Lenfatik masaj + soğuk algınlığı ve gribi nasıl önleyebileceği hakkında bilmeniz gereken her şey

Her yerde korkulan bu sezondan bahsediyoruz (COVID yeterince kötü değilmiş gibi). Kış aylarına girerken kendimi korumaktan yanayım, bu yüzden lenfatik masajın ardındaki bilimi araştırmak istedim. Nasıl çalışır ve bağışıklık sistemine nasıl yardımcı olabilir? Sidney’deki (dini olarak en şaşırtıcı onarıcı masajlara sahip olduğum) MO+’ın kurucusu Barbara Choy ile onu popüler sağlık merkezinde sunan Barbara Choy ile temasa geçtim.

Lenfatik sistem nedir?

Lenfatik sisteminiz, vücudunuzun enfeksiyonla savaşmasına yardımcı olan bağışıklık sisteminin doğal bir parçasıdır. Fiziksel işlevi, lenf sıvısı yoluyla vücudunuzun her yerinden atık, bakteri, virüs ve toksinleri toplarken ve sonra bunları lenf düğümlerinizden dışarı atarken hücrelere besin vermektir. Bununla birlikte, lenfatik sistemimiz, kalp gibi organlardan farklı olarak, sıvıların vücutta hareket etmesine yardımcı olacak bir pompalama mekanizmasına sahip değildir. Lenf, yürüme gibi normal günlük fonksiyonel hareketlerle hareket edebilir ve doğal olarak elimine edilebilir.

Birçoğumuzun kendi kendine izolasyon sırasında olduğu gibi hareketsiz olduğunuzda veya hareketsiz bir bilgisayar ekranının önünde uzun süre oturduğunuzda, şişkinlik, durgunluk, katılık veya uyuşukluk duygularına yol açabilir. Vücudumuz milyonlarca yıldır hareket halinde olmak için evrimleşmiştir ve lenfatik sistemimizin en iyi şekilde çalışması ve bizi sağlıklı ve canlı tutması için aktif olmamız gerekir.

Lenfatik drenaj nedir? Nasıl hissettiriyor / Ne beklemeliyiz?

Normal günlük hareketler, lenfatik sıvının vücudunuzun etrafına itilmesine yardımcı olur ve lenf düğümleri yoluyla doğal olarak atılmasına yardımcı olur. Lenfatik drenaj masajı, bu eliminasyon sürecinde manuel bir yardım şeklidir. Lenfatik sıvı derinin hemen altında ancak kas tabakasından önce bulunur, bu nedenle lenfatik masaj deneyimi, lenfatik sıvıları lenf düğümlerinin yönüne doğru hareket etmeye teşvik eden cilt yüzeyinde çok hafif veya elle yapılan bir pompalama hareketidir. . Yani aslında lenf masajı aslında bir masaj değildir.

Masaj destekli lenfatik drenaj modern bir buluş değildir. Daha yakın zamanda popüler hale gelen bir lenfatik drenaj şekli, yüz gua sha’dır. Çin tıbbının geleneksel bir formu olarak gua sha Doğu’da binlerce yıldır uygulanıyor olsa da, yeşim taşı veya yüz silindiri ile yüz gua sha’nın şişliği azaltmak, kan basıncını arttırmak için bir güzellik aracı olarak daha fazla tanınması ancak şimdi oldu. ciltte sel ve kollajen üretimi.

Ayrıca daha yakın zamanlarda, lenfatik drenaj masajı, vücudu veya yüzü şekillendirebileceğiniz bir harmanlama deneyimi yaratmak için diğer masaj teknikleriyle entegre edilmiştir. Bel çevresinde lenfatik drenaj şişliği azaltabilir ve böylece karnınızın boyutunu ve şeklini azaltabilir. Yüze uygulanan bu teknik, ATM’ye yardımcı olabilir, çene çizgisini şekillendirebilir, elmacık kemiklerinin görünümünü iyileştirebilir veya görünümü genişletebilir.

Geleneksel anlamda, vücudunuzu çok fazla detoksifiye etmekten çok hastalanabileceğiniz kızılötesi saunalar gibi benzer sağlık trendlerinin aksine, yardımlı lenfatik drenajın hiçbir dezavantajı yoktur.

Buradaki faydalardan nasıl yararlanabiliriz?

Lenfatik drenaj için çok basit bir ev yapımı teknik benim favorim olan “kuru fırçalama”dır. Kuru fırçalamanın amacı sinir sistemini uyarmak, lenfatik akışa ve toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktır. Her gün vücudunuzun her yerinde kuru bir fırça kullanın. İdeal zaman banyo öncesidir, çünkü kuru fırçalama genellikle vücudunuzdan aşırı ölü hücrelerin atılmasına neden olabilir, bu nedenle bu aktiviteyi duştan hemen önce yapmak akıllıca bir harekettir.

