Keto Çıtır Verde Rendelenmiş Tavuk Tacos | Çabuk ve kolay

  • tavuğu pişir Instant Pot’unuzda. Hazır tencerenize tavuk uyluklarını ve 12 onsluk salsa verde küvetlerinden BİRİNİ ekleyin.

  • Basınçlı pişirme kapağı kapatın ve havalandırmanın SIZDIRMAZLIKTA olduğundan emin olun. YÜKSEK BASINÇta 15 dakika pişirin. Basıncı oluşturmak yaklaşık 10-15 dakika sürecektir, ardından geri sayım 15’ten başlayacaktır. 15 dakika dolduğunda, tüm buharı boşaltmak için valfi HAVALANDIRMA’ya hareket ettirdiğiniz bir HIZLI BIRAKMA gerçekleştirin. Tüm buhar bittiğinde ve şamandıra valfi düştüğünde, Instant Pot’u güvenle açabilirsiniz.

  • fırınınızı kurun HI BROIL’de çalışıyor

  • Parçalanmış pişmiş tavuk pişmiş tavuk butlarını kenarlı bir fırın tepsisine alarak. 2 çatal kullanarak tavuğu parçalayın. 1/2 bardak Instant Pot salsa verde pişirme sıvısını (tavuğu sulu tutmak için) dökün. Yaklaşık 1/2 çay kaşığı koşer tuzu serpin.

  • tavuk ızgara 5 dakika boyunca. Fırından çıkarın, karıştırın ve çıtır çıtır ve karamelize olana kadar 3-5 dakika daha kızartın. Tuzla tatlandırın ve gerekirse baharatlayın.

  • tacoları bir araya getirin: jicama dürüm, dilimlenmiş avokado (koşer tuzu ile tatlandırılmış), çıtır tavuk verde, salsa verde (2. tencere salsa verdeden) ve doğranmış kişniş. Zevk almak!

  • Kalanlar hava geçirmez bir kapta buzdolabında en az 5 gün saklayın.

  • Aşağıdaki tarif notlarına bakın daha fazla ipucu, SSS ve içerik ikameleri için.

Tavuk: Çıtır + karamelize için Tavuksadece ile çalışacak Tavuk uyluklar çünkü daha fazla yağları var. Tavuk göğüsler yağsız olduğu için karamelize olmaz. ile hala yapabilirsin Tavuk Brisket, karamelizasyon adımını atlayıp sulu olduklarında parçaladıktan sonra servis ederdim.
Kapatmak için: Jicama sargıları benim en sevdiğim keto taco “kabuğu”dur ve şu anda çoğu markette dilimlenmiş halde bulunmaktadır. Ayrıca marul veya tereyağlı marul veya keto dostu bir tortilla da kullanabilirsiniz.
Salsa: Bunu herhangi biriyle yapabilirsiniz Salsa. onunla gerçekten hoşuma gidiyor Salsa Yeşil.
Tatlandırın: Sizin Tavuk kullandığınız salsa verde kadar baharatlı olacak. Trader Joe’nun baharatı çok hafif, çocuklarım bile çok iyi yiyor.
Öne geçmek: Bunu günün erken saatlerinde yapabilir ve ardından tavuğu Instant Pot’ta en az 8 saat HOT’ta bırakabilirsiniz. Daha sonra rendeleyin ve hazır olduğunda ızgara yapın.
Ocak için talimatlar: Instant Pot’unuz yoksa (OMG BİRİNİ ŞİMDİ SATIN ALIN EĞER BENİM GİBİ DEĞİLSENİZ, ÇOK UYGUN OLABİLİR!), Bunu set üstü ocakta yapabilirsiniz. Bir tencerede, Tavuk uyluk ve 1 kavanoz Salsa Yeşil. Örtün ve orta-düşük ısıda yaklaşık 45 dakika yumuşayıncaya kadar pişirin. Tavuk yumuşak ve suludur.
Yavaş pişirici için talimatlar: Yavaş pişiricinize ekleyin ve DÜŞÜK 8 saat veya YÜKSEK 4 saat pişirin. Temel olarak, bir Instant Pot satın alın, haha!
Isınmak: artıkları yeniden ısıtmayı severim Tavuk ghee ile bir dökme demir tavada, tekrar gevrek olur! Veya ılık olana kadar 2-3 dakika mikrodalgada yapabilirsiniz.

kalori: 206, Toplam karbonhidrat: ong, Protein: 13g, Şişman: 13.3g, Lif: 6g, Net karbonhidratlar: 4g

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.