Kardan Adam Fıstık Ezmesi Bardak Tarifi

SKIPPY® Fıstık Ezmeli Ev Yapımı Fıstık Ezmesi Bardaklarının bu kolay tarifi, bu bayram sezonunda çocuklarla birlikte yapmak için süper kolay ve mükemmel! Sevimli kardan adam yüzleriyle süsleyin veya tüm ailenin seveceği lezzetli bir muamele için onları sade bırakın!

Sponsorlu makale

Skippy Fıstık Ezmesi ile Ev Yapımı Fıstık Ezmesi Bardak Tarifi - çocuklar için eğlenceli Noel tarifi

Noel hızla yaklaşıyor ve bugün sizinle paylaşmak için lezzetli bir ikramım var! Bu eğlenceli kardan adam temalı fıstık ezmesi kapları, ev yapımı hediyeler için mükemmel olacak ya da bu Noel’de aileniz ve arkadaşlarınız için lezzetli ikramlar yapacaklar.

Bu Kolay Fıstık Ezmesi Kaplarını pürüzsüz, kremsi ve lezzetli SKIPPY® Fıstık Ezmesi ile yaptım. Yaymak ve pişirmek için mükemmeldir ve her kavanozda %91’in üzerinde yüksek kaliteli fıstık bulunan SKIPPY® Amerikan Tarzı Fıstık Ezmesi Noel ikramları için harika bir malzemedir!

Fıstık ezmeli kardan adam nasıl yapılır - çocuklar için eğlenceli Noel tarifi

Bu tarif için, Amerika’dan gelen ve ağzınızda eriyen daha ince öğütülmüş daha tatlı fıstıklarla yapılan SKIPPY® pürüzsüz fıstık ezmesi çeşidini kullandım. Ev yapımı fıstık ezmeli kaplarımda ekstra pürüzsüz ve kremsi bir kaplama için mükemmeldi – bu tarifi test ettiğimizde onları yemeyi bırakabildik!

Daha gevrek fıstık ezmesi hayranları, tıknaz fıstık parçalarını lezzetli kremsi bir karışım halinde paketleyen Extra Crunchy çeşidinin de tadını çıkarabilir. Fıstık ezmeli kuplarınızda biraz çıtırlık tercih ederseniz, bunun yerine Extra Crunchy çeşidini bu tarifte kullanabilirsiniz.

Bu lezzetli Beyaz Çikolatalı Fıstık Ezmesi Bardaklarının ne kadar kolay yapıldığını görmek için yukarıdaki tarif videomu izleyin (veya herhangi bir nedenle video yüklenmiyorsa buraya tıklayın). Ayrıca, sayfanın alt kısmında kullanışlı, yazdırılabilir bir tarif kartı da dahil olmak üzere tam tarifi bulacaksınız.

Skippy Fıstık Ezmesi ile Beyaz Çikolatalı Fıstık Ezmesi Bardak Tarifi - çocuklar için eğlenceli Noel hediyesi tarifi

Kardan Adam Fıstık Ezmesi Bardak Tarifi

Malzemeler (10 kişilik):

 • 300 gr beyaz çikolata
 • 100g SKIPPY® Pürüzsüz Fıstık Ezmesi
 • 40 gr tereyağı
 • 60 gr pudra şekeri
 • 10 adet turuncu veya kırmızı şeker (çikolatalı fasulye)
 • bir avuç damla çikolata

Yöntem:

200 gr beyaz çikolatayı parçalara ayırın ve mikrodalgaya uygun bir kaba koyun.

Çikolatayı, eşit şekilde erimesini sağlamak için her seferinde karıştırarak 30 saniye mikrodalgada eritin. Çikolatayı aşırı ısıtmamaya veya yakmamaya dikkat edin, sadece eriyene ve pürüzsüz hale gelene kadar ısıtın.

Çikolatayı 10 silikon kek kalıbına bölün. Beyaz çikolata kaplarının dışını yapmak için bir kaşığın arkasını kullanarak çikolatayı kasaların kenarlarından aşağı doğru düzleştirin.

Beyaz çikolata kaplı cupcake kalıplarını bir tabağa veya tepsiye koyun ve donana kadar 10-15 dakika dondurucuda bekletin.

Bu arada, SKIPPY® Peanut Butter Smooth’u bir karıştırma kabına koyun. Tereyağını eritin ve SKIPPY® Fıstık Ezmesi’ne ekleyin, ardından tamamen karışıp pürüzsüz hale gelene kadar iyice karıştırın. Pudra şekerini kaseye ekleyin ve birleşene kadar tekrar karıştırın.

Beyaz çikolatanın kaplarını dondurucudan çıkarın ve fıstık ezmesini kapların arasına dağıtın ve bir kaşığın tersiyle düzelterek üzerini düzeltin. Dondurucuya dönün ve sertleşene kadar 10-15 dakika tekrar soğutun.

Beyaz çikolatanın geri kalanını eritin. Fincanları dondurucudan çıkarın ve fıstık ezmesini kapatmak için eritilmiş beyaz çikolatayı üstüne dökün. Çikolatayı hizalamak için bardaklara hafifçe vurun, ardından her bir bardağa 1 akıllı burun ve çikolata parçacıklı göz ve ağız ekleyerek onları çevirin. kardan adamlara.