Parmaklarınızdan veya ayak parmaklarınızdan uzuvlarınızla başlayın. Daima kalbinize doğru fırçalayın, örneğin ön kolunuz boyunca, ardından parmak uçlarınızla veya bacaklarınızdan aşağı, ayak parmaklarınızdan kalbinize doğru fırçalayın. Göbek için saat yönünde fırçalayın. Omzunuzun arkasından göğsünüzün önüne vb.

Kuru fırçalama her gün yaklaşık 5-10 dakika sürer, süper şehvetlidir, sinir sistemi için inanılmaz derecede yatıştırıcıdır ve kaygı ve canlandırıcı ruh hali ile yardımcı olur. Yatmadan hemen önce düzenli olarak uygulanan kuru fırçalama, rahatlamanıza ve vücudunuzu derin uykuya hazırlamanıza yardımcı olacaktır.

Lenfatik masajın sağlığa faydaları nelerdir?

Pek çok faydası var, nereden başlamalı? Lenfatik sistem, bağışıklık sisteminizi iyi durumda tutmak için gereklidir. İşte kısa bir liste.

  • Su tutulmasını, şişkinliği ve rosaceayı azaltır
  • TME, Sinüs, Alerji, Enflamasyon ve Yara İzlerini Azaltın
  • Soğuk algınlığı veya gripten sonra enfeksiyonla savaşın veya iyileşmeyi hızlandırın
  • Ameliyat sonrası drenaj şişmeyi azaltmaya yardımcı olacaktır, bu nedenle liposuction gibi kozmetik cerrahi veya lenfödem gibi daha ciddi durumlardan sonra mükemmeldir.
  • Cilt durumunu ve dokusunu iyileştirin
  • Selülit azaltmak
  • Vücut detoksifikasyonu
  • ağrı kesici

MO+ Wellness’ın arka planı ve felsefesi nedir?

10 yıldır ağabeyimle birlikte Masaj ve Osteopati ticari adı altında başarılı bir iş yapıyordum, ancak kişisel yolculuğumda kendi başıma dışarı çıkmaya ve ‘ın türünü yaratmaya hazır olduğum bir noktaya ulaşmıştım. 25 yıldır tutkuyla hayalini kurduğum terapi işi. Sonra iki yıl sonra MO+ (kökenlerimizi hatırlatan bir isim) doğdu.

“MO+ işine hayatıma nasıl yaklaşıyorsam öyle yaklaşıyorum – tutku, dürüstlük ve çevremizdekiler ve gezegenimizin refahı için gerçek bir endişe ile. Kapımızdan giren her müşteriye yardım etmek istiyorum. Büyük bir kısmı Bunun nedeni, uygulayıcılarımızın her birinin inanılmaz bilgi ve becerileridir, ancak diğer bir kısmı, bunu basit tutmak ve yolculuk boyunca mümkün olduğunca çok eğlenmektir.

-Barbara Choy

Geleneksel doğal ilaç ve uygulamaların bilgi ve şeffaflığını modern düşünce ve becerilerle bir araya getiren MO+, zihne, bedene ve ruha fayda sağlayan sürdürülebilir doğal sağlık uygulamalarına odaklanır. Teklifimizi genellikle bu şekilde tanımlarım. “Bir Day Spa ve Tıp Merkezi’nin bebeği olsaydı, o biz olurduk.”

MO+, lenfatik drenaj tedavileri sunan en inanılmaz üç uygulayıcıya sahiptir. Hepsi oldukça spesifik ve hedeflenen bir alanda uzmanlaşmıştır:

Emiko Terui (Onarıcı masöz) – Lenfatik masajın güzelliğine ve kişisel bakımına odaklanmak, fasyal ve vücut şekillendirme ve lenfatik detoks masajı için hibrit hizmetler sunar.

Antonello Di Tomasso (onarıcı masaj ve fizyoterapist) – Kariyer ve Fizyoterapistimiz, daha ciddi bir sağlık sorunu olan danışanlara daha tıbbi bir yaklaşım sunar.

Dr Yvette Forbes (Akupunkturcu ve Geleneksel Çin Tıbbı) – Vücut için ve yüz gençleştirme akupunkturu sırasında “gua sha kazıma” olarak adlandırılan yöntemle daha geleneksel bir lenfatik drenaj uygulaması için.

Doğrudan https://moplus.com.au adresindeki ekiple kendi harika lenf sisteminize sahip olun

Sally O’Neil – Yönetici Editör

Sal, sağlıklı ve besleyici yemeklerin sıkıcı olması gerekmediğini ve formda kalsanız bile pastanızı alıp yiyebileceğinizi kanıtlama görevinde. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyerek 30 kilo verdikten sonra yolculuğunu The Fit Foodie blogunda başkalarıyla paylaşıyor. Aynı zamanda ticari fotoğrafçı ve yemek stilisti olarak çalışıyor, Beslenme ve Diyetetik alanında Sağlık Bilimleri Lisansı okuyor ve iki yemek kitabının yazarıdır: Love Move Eat (Bauer Media, 2017) ve Meal Prep Plan (Murdoch, 2019).


Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.