Kavrulmuş Pancar + Kan Portakallı Soğan – Amie Valpone

kesinlikle gurur duyduğum ve fırından çıkar çıkmaz yemeyi sevdiğim bir yemek. rahat ve lezzet dolu.

Bu tarif bir tatil garnitürü için harikadır, ancak dışarısı soğuk olduğunda ve fırınınızı yakmak istediğinizde yılın herhangi bir zamanında servis edilebilir. Bu tarif, doyurucu (ve doyurucu) kavrulmuş sebzeleri ile ana yemek olarak kullanılabilecek kadar doyurucu olsa da, hafif yapraklı yeşil bir salata ve kavrulmuş organik tavuk veya fırında somon ile eşleştirilecek kadar inceliğe sahiptir.

Mandalina gibi diğer turunçgiller de burada işe yarar, ancak kan portakallarının daha tatlı, daha az asidik özellikleri, ahududu ve çilek notaları nedeniyle idealdir. Eğleniyorsanız, kan portakalları gitmeniz gereken yoldur çünkü koyu kırmızı etleri bu altın, kırmızı pancar ve soğanlarla güzel bir şekilde eşleşir.

Beyaz masa örtüsü üzerinde küçük kavanozlarda deniz tuzu, biber ve yağ ile kavrulmuş altın pancar + portakal salatası.

Kavrulmuş Pancar + Kan Portakallı Soğan

Yazar: arkadaş

Tarif türü: Giriş

 • 3
  orta
  altın pancar
  ovuşturdu ve yeşiller kaldırıldı
 • 3
  orta
  kırmızı pancar
  ovuşturdu ve yeşiller kaldırıldı
 • 1
  büyük
  Hawaii tatlı patates
  ovuşturdu
 • 1
  büyük
  kırmızı soğan
  soyulmuş ve kamalar halinde kesilmiş
 • sızma zeytinyağı
 • 1/2
  vs.
  kimyon
 • deniz tuzu
  tatmak
 • taze kara biber
  tatmak
 • 2
  kan portakalları
 • 1
  çorba.
  Çam fıstığı
  Garnitür için
 • taze biberiye ve/veya kekik
  Garnitür için
 • kimyon tohumları
  Garnitür için

 1. Fırını 425 derece F’ye önceden ısıtın.

 2. Parşömen kağıdıyla çevrelenmiş bir fırın tepsisi hazırlayın ve üzerine tüm sebzeleri yerleştirin. Üzerine yağ gezdirin ve yağı tüm sebzeler parlak ve iyice kaplanana kadar ovalayın. Tatlı patateste delikler açmak için çatal kullanın. Sebzeleri deniz tuzu, karabiber ve kimyon serpin. Fırın tepsisini fırına aktarın.

 3. Bu arada, 2 yemek kaşığı lezzetlendirmek için bir narenciye kabuğu rendesi kullanın. Kan portakalının kabuklarını soyun, ardından küçük bir soyma bıçağı kullanarak dilimleyin. Lezzet ve kamaları rezerve edin.

 4. Pişirme süreleri sebzelere göre değişir. Soğanlar pancar ve tatlı patateslerden önce pişirilir, böylece soğanlar yumuşak ve güzelce kızardığında yaklaşık 45 dakika fırın tepsisinden çıkarabilirsiniz. Pancarları ve tatlı patatesleri 15 dakika daha veya çok yumuşayana kadar fırında tutun.

 5. Fırından çıkarın ve 5-10 dakika ya da pancar ve tatlı patateslerin kabuklarını ellerinizi yakmadan soyana kadar soğumaya bırakın. Kabukları atın ve pancarları dörde bölün.

 6. Tatlı patates etini mini bir mutfak robotunda kremsi ve humus kıvamına gelene kadar püre haline getirin. Bu kremalı karışımı geniş bir servis tabağına yaymak için büyük bir kaşık kullanın. Kavrulmuş sebzeler ve kan portakalları ile süsleyin.

 7. Dilerseniz üzerine zeytinyağı gezdirin (yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz fesleğenli az önce yaptığım zeytinyağı kullandım). Kan portakalı kabuğu rendesi, çam fıstığı, taze biberiye ve/veya kekik ve kimyon tohumu ile süsleyin. Deniz tuzu ve karabiber ile tatlandırın. Sıcak servis yapın.

 8. Artıkları buzdolabında 3 güne kadar kapalı bir cam kapta saklayın.

Bu makale şunları içerebilir: Amazon veya diğer bağlı kuruluş bağlantıları, bu bağlantılara tıklayarak bir satın alma işlemi yaparsanız küçük bir komisyon alacağım anlamına gelir.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.