Kereviz ve ceviz graten ve açgözlü gurme köpekler

Noel’i “normal” olarak kutlamayı başaran aileler bu yıl azınlıkta görünüyor, bu yüzden hastalık, yas, zorunlu izolasyon, seyahat kısıtlamaları vb. . hepinize sevgiler gönderiyorum.

Dün sahamızın yanında çok sayıda bağırma, havlama ve küfürle gürültülü bir kargaşa çıktı. Daha sonra bir arkadaşımızdan, piknik için durmuş bir avcının kaz ciğeri sandviçini açgözlü bir İngiliz Setter tarafından çalındığını öğrendik. Çirkin köpeğin ince zevklerine mi yoksa Noel Günü olsa bile birinin kaz ciğeri sandviçi doldurmasına mı daha çok şaşırıyorum bilmiyorum.

Leo covid olduğu ve kendisini misafir ahırında tecrit etmek zorunda kaldığı için son zamanlarda çok meşguldüm. İştahı kesilmedi, aksine arttı, bu yüzden mutfağımdan çalışan bir Uber Eats mini işim vardı. Görünüşe göre yeni şirketim, giyinirken pantolonumun içinde kış uykusuna yatan bir yaban arısını fark edemeyecek kadar meşgul olduğum anlamına geliyordu ve daha sonra uyluğumu bir kapıya çarptığımda anlaşılır bir şekilde çok sinirlendi, beni kendim için soktu. Yani 10 gün önce “sonuçsuz” bir PCR testi sonucu alan tanıdığım tek kişi ben değilim, aynı zamanda Aralık ayında kızgın bir yaban arısı sokmasıyla dolaşan tanıdığım tek kişi de benim.

İçindekiler (6 kişilik)

1 kg kereviz, soyulmuş ve büyük küpler halinde kesilmiş

3 orta boy patates, soyulmuş

4 diş sarımsak, ezilmiş

15 gr tereyağı

200 ml taze krema

Bir avuç ceviz, kıyılmış

Deniz tuzu ve taze çekilmiş karabiber

100 gr ince dilimlenmiş Comté peyniri

Yarım çay kaşığı Espelette biber veya kırmızı biber

Fırını önceden 180°C’ye ısıtın. Kereviz ve patatesleri pişene kadar kaynatın. Süzün ve sarımsak ve tereyağı ekleyin ve pürüzsüz olana kadar püre haline getirin. Homojen bir doku oluşturmak için iyice karıştırarak krema, fındık ve baharatları ekleyin. Tereyağlı bir fırın tepsisine aktarın ve dilimlenmiş peynir ve Espelette biberi ile süsleyin. 30 dakika ya da altın ve kabarcıklı olana kadar pişirin.

Yeşil salata ile tek başına yemek olarak yenebilir veya eşlik olarak yenebilir.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.