Denemek için 20’den fazla heyecan verici tofu ve tempeh tarifi

Bu 20’den fazla tofu ve tempeh tarifi size iki temel vegan malzemeyi nasıl yeniden icat edeceğinizi öğretecek! Bu koleksiyon, kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği veya tatlı için servise hazır tofu çikolatalı mustan tempeh teriyaki’ye kadar tatlı ve tuzlu yemekler sunar. Ayrıca birçok sorunsuz ve glütensiz seçenek var.

Tofu, onlarca yıldır vegan bir gıda maddesidir, ancak tempeh buzdolabıma daha yeni bir katkıdır. Her ikisi de soya ürünleridir – tofu soya sütünden gelir ve tempeh soyadan gelir – ancak bir öğüne biraz farklı boyutlar eklerler. Tofu, değişen sertlik seviyelerinde satılır ve sosları ıslatmak ve sosları koyulaştırmak için harikadır, tempeh ise daha çiğnenebilir ve genellikle et yerine kullanılır.

Bunlar, her vegan veya vejeteryanın haftalık alışveriş listesinde olması gereken en çok yönlü içeriklerden ikisi. Krema eklemek için soslara atılabilir, çıtır çıtır fırında pişirilebilir ve hatta kahvaltı için karıştırılabilir – seçenekler sonsuzdur. Öyleyse neden tofu ve tempeh sıkıcı olmakla ünlüdür?

İnsanlar genellikle tofu ve tempe kullanmaya başladıklarında, onunla ne yapacaklarını bilemezler, bu yüzden tadı yavan ve sönük kalır. Ancak birçok deneyden sonra onları inanılmaz lezzetli ve heyecan verici hale getirmenin yollarını buldum. Kendi başınıza iyi tofu yapmayı öğrenmek istiyorsanız, buradaki ipuçlarımı okuyabilirsiniz.

İster bir tofu uzmanı olun, ister hiç duymamış olun, bu koleksiyonun size tofu ve tempe denemeleri için ilham vermesini umuyoruz. Günün her öğünü için her düzeyde efor için tarifler var, bu yüzden bu gönderiyi ileride başvurmak üzere sakladığınızdan emin olun.

Seveceğiniz 20’den Fazla Tofu ve Tempeh Tarifi

Umarım bu derlemeden hoşlanmışsınızdır! Yorumlarda bana bildirin: En sevdiğiniz tofu veya tempeh tarifi nedir? Önerilerimden herhangi birini yaparsanız beni Instagram’da (@ohmyveggies) etiketlemeyi unutmayın.Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.