Ev yapımı Papadelle


Başka bir makarna seansının zamanı geldi! Pappardelle benim en sık yaptığım makarna şekillerinden biridir. Geniş, yapımı kolay kurdeleler sosları güzelce süpürür. Lezzet ve rendelenmiş peynir gibi lezzet lekeleri büyük yüzeye yapışmayı sever. Bir kase ev yapımı pappardelle gerçek bir zevktir. Makarna yapma sürecinden bahsedelim, sonra çıtır pişmiş mantar, parmesan ve gerçekten sevdiğim limon aksanıyla basit bir eşleştirmeyi paylaşacağım.
Ev Yapımı Taze Pappardelle Erişte

Bu Pappardelle tarifi hakkında

Lokantalarda pappardelle yerken, yumurta un un oranı genellikle evde yaptığımdan çok, çok daha yüksek. İlki ile yumurta sarısının ağırlığı unun ağırlığına eşit olabilir. Bu, neredeyse iki taneye ihtiyacınız olabileceği anlamına gelir. düzine bugün kullanacağımız un miktarı için yumurta sarısı. Bu sürüm yumurta kullanacak, ancak aşırı bir şey değil.

Ev yapımı pappardelle için 400 gr un başına 4 yumurta kullanmayı seviyorum. Bu basit ev yapımı makarna tarifinden daha yumurtalı oluyor, ama harika çalışıyor, her zaman elimde malzemeler var ve günlük yemek pişirmek ve yemek yemek için mükemmel. Ve haftanın geri kalanı için yumurtalar kaldı.Dilimlenmiş mantar ve limon ile bir tabakta ev yapımı pappardelle

Hangi un kullanmalıyım?

Burada gördüğünüz pappardelle “00” un ile yapılmıştır. “00” ince bir tozdur ve düşük glütenli yumuşak buğday unundan yapılır. Eğer “00” yoksa kesinlikle çok amaçlı un kullanabilirsiniz. Veya eşit miktarda “00” ve ağartılmamış çok amaçlı un kullanın. Alıştıktan sonra, hoşunuza giden bir karışım elde edene kadar, isterseniz biraz tam tahıllı unla değiştirebilirsiniz. Kışlık pappardelle için biraz çavdar unu iyidir ya da nohut unu ve hatta yulaf ezmesi ile oynayabilirsiniz. Bir noktada biraz mesquite unu denemek için listemde var.Makarna hamuru yapmak için hazır un ve yumurta

Elle pappardelle hamuru nasıl yapılır

Aşağıdaki tarifte bu anlatılıyor, ancak yabani otlara bulaşmanız durumunda adım adım bilgi eklemek istedim.

Doğrudan çalışma yüzeyinde bir un höyüğü yaparak başlayın. Üzerine derin bir krater açıp yumurtaları, zeytinyağını ve tuzu ekleyin.

Un yığınınızın duvarlarını delmeden yumurtaları kırmak için bir çatal kullanın. Yumurtaları içeride tutmaya çalışmak istiyorsunuz, ancak geçerlerse endişelenmeyin – onları tekrar yerlerine itmek için bir spatula veya kazıyıcı kullanın. Yumurtalara her seferinde biraz daha fazla un serpin. Karışımın üzerine 2 yemek kaşığı soğuk su dökün ve toparlanan bir hamur elde edene kadar karıştırmaya devam edin.

Yalnızca çok amaçlı un kullanıyorsanız, daha fazla suya ihtiyacınız olmayabilir. Diğer unların bazıları biraz daha susuz, hamurunuzun çok kuru olduğunu düşünüyorsanız, biraz daha hamur yapabilirsiniz. Resimlerdeki gibi olmalı, hamurun ıslanmamasını istiyorsanız. Diğer unların bir kısmında genelde 4-5 yemek kaşığı su kullanıyorum.

Makarna hamuruna çok fazla su eklemeden su eklemenin en sevdiğim yolunun bir sprey şişesi olduğunu buldum, ancak buğulanma da işe yarıyor. Hamuru elinizle bir torbaya toplayın ve hamur pürüzsüz ve elastik hale gelene kadar 7-10 dakika yoğurun.
Poşet içinde dinlenme pappardelle hamuru

Taze pappardelle elle nasıl yuvarlanır ve kesilir

Pappardelle hamurunu elle açmak için hamurunuzun oda sıcaklığında olmasına dikkat edin. Hamuru dört eşit parçaya kesin. Çalışmak için bir parça seçin ve geri kalanını kurumaması için hemen sarın. Unlu bir yüzeye ihtiyacınız olacak ve ayrıca makarnanın biraz unlu olmasını isteyeceksiniz, böylece kendine yapışmaz. Hamur yapışırsa, biraz daha un ile ovalayın. Hamuru istediğiniz kalınlıkta açmak için merdane kullanın. Makarna pişerken biraz kabardığı için istediğimden daha ince oluyor. Hamuru düz bir şekilde yuvarladıktan sonra, hamuru 1 inç genişliğinde ve 12 inç uzunluğunda şeritler halinde kesin. Kesilmiş makarnayı un serpilmiş bir fırın tepsisine aktarın, biraz unla ovalayın ve her yuvada yaklaşık 6 parça makarna olacak şekilde küçük yuvalara girdap yapın. Hamurun geri kalanıyla tekrarlayın. Bu noktada makarnayı hemen pişirebilir, kurutabilir, soğutabilir veya dondurabilirsiniz.

