Kolay Çilek Şerbeti – Birkaç Aşçı

Bu çilekli şerbet tarifi, en iyi meyveli tada ve soğuk dokuya sahiptir! Kolaydır ve herkesi etkiler.

Çilek şerbeti

İşte basit, kolay ama etkileyici bir yaz tatlısı: Çilek şerbeti! Lezzet, aynı anda 100 çileği ısırmak gibidir: tatlı, saf ve ekşi. Ayaz doku, İtalyan çilekli dondurması gibidir: soğuk ve kremsi, her lokmada doğru miktarda sağlam canlılık. Bunu “Vay canına!” diye haykırmayan birine sunman için sana meydan okuyoruz. Daha da iyisi: Saatte yalnızca birkaç dakika ibre gerektirir.

Bu çilek şerbeti tarifi için malzemeler

Mağazadan satın alınan bir bardak çilek şerbetine gerek yok. Bu tarif sadece birkaç malzemeyle hızlı ve kolay! Ayrıca bir blender ve bir dondurma makinesine de ihtiyacınız olacak (daha fazla bilgi aşağıda). İhtiyacınız olan tek malzemeler:

 • Taze çilekler
 • Misket limonu suyu
 • Şeker

Yapman gereken tek sey? Çilekleri, limonu ve şekeri biraz buzla karıştırın, ardından karışımı bir dondurma makinesinde yaklaşık 20 dakika dondurun. O kadar çabuk bir araya geliyor ki, hafif ve kolay bir yaz tatlısı olarak mükemmel.

Çilek şerbeti

Gerekli ekipman: bir dondurma makinesi

Bir dondurma makinesi, şerbetle çalışmak için en iyi araçtır! Bu harika bir yatırım ve tüm yıl boyunca şerbetler ve dondurma yapmak için kullanabilirsiniz (mango şerbeti veya karpuz şerbeti gibi).

İşte 2 litre dondurma makinesi kullanıyoruz. Aynı zamanda harika bir hediye fikri! Dondurma severler için yeni eve taşınma hediyesi veya eğlenceli bir sürpriz olarak kullanın. Bizde yıllardır var ve iyi dayanıyor.

Çilek Şerbeti İçin İlerleme ve Depolama İpuçları

İşte olay: ev yapımı şerbet yapıldığı gün daha iyidir. Doku, dondurma makinesinden çıktığı anda ultra kremsi ve soğuk. Birkaç saat dondurabilirsiniz, ancak bir gece bırakırsanız çok katı hale gelir. Artıklarla çalışmak için bazı ipuçları:

 • Saklama kabını parşömen kağıdı ile hizalayın. Bu, şerbetin kabın kenarlarında donmasını önler ve buzun çözülmesini kolaylaştırır.
 • Servis yapmadan 2 saat öncesine kadar çilekli şerbeti hazırlayın. Kenarlarda donmaya başlayacak, servis yapmadan önce biraz karıştırmanız gerekebilir. Bu aşamada doku katı olacak ve yuvarlanması kolay olacak.
 • Artıklar 1 hafta kazandırır, ancak oda sıcaklığında yaklaşık 30 dakika çözülür. Kabı çözülene kadar tezgahın üzerinde bırakmak için zaman ayırın. (Elbette birkaç saniye mikrodalgaya koyabilirsiniz: ama bu risklidir!) Dondurucuda daha yumuşak kalan, mağazadan alınmış şerbet gibi görünmesini beklemeyin.
Çilek şerbeti

Daha fazla çilekli tatlı

Çilekli tatlı hazırlamak bizim favorimiz: bu meyveler her zaman lezzetli! İşte en iyi çilekli tatlılarımızdan bazıları:

Bu çilek şerbeti tarifi…

Vejetaryen, vegan, bitki bazlı, sütsüz ve glütensiz.

Yazdırmak

saat saat simgesiçatal bıçak takımı çatal bıçak takımı simgesibayrak bayrak simgesidurum klasör simgesiinstagram instagram simgesiilgi alanı ilgi alanı simgesiFacebook facebook simgesiyazdırmak baskı simgesikareler kareler simgesikalp kalp simgesigüçlü kalp kalp katı simgesi

Tanım

Bu çilekli şerbet tarifi, en iyi meyveli tada ve soğuk dokuya sahiptir! Kolaydır ve herkesi etkiler.


 • 2 bir kilo çilek, kabuğu soyulmuş
 • 1 fincan Toz şeker
 • 3 yemek kaşığı misket limonu suyu
 • 1 bir tutam koşer tuzu
 • ½ fincan buz


 1. Çilekleri bir mutfak robotuna veya yüksek güçlü bir karıştırıcıya koyun ve püre haline getirin. Şeker, limon suyu, tuz ve buz ekleyin ve pürüzsüz olana kadar püre haline getirin. (İleri yapmak için, 2 güne kadar çalkalamak istediğinize kadar bu noktada soğutabilirsiniz.)
 2. Karışımı bir dondurma makinesine dökün ve 20-25 dakika dondurun. Doku bu noktada çok ayaz ve kremsi olacaktır. Hemen servis yapın veya parşömen kaplı bir kaba koyun. Günde 2 saate kadar dondurabilirsiniz (servis etmeden önce karıştırın). Gece boyunca dondurmak, katı bir donmuş doku ile sonuçlanır, bu nedenle, kalanlar için oda sıcaklığında 20-30 dakika (veya ne kadar süre donduğunuza bağlı olarak daha uzun süre) çözülmesine izin verin.

 • Kategori: şerbet
 • Yöntem: Dondurulmuş
 • Mutfak: Tatlı
 • Diyet: vegan

Anahtar Kelimeler: Çilek şerbeti

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.