Haftada en az bir kez öğle yemeğinde yediğim vegan balık takoları


Talep üzerine! Vegan balık takoları. Ya da belki vegan “balık” takoları olmalı. Her neyse, bugün detayları paylaşmamın nedeni bu. Birkaç hafta önce bütün yıl yaptığım lahana salatası tarifini yayınlamıştım. Yazıda, tadını çıkarmanın en sevdiğim yollarından birinden bahsettim – bu tacolarda yığılmış. Açıklamalar istendi ve işte buradayız! Tarif biraz tuhaf ve bir gün buzdolabından lahana salatası, soya peyniri, tortilla gibi şeyler çıkarırken bir araya geldi. Büyük bir planı olmayan bir yemekti ve o zamandan beri en sevdiğim on dakikalık öğle yemeklerinden biri oldu. Hızla marine edilmiş tofu dilimleri, mısır nişastası tozuyla kaplanır ve altın kahverengi olana kadar pişirilir. Tacolar, iyi bir avokado tabakası, tofu, tempeh pastırması (iki katına çıkarmak isterseniz) ile bir araya getirilir ve bir tavada o baharatlı susam lahana salatasından birkaç kepçe ile kızardıktan sonra tamamlanır.
Benekli Tabakta Baharatlı Susam Lahana Salatası ile Vegan Balık Tacos
Her bileşen önceden yapılabilir ve buzdolabınızda günlerce dayanır. Taco zamanı geldiğinde – tofu ve/veya tempeh pişirin, taco’nuzu hazırlayın ve lâhana salatası ile bitirin. Aşağıya bir fotoğraf daha ekleyeceğim. Bazen ekmeği soba eriştesi ile değiştiren vegan “balık” tacolarının bileşenleriyle bir kase durumu yapıyorum. Vegan balık takoları için bir kapta tofu turşusu

Tofu: kabarık veya değil

Tofu, bu tacolarda balığın yerini alıyor. Güçlü, basit bir turşusu ve hızlı bir tava kullanıyorum. Ara sıra bunun daha kabarık, birayla hırpalanmış bir versiyonunu yapacağımı belirtmeliyim – tofuyu çok daha kalın bir hamurla kapladığınız ve ardından bugünkü tarifte göreceğinizden daha fazla yağda kızarttığınız yer. Ancak süreç daha karmaşık, çok daha çökmekte ve hafta içi ortalama bir öğle veya akşam yemeği için bu versiyonu tercih ediyorum. Senin de yapabileceğinden şüpheleniyorum? Daha hafiftir ve baharatlı susam sosu ve tofu turşusundan çok sayıda ilginç lezzetler elde edersiniz.

Tofu pişirebilir miyim?

Evet! Fırınınız açıksa ve tofuyu tavada pişirmek istemiyorsanız pişirin. Tavayı biraz zeytinyağı ile ovalayın, mısır nişastası adımını atlayın ve tofu altın rengi kahverengi ve esnek olana kadar 350F’de pişirin. Yol boyunca bir kez geri dönün. O kadar gevreklik elde edemezsiniz, ama yine de iyi. Benekli Tabakta Baharatlı Susam Lahana Salatası ile Vegan Balık Tacos

Vegan “Balık” Tacos: İleride Bileşenler Yapın

Bu tacoların üç ana bileşeni tofu, lahana salatası ve tortilladır. Tempeh pastırması isteğe bağlıdır, ancak bu tarifte gerçekten hoşuma gitti. Bütün tacoya güzel bir dumanlı derinlik verir. Wayne sık sık satın alıyor ve marka Lightlife. Elinizde yoksa veya alamıyorsanız, dışarıda bırakın – yine de harika! Onları sık sık tempehsiz yaparım, ama biraz tavladığımda onları daha çok seviyorum.

  • Lâhana salatası: Bahsettiğim lahana salatası bu. Bu tacolar için kullandığım tek şey bu. Baharatlı susam sosu, hepsini bir araya getiren sihirdir. Acele etme, lahana salatası üzerine istifle. Lahana salatası sosunun baharatlı susam kreması, elmanın tatlılığı ve lahananın çıtırlığı bu tacoları özel yapan şeyler. Lahana salatası yapıldıktan 4 veya 5 gün sonrasına kadar kullanılabilir. Böylece Pazar günü yapılan lahana salatası hafta boyunca kullanılabilir.
  • Soya peyniri: Turşuyu hazırlayabilir ve tofuyu 3-4 gün öncesine kadar ekleyebilirsiniz. Veya Pazar günü başlayın ve hafta boyunca kullanın.

Umarım onları dener ve benim kadar zevk alırsınız! Varyasyonlarla oynarsanız bana bildirin.

101 yemek kitabına üyelik

Reklamsız Premium Üyelik şunları içerir:
-Reklamsız içerik
-Yazdırılabilir Tarifler
Baharat / Bitki / Çiçek / Lezzet PDF tarif kitabı
Hafta İçi Ekspres PDF tarif kitabı
-Yıl boyunca sürpriz bonuslar


Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.