi. Örneğin, Mayo Clinic tarafından yürütülen bir deneme, plaseboya kıyasla köpekbalığı kıkırdağı verilen hastalar arasında genel sağkalım veya yaşam kalitesi açısından hiçbir fark bulamadı.
  • Takviye üreticileri, köpekbalığı kıkırdağı tozları yerine belki de köpekbalığı kıkırdağı özütü haplarının test edilmesi gerektiğini savundular, ancak Ulusal Kanser Enstitüsü’nün saflaştırılmış özü testi de “belirsizlik olmadan” oldu – hayatta kalma, ilerleme süresi veya tümör yanıt hızında önemli bir fark gözlenmedi. .
  • Gerçekten de, “köpekbalığı kıkırdağı sadece kanser için bir tedavi olarak kanıtlanmamış değil, aslında iyi bir şekilde kanıtlanmamıştır”, ancak kanserle savaşma yeteneklerinin sürdüğünü iddia ediyor.
  • Köpekbalığı kıkırdağı yerine, anti-anjiyojenik etkileri olan bitki bazlı yiyecekler arasında elma, yeşil çay, zerdeçal, nar taneleri ve fındık, soya, keten tohumu ve brokoli bulunur.

Takviyeler hakkında diğer uyarıcı hikayeler için, kontrol edin:

Sağlıkta,

Michael Greger, doktor

Not: Henüz yapmadıysanız, ücretsiz videolarıma abone olabilirsiniz. burada ve sunumlarımı canlı izleyin:Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.