Bir makinede taze pappardelle nasıl yuvarlanır ve kesilir

Hamurunuz buzdolabındaysa, açmadan önce oda sıcaklığına getirin. Bir fırın tepsisine bolca un serpin ve bir kenara koyun. Makarnayı açmaya hazır olduğunuzda, hamurunuzun oda sıcaklığında olduğundan emin olun. Altı eşit parçaya kesin ve parmaklarınızla düz bir parça parçalayın. Kalan hamuru kurumaması için hemen yeniden paketleyin. Düzleştirilmiş kamanızı en geniş ayarında makarna makinesinden geçirin. 2 veya 3 kez iyi yapın. Mümkünse dikdörtgen şeklinde olsun. Bir dikdörtgen elde etmek için hamuru üçe katlayın. En geniş ayarda 2-3 kez daha makarnacıya besleyin. Makarna makinesinden hamurun genişliğini azaltarak geçirmeye devam edin. Makarnayı her eninden 2-3 defa geçirip, yapışırsa her iki tarafına da biraz un serpelim. Atlas 150’de genellikle pappardelle’e 5 veya 6 ayarında binerim.
Atlas Pasta makinesinin yanında Pappardelle böreği
Altaş El Krank Makarna Makinemi seviyorum ve sonsuza kadar kullanıyorum. Nispeten ucuzlar ve daha sık ev yapımı makarna yapmak isteyebileceğinizi düşünüyorsanız, harika bir yatırım. Kitchen-Aid’de makarna aparatını kullanarak da büyük başarı elde ettim. Bu nedenle, zaten bir tane varsa, eki düşünün.
Pappardelle'i kestiğiniz makarna hamurlarını yapan makarna makinesi
Sayfaları yaklaşık 12 inç uzunluğunda ve 1 inç kalınlığında şeritler halinde kesin. Aşağıdaki fotoğraf gibi çok spesifik olabilir veya sadece ona bakıp daha rahat bir yaklaşım sergileyebilirsiniz. Kesilmiş makarnayı un serpilmiş bir fırın tepsisine aktarın, makarnayı biraz unla tozlayın/ovun ve küçük yuvalarda döndürün. Genelde yuva başına 6 pappardelle yaparım. Bu noktada makarnayı hemen pişirebilir, kurutabilir, soğutabilir veya dondurabilirsiniz.
Kılavuz olarak bir cetvel kullanarak mermer bir tezgahta ev yapımı pappardelle kesmek
Pappardeller hafifçe tozlanır (aşağıda resmedilmiştir) ve daha sonra hemen kullanabileceğiniz veya daha sonra kullanmak üzere dondurabileceğiniz yuvalar şeklinde şekillendirilir.
Taze ev yapımı pappardelle erişteleri unlu bir tabakta biraz kurur.

Pappardelle Nasıl Dondurulur

Dondurma, hemen pişirmediğim pappardelle’i saklamanın en sevdiğim yolu. Un serpilmiş bir fırın tepsisine taze yapılmış, pişmemiş pappardelle yuvalarını yerleştirin. Birkaç saat dondurun, ardından çift katlı plastik torbalara aktarın. Birkaç aya kadar dondurabilirsiniz. Ve doğrudan dondurucudan pişirebilirsiniz. Çözülmesine gerek yok, pappardelle’i kaynayan tuzlu suya atın ve pişme süresini biraz artırın.Unlu bir fırın tepsisine Pappardelle Yuvası

varyantlar

Temel pappardelle makarna hamurunu farklı baharatlar ve baharatlar ekleyerek nasıl değiştireceğinizi diğer makarna tariflerimden bazılarında görebilirsiniz. Mesela ben bu güneşli kavatelliye karabiber ve zerdeçal ekledim. Ve o fettuccinileri heyecanlandırmak için pancar suyu. Su bileşeniyle de oynayabilirsiniz. Su yerine, hepsi adil oyun olan sebze suları, püreler, et suları veya et suları kullanabilirsiniz.
Dilimlenmiş mantar ve limonlu bir tabakta ev yapımı pappardelle'in yukarıdan görünümü

Daha fazla fikir!

Taze makarna yapmak en sevdiğim aktivitelerden biridir. Etrafınızda sırayla size yardım edecek başka insanların olması daha da iyidir. Bir süre önce ev yapımı makarna yapmak için temel bir astar yaptım, fettuccine eriştesi veya bunun gibi bir şey seviyorsanız, oradan başlayın. Ayrıca gnocchi (bu pesto ile harika) veya basit bir favori domates sosu yapmayı deneyebilirsiniz. Ve tüm makarna tariflerim burada yaşıyor. Eğlen ve tadını çıkar!

101 yemek kitabına üyelik

Reklamsız Premium Üyelik şunları içerir:
-Reklamsız içerik
-Yazdırılabilir Tarifler
Baharat / Bitki / Çiçek / Lezzet PDF tarif kitabı
Hafta İçi Ekspres PDF tarif kitabı
-Yıl boyunca sürpriz bonuslar


Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.