Dondurucuya dönün ve ayarlanana kadar tekrar soğutun.

Tamamen sertleşip sertleştiğinde, dondurucudan çıkarın ve fıstık ezmesi kaplarını silikon kılıflardan çıkarın. Kenarlardaki fazla çikolatayı kesmek için küçük, keskin bir bıçak kullanın.

Hediye olarak vermek veya aile ve arkadaşlar için eğlenceli bir bayram ikramı olarak kullanmak için selofanla sarın!

SKIPPY® Fıstık Ezmesi artık Birleşik Krallık’ta yaygın olarak bulunmaktadır ve büyümekte olan çocuklar için mükemmel bir protein kaynağıdır! SKIPPY® fıstık ezmesi, hem tamamen lezzetli hem de ekstra pürüzsüz ve ekstra gevrek versiyonlarda mevcuttur!

Açıklama: Bu tarif, video ve blog yazısı SKIPPY® Fıstık Ezmesi tarafından hazırlanmıştır. Zamanım ve malzemelerin maliyeti için tazminat aldım, ancak bu gönderide ifade edilen tüm görüşler bana aittir.

Lütuf

Not: Bu şirin kardan adam tarifini beğendiniz mi? Ayrıca kardan adam kurabiye kurabiyelerimizi ve hatmi kardan adam toplarımızı beğenebilir ya da daha fazla kardan adam temalı pişirme eğlencesi için 12 kardan adam tarifi koleksiyonumuza gidebilirsiniz. !

Fıstık ezmeli kardan adam nasıl yapılır - çocuklar için eğlenceli Noel hediyesi tarifi

Tarifi yazdır

Kardan Adam Fıstık Ezmesi Bardak Tarifi

SKIPPY® Fıstık Ezmeli Ev Yapımı Fıstık Ezmesi Bardaklarının bu kolay tarifi, bu bayram sezonunda çocuklarla birlikte yapmak için süper kolay ve mükemmel! Sevimli kardan adam yüzleriyle süsleyin veya tüm ailenin seveceği lezzetli bir muamele için onları sade bırakın!

Hazırlanma zamanı15 dakika

Rahatlama vakti45 dakika

Toplam zaman1 saat

Kurs: Tatlı, hediye, parti yemeği, tatlı ikram

Mutfak: Amerikan, Noel

Porsiyon: on insanlar

Yazar: Grace Salonu

İçindekiler

 • 300 g Beyaz çikolata
 • 100 g SKIPPY® Kremalı Fıstık Ezmesi
 • 40 g Tereyağı
 • 60 g pudra şekeri
 • on turuncu veya kırmızı akıllılar çikolatalı fasulye
 • bir avuç damla çikolata

Talimatlar

 • 200 gr beyaz çikolatayı parçalara ayırın ve mikrodalgaya uygun bir kaba koyun.

 • Çikolatayı, eşit şekilde erimesini sağlamak için her seferinde karıştırarak 30 saniye mikrodalgada eritin. Çikolatayı aşırı ısıtmamaya veya yakmamaya dikkat edin, sadece eriyene ve pürüzsüz hale gelene kadar ısıtın.

 • Çikolatayı 10 silikon kek kalıbına bölün. Beyaz çikolata kaplarının dışını yapmak için bir kaşığın arkasını kullanarak çikolatayı kasaların kenarlarından aşağı doğru düzleştirin.

 • Beyaz çikolata kaplı cupcake kalıplarını bir tabağa veya tepsiye koyun ve donana kadar 10-15 dakika dondurucuda bekletin.

 • Bu arada, SKIPPY® Peanut Butter Smooth’u bir karıştırma kabına koyun. Tereyağını eritin ve SKIPPY® Fıstık Ezmesi’ne ekleyin, ardından tamamen karışıp pürüzsüz hale gelene kadar iyice karıştırın. Pudra şekerini kaseye ekleyin ve birleşene kadar tekrar karıştırın.

 • Beyaz çikolatanın kaplarını dondurucudan çıkarın ve fıstık ezmesini kapların arasına dağıtın ve bir kaşığın tersiyle düzelterek üzerini düzeltin. Dondurucuya dönün ve sertleşene kadar 10-15 dakika tekrar soğutun.

 • Beyaz çikolatanın geri kalanını eritin. Fincanları dondurucudan çıkarın ve fıstık ezmesini kapatmak için eritilmiş beyaz çikolatayı üstüne dökün. Çikolatayı hizalamak için bardaklara hafifçe vurun, ardından her bir bardağa 1 akıllı burun ve çikolata parçacıklı göz ve ağız ekleyerek onları çevirin. kardan adamlara.

 • Dondurucuya dönün ve ayarlanana kadar tekrar soğutun.

 • Tamamen sertleşip sertleştiğinde, dondurucudan çıkarın ve fıstık ezmesi kaplarını silikon kılıflardan çıkarın. Kenarlardaki fazla çikolatayı kesmek için küçük, keskin bir bıçak kullanın.

 • Hediye olarak vermek veya aile ve arkadaşlar için eğlenceli bir bayram ikramı olarak kullanmak için selofanla sarın!

Bu eğlenceli şenlikli tarifi sevdiniz mi? Kolayca bulabilmek için neden Pinterest’e kaydetmiyorsunuz?

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.