Füme Huevos Rancheros – Nutrition Stripped®

Bu Dumanlı Huevos Ranchero’ları süper hızlı, kolay ve lezzetli bir şekilde dumanlıdır!

Bu noktada Nutrition Stripped’de yumurtaları sevdiğimiz bir sır olmasa da, akşam yemeği için büyük bir kahvaltı hayranı olduğum biraz daha az bilinen bir gerçek. Hafta sonu geldiğinde ve hazırladığımız yemeklerin hepsini yediğimiz zaman, Huevos Rancheros benim en sevdiğim yemeklerden biridir!

Üniversiteye başladığımdan beri birçok nedenden dolayı Huevos Rancheros yapıyorum. Yapması çok kolay, sağlıklı yağlar ve proteinlerle dolu ve toplu yemek pişirmek için harika. Bu tarifte en kolay siyah fasulye ve chipotle-adobo salsadan oluşan büyük bir tencereyi çırpın ve hazırsınız!

Huevos Rancheros, Meksika’nın kırsal kesiminde doğdu ve çalışkan çiftçilerin enerjisini günlük işlerinde desteklemek ve sürdürmek için yeterince doyurucu, besleyici ve lezzetli bir yemekti. Bu yemek Meksika’nın ötesine dünyanın farklı bölgelerine yayıldıkça, marul veya peynir ve bazı durumlarda et ve diğer proteinler kullanılarak birçok farklı varyasyon ortaya çıktı.

Ancak Huevos Rancheros’un tadını çıkarmayı seçerseniz, doyurucu yemekten bizim kadar keyif alacağınızı biliyoruz!

Bu Smokey Huevos Ranchero’ları oluşturmak için beş Kurucu’nun tümünü kullanın

NS topluluğunda ve dikkatli beslenme yönteminde yeniyseniz, Foundational Five sistemi size dengeli öğünleri nasıl oluşturacağınızı öğretmemizin bir parçasıdır. Sevdiğiniz yiyeceklerin yemek kaygısı olmadan tadını çıkarma esnekliğine sahip olurken, vücudunuza ihtiyacınız olan beslenmeyi vermenizi kolaylaştırır.

Temel Beşli, protein, yağ, nişastalı olmayan karbonhidratlar, nişastalı ve şekerli karbonhidratlar ve lezzet faktörü (yemeklerinize canlılık, lezzet ve zevk getiren) dahil olmak üzere beş besin öğesinden oluşur.

Yapabilirsin ücretsiz kılavuzumuzu indirin Bu, bu hafta yemek hazırlamak veya taze yemek pişirmek için kullanabileceğiniz dengeli yemekler oluşturmak için Temel Beşli sistemimizde size rehberlik eder!

Siyah Fasulyenin Besin Faydaları

Optimum sindirimi destekler

Fasulye ve baklagiller, sağlıklı gastrointestinal motiliteyi desteklemeye yardımcı olan (hem çözünür hem de çözünmeyen) lifle doludur. Ek olarak, fasulye, bu mükemmel probiyotiklerin sindirim sisteminde hayatta kalmasına ve gelişmesine yardımcı olan mükemmel bir prebiyotik kaynağıdır.

Harika bir enerji kaynağı

Fasulye sadece bir protein kaynağı değil aynı zamanda nişastadır. Bu, kan şekerinde büyük bir artış olmadan vücudunuza ihtiyaç duyduğu hızlı ve hızlı enerjiyi sağladıkları anlamına gelir. Protein, mevcut lifle birlikte, sürekli, sabit enerjiye sahip olabilmeniz için sindirim hızını yavaşlatmaya yardımcı olur!

Bu Füme Huevos Rancheros’u Yapmak İçin Gerekli Malzemeler

 • ekmeği
 • Yumurtalar
 • Siyah fasulye, mağazadan satın alınmış veya ev yapımı
 • ezilmiş domatesler
 • poblano biberi
 • tütsülenmiş Meksika Biberi
 • sarı soğan
 • Sarımsak
 • Zeytin yağı
 • Kimyon
 • tuz
 • Biber

Bu Füme Huevos Rancheros Nasıl Yapılır?

İlk olarak soğan ve poblano biberinizi bir tavada orta ateşte sarımsak ve kimyonla birlikte hazırlayın. Ardından pişmiş sebzeleri, ezilmiş domatesleri ve pul biberi blenderdan geçirin.

Konserve fasulyelerinizi biraz limon suyuyla ocakta pişirin. Son olarak, iki yumurta kızartın ve fasulye, salsa ve yumurtalarınızı iki ısıtılmış ekmeğin üzerine koyun!

Bu Füme Huevos Rancheros’u Yapmak İçin İpuçları

bir ipucu var Bu yemeğin montajı sırasında zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacağını unutmayın.

Malzemeleri önceden hazırlayın

Hazırlık süresini biraz hızlandırmak mı istiyorsunuz? Fasulyenizi ve salsanızı önceden hazırlayabilirsiniz! Onları haftalık yemek hazırlığınıza ekleyin ve tek yapmanız gereken yemeye hazır olduğunuzda biraz yumurta kızartmak. Çok basit ve kolay!

Bu füme Huevos ranchero’larının nasıl yapılacağı hakkında SSS

Ya yumurta yemezsem?

Endişelenme ! Yumurta herkes için değildir. Yumurtaları seçtiğiniz proteinle değiştirmeyi deneyin – belki tempeh veya tofu.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.