Gençlerde esrar kaynaklı beyin hasarı geri döndürülemez olabilir

Amerikan Pediatri Akademisi’nin Esrarın Yasallaştırılmasına Muhalefeti Sadece Reefer Çılgınlığının Tekrarı mı?

” Dan beri ticaricilik esrar [in Colorado]adolesanlarda ve genç erişkinlerde kullanımının artırılmış önemli ölçüde”, tek bir yılda bildirilen %50’ye varan artışla. Abuna göre Amerikan Pediatri Akademisi’nde “Esrar dır-dir gençler için iyi huylu bir ilaç değil. Ergen beyni her zaman gelişimve marihuana anormal beyin gelişimine neden olabilir” videomda söylediğim gibi Esrar Gençlerde Kalıcı Beyin Hasarına Neden Olur mu?. Bu nedenle Amerikan Pediatri Akademisi ve Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Akademisi resmi olarak zıt esrarın yasallaştırılması. “Yetişkin kullanıcılar belli olmak esrarın neden olduğu davranışsal ve morfolojik beyin değişikliklerine nispeten bağışık [that is, changes in function and structure], etkileri yetişkinlere göre hem daha şiddetli hem de daha uzun süreli olduğunda, ergenliklerinin başlarında kullanmaya başlayan bireyler için aynı şey söylenemez. Ergenlik döneminde, beynin bölümleri yeniden düzenlenir ve bu da onu savunmasız bir zaman haline getirir. Dikkat çekici bir şekilde, “beyin Tamamlandı Yaklaşık 25 yaşına kadar gelişim.

Yeniden ziyaret edilenin sadece Reefer Madness olmadığına emin miyiz? Bana verileri göster. Evet, “uzun süreli yoğun esrar kullanıcıları üzerine yapılan çalışmaların” olduğunu biliyoruz. İğnelemek bu bireylerin nöropsikolojik testlerde daha az iyi performans gösterdiğini”, ancak esrar kullanmaya başlamadan önce bile böyle olmadıklarını nereden biliyoruz? Ek olarak, araştırmacılar esrar kullanıcılarının hafızasının bozulduğunu, ancak ne zaman başladıkları ve yıllar içinde ne kadar sigara içtikleri konusunda verdikleri yanıtlara güvendiklerini gösteriyor. Gerçekte ne olduğunu görmemiz gereken, çocukları zaman içinde, esrar kullanımı başlamadan önce ve sonra izleyen ileriye dönük boylamsal araştırmalardır.

Çocukların yarısının olduğu randomize kontrollü bir çalışma olabilir mi? kuvvet sigara içmek daha mı iyi? “Deney etik olsa bile, esrarın bilişi değiştirme potansiyeline sahip olduğunu gösterebilir.” Sadece ileriye dönük uzunlamasına bir çalışma, esrarın gerçek dünyadaki beyin işlevini gerçekten bozup bozmadığını ve eğer öyleyse, ne kadar bozduğunu gerçekten belirleyebilir.

Konuyla ilgili ilk çalışmada yayınlanan, yüz “çocukluktan itibaren değerlendirilen genç yetişkin, esrar kullanımına başlamadan önce orantılı ölçümlerin alındığı nörobilişsel testler kullanılarak değerlendirildi”. Araştırmacılar, deneklerin sigara içmeye başlamadan önce alkol tüketimi ve beyin fonksiyonları gibi diğer faktörleri kontrol ettikten sonra ne buldular? Kötü haber şu ki, normal ağır kullanıcılar “genel IQ, işlem hızı, anında ve gecikmeli bellek açısından” önemli ölçüde daha kötüydü, ancak iyi haber şu ki, etkilerin geçici olduğu görülüyordu. Çok sigara içenlerin beyinleri ama durdu yaklaşık üç ay sonra tekrar normal çalışmaya başlamış gibiydi. Okuldaysanız, elbette en iyi şekilde çalışmak istersiniz, ama en azından kalıcı beyin hasarı yok, ya da biz öyle düşündük. Bu eski esrar içicilerinin ortalama kullanımı sadece iki yaşındaydı ve 18 yaşlarındayken test edildiler.

