İşte size lezzetli Hint tatlısı tarifleri.

Mükemmel lezzeti yapmak için saatler harcamak için çok yorgunsanız tatlıbu tarif menüsü tam size göre!

kim tercih etmez tatlı tarifleri? Lezzetli bir tatlıyı delerken hissedilen mutluluk kelimelerle ifade edilemez. Hintliler olarak, biz desi mithai. Ve aralarından seçim yapabileceğiniz bu kadar geniş bir kategoriniz olduğunda, birkaç tane yemeye devam etmeniz pek mümkün değil. Sıcak havalar lezzetli ağız sulandıran kheer ve kabarık ağızda eriyen barfis için Hint tatlıları ölmek üzere. Beslenme bir kenara, sıcak bir kase helvayı tatmin etmek veya fazladan bir porsiyon helva almak için kendimize özel bir hile günü verebiliriz. kheer.

bir şey arıyorsanız Zevk Canınız tatlı istiyorsa, denemeniz için hızlı ve kolay tariflerimiz var. Bunlar sadece 30 dakika veya daha kısa sürede hazırlanabilen Hint tatlılarıdır.

İşte 30 dakikadan daha kısa sürede yapabileceğiniz yedi lezzetli Hint tatlısı:

1. Barfi tarihleri

Bu Hintliyi pişirmek yaklaşık on dakika sürer. tatlı. Düşüyor, sağlıklı ve doyurucu. Başka? Ekstra şekere ihtiyaç duymaz çünkü Şeker tarihlerin kendisinden elde edilir. Bunun belirli bir duruma ihtiyacı yok; Bunu, tatlı bir şeyler istediğiniz zaman yapabilirsiniz, ancak kalori sayınızın çılgına dönmesini istemezsiniz.

2. Kharbooje Ki Kheer

kavun veya kharbooje ki kheer kişiye özel bir tatlıdır. Bunu yapmak için, daha sonra birlikte pişirilen pirinç ezmesine ve kalın kavun hamuruna ihtiyacınız var. kremsi süt karışımı. Kavun A ve C vitaminleri ile popülerdir ve çok fazla kalori içermez, bu da bu Hint tatlısını düşük kalorili bir diyet yapıyorsanız çekici bir yemek yapar.

Bu tarzda kavunun erdemlerinin tadını çıkarın lezzetli ve hızlı tatlı.

3. Makai Ki Galvani

Rajasthan’dan glütensiz bir Hint tatlısıdır; bu nedenle, sadece 4 bileşen kullanılarak hazırlanabilir – ghee, maki un, Sabunve kakule tozu. Tatlı, Ghoda Ghati ve Haldighati bölgelerindeki sosyal merkezler arasında popülerdir ve birçok ebeveyn, onu festival hediyesi olarak bile sunar.

4. Papaya Helvası

Bu olağan bir parti ikramıdır ve biz büyük hayranlarıyız. Helva! Normal gajar ka helvayı çevirin ve havuç yerine olgun veya çiğ papaya ekleyin. Sonra süslemek kıtır kıtır fındık, kuru üzüm ve diğer kuru meyveler ile 10 dakikadan kısa sürede harika bir tatlınız var.

Helva bunda heyecan vericidir lezzetli tatlı.

5. Pal Hova

Bu tipik bir Güney Hindistan tarifidir ve en iyi yanı şekersiz olmasıdır. Hızlıca yapabilirsin ve doğrudan tüm neşeli veya çeşitli düz fırsat evde.

6. Mawa Anjeer Barfi

kırık pakettir anne, kaju fıstığı, badem ve incir; Bugün nasılsın? Şekersiz Hint yemekleri basit ve hazır.

Bu basit ve lezzetli Barfi tarifi sizi baştan çıkaracak!

7. Kırmızı pirinç erişteli Kheer

Mükemmel bir Hint tatlısı olan Kheer’in hazırlanması çok basittir. Kırmızı pirinç eriştesi ile yapılır; bu yemek kalitesi ile doludur Badem ve soslar safran iplikçikleri ile. Tatilde veya diğer özel günlerde yapın durumlarve kiracılarınız kesinlikle etkilenecektir.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.