Dinozor Kale ve Kırmızı Lahana Test Edildi

Dinozor lahana ve kırmızı lahana teste tabi tutulur.

LDL kolesterol dır-dir kötü, ancak oksitlenmiş LDL akran olmak daha da kötüsü. Diyetimizin rolü ne olabilir? “Meyve ve sebze tüketiminin arttığı bildirildi. azaltmak KVH geliştirme riski” – kardiyovasküler hastalık, kalp krizi ve felç. Bu kısmen, sağlıklı bitki gıdalarında bulunan ve LDL kolesterolün oksidasyonunu önleyen tüm antioksidanlardan kaynaklanıyor olabilir. Gerçekten de, LDL’nin oksidasyonuna karşı direnç, bulundu daha çok bitki ağırlıklı beslenenler arasında en önemlisi olmak, yararlandı kan basıncında bir düşüş ve LDL’de genel bir düşüş. Test edene kadar sebep ve sonuç olup olmadığını bilemezsiniz. Böylece, araştırmacılar koymak LDL oksidasyonunun oranları ve kapsamının yanı sıra sadece üç hafta boyunca bitki bazlı bir diyet uygulayan insanlar düşmek.

Videomda tartıştığım gibi, lahananın LDL oksidasyonu üzerindeki etkileri de test edildi. Kale ve Lahananın Kolesterol İçin Faydaları. lahana dır-dir dünyanın en iyi gıdalarından biri, düşük kalorili ve vitaminler, mineraller, anti-inflamatuar bileşikler, antioksidan bitkisel besinler ve çok daha fazlasını içeren besinler açısından zengin. Yüksek antioksidan kapasitesi göz önüne alındığında, lahananın düşük konsantrasyonlarda bile olması şaşırtıcı değildir. izlemek LDL oksidasyonu üzerinde koruyucu bir etki. Bununla birlikte, bir test tüpünde in vitro idi. Kale aynı zamanda koymak farelerde test edildi, peki ya insanlarda?

Lahana suyunun nasıl olduğunu gösteren bir çalışma yaptığımı hatırlayabilirsiniz. gelişmiş Yüksek kolesterolü olan erkeklerde koroner kalp hastalığı için risk faktörleri. 1:41’de görebileceğiniz gibi videoaraştırmacılar Elde edilen sigara içmeyenlerde kötü LDL kolesterolde %20’lik bir düşüş dahil olmak üzere olağanüstü sonuçlar. Ancak katılımcılar günde yaklaşık on fincan lahana eşdeğeri içtiler. Yine de, denekler suyu tüm lifler olmadan içmelerine rağmen bir gelişme görebilmeleri, bitki hakkında gerçekten özel bir şey olduğunu gösteriyor. Lahanayı sıkmak yerine sadece yiyerek fayda sağlayabilir misiniz?

araştırmacılar test edildi kara lahana (dinozor veya Toskana lahanası olarak da adlandırılan Lacinato lahana) ve kırmızı lahananın oksitlenmiş LDL üzerindeki etkisi. Denekler, iki hafta boyunca her gün, dondurucuda saklanabilecek, önceden yıkanmış ve önceden doğranmış, herhangi bir yemeğe eklenmeye hazır bir torba lahana ve donmuş lahana yediler. Sonuçlar? Toplam kolesterol, kötü LDL kolesterol ve hatta kan şekerinde önemli azalmalar ve kanlarında daha yüksek antioksidan kapasite. Bu nedenle, oksitlenmiş LDL’de de “sonuçların önemli bir düşüş göstermesi” şaşırtıcı değildir.

O kırmızı lahanayı alıp lahana turşusuna fermente etsek daha mı iyi olurdu? Kırmızı veya mor lahana en sevdiğim sebzelerden biridir. paketlenmiş antioksidanlar ile ama çok ucuz, buzdolabında uzun süre dayanır ve güzel ve lezzetlidir. Yaptığım tüm yemeklere eklemek için küçük parçalara ayırmaya çalışıyorum. Yine de fermente etmiyorum, çünkü sadece çok fazla tuz eklemekle kalmıyor, aynı zamanda bitiyor. silme beslenmenin bir parçası. Taze kırmızı lahana tükettikten sonraki saatler içinde kan dolaşımınızın antioksidan kapasitesi önemli ölçüde artar. Bununla birlikte, aynı miktarda fermente formda yerseniz, bu antioksidan yarıçapı, benim raporumda 3:14’te görebileceğiniz gibi, neredeyse %30 oranında azalır. video.

Bu çiğ lahana yemeniz gerektiği anlamına mı geliyor? Hayır, bazı pişirme teknikleri geliştirmek lahana ve kırmızı lahananın antioksidan aktivitesi. “Pişirme işleminin etkileri olumlu olabilir, çünkü pişirme bitki dokularını yumuşatır, biyoaktif bileşiklerin çıkarılmasını kolaylaştırır”, yani vücudunuzun aktif bileşenleri çıkarmasına yardımcı olur. “Ancak, ısıl işlem bu bileşikleri bozabileceğinden pişirme de olumsuz olabilir.” Farklı pişirme yöntemlerini inceleyen araştırmacılar, “lahana ve kırmızı lahana hazırlamak için buharda pişirmenin en iyi evde pişirme tekniği olarak kabul edilebileceği” sonucuna vardılar. Ancak, bu tür sağlıklı yiyeceklerle en iyi hazırlama yöntemi, çoğunu yemenizi sağlayacak olanıdır.

Günlük yeme alışkanlıklarımızı değiştirmek için hem ilginç, çığır açan bilimi hem de pratik tavsiyeleri verebildiğimiz zaman bunu seviyorum.

HATIRLANMASI GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

  • LDL kolesterol kötüdür, ancak oksitlenmiş LDL kolesterol daha da kötü olabilir.
  • Bitki bazlı bir diyet uygulayan kişilerde LDL oksidasyonuna karşı direncin en yüksek olduğu bulundu.
  • Düşük konsantrasyonlarda bile lahana, yüksek antioksidan kapasitesi, besin ve antiinflamatuar bileşikler açısından zenginliği ile LDL oksidasyonu üzerinde koruyucu etki gösterir.
  • Araştırmacılar kara lahanayı (dinozor veya Toskana lahanası olarak da bilinen Lacinato lahana) ve kırmızı lahanayı oksitlenmiş LDL üzerinde test ettiğinde, toplam kolesterol, LDL, oksitlenmiş LDL ve hatta kan şekeri seviyelerinde önemli düşüşler ve ayrıca daha yüksek bir antioksidan kapasite buldular. kanın.
  • Lahanayı lahana turşusuna fermente etmek sadece fazla sodyum eklemekle kalmaz, aynı zamanda besin maddelerinin bir kısmını da ortadan kaldırır.
  • Araştırmacılar, lahana ve lahana hazırlamak için buharda pişirmenin en iyi evde pişirme yöntemi olabileceğini bulmuşlardır.

Sigara içmek vs Kaleyi Sıkmak daha önce bahsettiğim video ve burada çiğnemek isteyebileceğiniz diğer videolar:

lahana hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Doğrulamak için Lahana Yaprağının Dolgun Göğüsleri Rahatlatmak İçin Faydaları ve Artroz için dizdeki lahana yapraklarının faydaları.

Sağlıkta,

Michael Greger, doktor

Not: Henüz yapmadıysanız, ücretsiz videolarıma abone olabilirsiniz. burada ve sunumlarımı canlı izleyin:Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.