Yüz çocuğu takip etmek yerine, doğumdan 38 yaşına kadar bin kişi takip edilince ne oldu? araştırmacılar bulundu Özellikle genç yaşta başlayanlarda, “kalıcı esrar kullanımı” ile ilişkili beyin işlevindeki aynı düşüş, güvenilir arkadaşlar ve aile üyelerinden gelen raporlarla doğrulandı. Bununla birlikte, “esrar kullanımını durdurmak, nöropsikolojik sağlığı tamamen iyileştirmedi. [brain] ergenlik döneminde başlayanlarda, daha sonra dursalar bile. Dolayısıyla bu, halk sağlığı yetkililerinin neden bu kadar endişeli olduğunu haklı çıkaran gerçek, uzun süredir devam eden “esrarın ergen beyni üzerinde nörotoksik etkisi” olduğunu gösteriyor.

Dahası, o olmuştur a küresel Test edilen beş alanın tamamında (yürütücü işlev, bellek, işlem hızı, algısal akıl yürütme ve sözlü anlama) zihinsel işlevde düşüş, sadece uğraşmak istemediğiniz bir kritik beyin gelişimi penceresi olduğu fikriyle tutarlı. en reddetmek yaklaşık 6 puanlık IQ’da dır-dir Düşük kurşun maruziyeti ile gördüğünüz beyin hasarı türü. “Biliş üzerindeki bu iki olumsuz çevresel etki… potansiyel olarak önlenebilir”, ama nasıl?

biz mi ihtiyaç Sonrasında CESARET ETMEK, ilaç direnci eğitimi? Belki, tam bir başarısızlık olmasaydı. Araştırmacılar, değişen uyuşturucu kullanımı ve hatta uyuşturucu kullanımına yönelik tutumlar açısından “DARE programıyla ilişkili yararlı etkilerin yokluğunu” belgelediler. Ve orada dır-dir “Daha genç yaşta esrar kullanımına başlama yönünde son bir eğilim” ve elde etmek zamanla daha hoşgörülü. Bu nedenle, “gençler arasında esrar kullanımına başlamayı geciktirmek için artan çabalar, en azından yetişkinliğe kadar yapılmalıdır”.

HATIRLANMASI GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Amerikan Pediatri Akademisi’ne göre, beyin ergenlik döneminde hala gelişiyor ve esrar kullanımı anormalliklere neden olabilir, bu nedenle dernek, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Akademisi ile birlikte esrarın yasallaştırılmasına resmen karşı çıktı.
  • Araştırmacılar, bebeklik döneminden yaklaşık 18 yaşına kadar yüz genç yetişkini değerlendirdi ve yoğun düzenli esrar kullanıcılarının “genel IQ, işlem hızı, anlık hafıza ve gecikme açısından” önemli ölçüde daha kötü olduğunu, ancak etkilerin geçici olduğu ortaya çıktı. Ağır esrar içicilerinin genç beyinleri, esrarı bıraktıktan yaklaşık üç ay sonra tekrar normal şekilde çalışmaya başladı.
  • Araştırmacılar bin katılımcıyı doğumdan 38 yaşına kadar izlediğinde, düzenli esrar kullanımıyla ilişkili beyin işlevindeki aynı düşüşü buldular, ancak esrarı bırakmak beyin işlevini tamamen geri getirmedi.
  • Bu, uzun süredir devam eden “esrarın ergen beyni üzerinde nörotoksik etkisi” olduğunu düşündürmektedir.

Esrar yetişkinlerde kalıcı beyin hasarına neden olur mu? ÖVideoyu izleyin ve öğrenin!

Bir dizide bulunan esrar videolarından oluşan bir hazine sandığım var. dijital dvd indirebilir veya yayınlayabilirsiniz şu andadahil olmak üzere:

En son esrar videolarımın tümünü görmek için şu adresi ziyaret edin: esrar konu sayfası.

Sağlıkta,

Michael Greger, doktor

Not: Henüz yapmadıysanız, ücretsiz videolarıma abone olabilirsiniz. burada ve sunumlarımı canlı izleyin:Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.