İnanılmaz Bir Vejetaryen Paella – 101 Yemek Kitabı


Hadi paella yapalım! Kesinlikle yapabilirsiniz ve İspanyol klasiğinin bu sebze merkezli, Kaliforniya’dan ilham alan yorumu için özel bir tavaya ihtiyacınız yok. Birçok paella, çeşitli etler ve deniz ürünleri sunar, ancak vejeteryan paella bir vahiy olabilir. Bu sürüm tamamen safran ve kırmızı biberle tatlandırılmış rüya gibi bir pirinç tabanında pişirilen mevsim sebzelerinden oluşan bir gökkuşağı ile dolu.

Tekniğe hakim olduğunuzda, uyarlamalar sonsuz olabilir. Paella, sebzeliğinizde rastgele mevsim sebzelerini kullanmanın harika bir yoludur ve artıklar A-artıdır. Ve size hafta içi geceleri ne kadar arkadaş canlısı olabileceğini anlatacağım. Gerçekten!

Vejetaryen paella için malzemeler

Özel bir paella tavasına ihtiyacınız yok

Geleneksel bir paella tavanız varsa, harika! Kullanın. Bununla birlikte, özel bir tava eksikliğinin paella çabalarınızı engellemesine izin vermeyin. Paella’yı bakır tavalarda (en sevdiğim) ve ayrıca paslanmaz çelik ve dökme demirde pişirmeyi başardım. Sahip olduklarını kullan, ne kadar büyükse o kadar iyi. Tarife iki farklı boy güveç tarifini ekliyorum, lütfen üst notalara bakınız.

Rahat bir hafta gecesinde paella nasıl yapılır?

Paella, bir şey yaparsanız, hafta içi geceleri için harika bir gerçekçi tarif olabilir. O sofritoyu elinizin altında bulundurun. Buzdolabında biraz hazırlayın, dondurucuda saklayın. Et suyu, pirinç ve mevsim sebzeleri ile biraz safran ve kırmızı biber varsa paella yapmaya hazırsınız. Ve oldukça basit.

Bir tavada servis edilen harika bir vejetaryen paella

Paella için en iyi pirinç

Paella için doğru pirinci seçmek çok önemlidir. İdeal olarak, kısa, tıknaz taneli paella pirinci, bunun gibi bir şey veya bunun gibi bir şey istersiniz. Bomba’yı ara. Paella pirinçleri, yapılarını korurken diğer pirinçlerden daha fazla su (veya et suyu) emme yetenekleriyle ünlüdür. Bu, tahıllar arasında tanımlı bir paella ile sonuçlanır – duygusal pirinç değil. Ayrıca Russ Moore (Camino, Oakland, CA) ile birlikte paella için pirinç seçimi hakkındaki bu makaleyi de beğendim. İyi durulanmış yerel kısa taneli bir Japon üzüm çeşidi kullanıyor ve paellası muhteşem. Paella dışındaki pirinç çeşitleriyle deneme yapıyorsanız biraz oynamanız ve sıvıları ayarlamanız gerekecektir.

Kahverengi pirinç kullanabilir miyim?

Denedim. %100 kahverengi pirinç paella ve karışımlarını test ettim. Sorun burada. Kahverengi pirincin nispeten pişirilmesi çok daha uzun sürer. Yani paellanın bir araya gelme şekli şu şekildedir. Tüm malzemelerinizi tencereye alın, bir kez karıştırın, sonra bırakın. Altın bir kabuk tabanı elde etme söz konusu olduğunda savaşın yarısı budur (arzu edilir!), aşağıya bakın. Kahverengi pirinç kullandığınızda, çok uzun süre pişirmeniz gerektiği için aşırı pişmiş sebzelerle karşılaşırsınız. Benim tavsiyem? Geleneğe bağlı kalın ve kısa taneli paella pirinci kullanın.

Socarrat’ın büyüsünü başarmanın hilesi

Bugünün tarifi, modern bir mutfakta iç mekanda yapılan paellaya odaklanıyor. Bununla birlikte, birçok paella yüksek ateşte ızgarada pişirilir. Her iki senaryoda da başarmayı umduğunuz şeylerden biri, socarrat – bu altın kabuklu pirinç stoğu. Beceri, elbette, doğru miktarda kızartmadan geliyor – çok az değil, yanmış değil. Cesursanız, paellayı fırından çıkardıktan sonra ocakta birkaç dakika verin, iyi bir socarrat yeme şansınızı artırın! Biraz pratik yapar.

Vejetaryen paella nasıl harika yapılır

İşte anlaşma, mevsim sebzelerini stoklamanız gerekiyor. Tecrübe etmek! Burada adil ticaret olan pek çok içerik var. Bir süre dayanabilen biraz yapısı olan malzemeleri severim. Kuşkonmaz (ince sapa karşı kalın), bebek enginar, yaz kabağı, fasulye, kiraz domates, bezelye vb.

Varyant paella verde

Burada gördüğünüz vejetaryen paellanın yeşil versiyonu harika. Diğer sebzelerle birlikte 1/4 pound iyi doğranmış ıspanak veya lahanayı karıştırın.

Bu yeni paella bükücü, arkadaşım Bonni Evensen tarafından hazırlanan güzel bir paella doğum günü yemeğinden ilham aldı. Fotoğrafları Instagram beslememde görebilirsiniz.

101 yemek kitabına üyelik

Reklamsız Premium Üyelik şunları içerir:
-Reklamsız içerik
-Yazdırılabilir Tarifler
Baharat / Bitki / Çiçek / Lezzet PDF tarif kitabı
Hafta İçi Ekspres PDF tarif kitabı
-Yıl boyunca sürpriz bonuslar


Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.