Çiğ Vegan Tarifler | Rawtarian

Çiğ vegan tarifleri, sıkıcı çiğ sebzelerden çok daha fazlasıdır. Aslında tatlıdan tuzluya, ikramlardan yemeklerden tatlılara kadar pek çok çiğ vegan tarifi var. Vegan olmayan arkadaşlarınızın zevkle öğreneceği tarifler bile var!

salatalar

Salataların sıkıcı olması gerektiğini kim söyledi? Kuşkusuz, özellikle aynı tarifleri tekrar tekrar kullanıyorsanız, bazen sıkıcı olabilirler. Bununla birlikte, salatalar hızlı ve kolay hazırlandıkları için çiğ vegan cephaneliğinizin bir parçası olarak çok kullanışlıdır. Temel olarak, malzemeleri bir kaseye dökmeniz ve keyfini çıkarmanız yeterli! Ama benim çiğ vegan tariflerimle sade bir salatayı lezzetli ve lezzetli bir yemeğe dönüştürebilirsiniz! Neden öğle yemeği için çiğ salata, çiğ kaju elma salatası veya çiğ avokado dulse salatası yapmayı denemiyorsunuz?

Smoothie’ler

Ham smoothies en lezzetli sağlıklı karışımlardan biridir. Malzemeler parçalanır ve o kadar iyi karıştırılır ki, yeşilliklerinizin (ıspanak ve lahana gibi) o “yeşil” tadını gerçekten maskeleyebilirler. Bu çiğ vegan tarifi ayrıca vücudunuzun daha fazla besin emmesini sağlar. Smoothie’ler basit bir blender ile yapılabilir ve gerçekten basit ama içerik dolular. Şahsen, sabahları ipeksi yeşil smoothie içmeyi seviyorum. Ayrıca diğer çiğ smoothie tariflerinin yanı sıra Raw Banana Chai Smoothies ve Raw Limonata Smoothies için tariflerim var.

Soslar ve tuzlu soslar

Farklı ham soslar veya soslar eklemek, yemeklerinize lezzet artışı sağlar. Sıkıcı bir yemeği harika bir şeye dönüştürebilirsiniz. Doğru kıvamı elde edene kadar malzemeleri karıştırmanız yeterlidir.

Çiğ peynir sosu tarifim ve çiğ ahır sosu tarifim, çeşitli çiğ vegan tarifleriyle eşleştirmeyi deneyebileceğiniz lezzetli sos ve soslardan sadece ikisi.

tuzlu yemekler

Çiğ vegan olmayan yiyecekler arasındaki yaygın inanışın aksine, çiğ vegan tarifleri sadece meyve ve sebzelerle ilgili değildir. Veganlar bile bütün gün aynı tadı veren yiyecekleri yemekten bıktı! Bazen yardım edemezsin ama lezzetli bir şey istersin. Ancak tadını çıkarabileceğiniz çok sayıda lezzetli çiğ yemek tarifleri olduğundan, abur cubur ve işlenmiş gıdaların cazibesine kapılmanıza gerek yok.

Bazı tariflerin önce kurutulması gerekir, böylece bir yemek hazırlamak biraz zaman alabilir, ancak adımları takip etmek gerçekten çok kolay. Çiğ Somon Salata Pate, Basit Çiğ Guacamole veya Çiğ Pastırma Domates ve Marul Sandviç gibi lezzetli tariflerimden bazılarını denemek isteyebilirsiniz.

Susuz Tarifler

Eğer tecrübeli bir çiğ vegansanız, muhtemelen bir dehidratörünüz vardır. Ama bununla ne yapacağınızı bilmiyorsanız, yapmayı deneyebileceğiniz birkaç tarifim var. Bu kurutulmuş çiğ vegan tariflerinin hazırlanması çok daha uzun sürer, ancak emeğinizin meyvelerinin (veya sebzelerinin) tadına baktığınızda beklemeye değdiğini göreceksiniz!

Bu Çiğ Kabaklı Ekmek Tarifi, Çiğ Soğanlı Ekmek Tarifi ve Çiğ Sebzeli Burger Tarifi, lezzetli kurutulmuş tariflerimden sadece birkaçı.

kekler ve turtalar

Canınız çektiği cennet gibi görünen kekler ve turtalar, çiğ beslenmenize karşı kriptonitiniz olabilir. Ama merhaba! Lezzetli glütensiz çiğ vegan lezzetlerin tadını çıkarırken hala çiğ kalmak mümkün. Tadının çok “sağlıklı” olduğundan endişe ediyor olabilirsiniz, ama inanın bana, öyle değiller!

Bu kesinlikle sağlıklı ama lezzetli pişmemiş kek ve turtaların yapımı çok basit ve çoğunun bir arada kalması için dondurulması gerekiyor. Deneyebileceğiniz bu çiğ vegan tariflerden bazıları çiğ havuçlu buzdolabı keki, çiğ kızılcık limonlu cheesecake ve çiğ muz kremalı pastadır.

Diğer Çiğ Vegan Tarifler

Vegan tatlı dişiniz için keşfetmek için daha tatlı tatlılar ister misiniz? Tatlı isteğinizi tatmin edecek daha çok çiğ vegan tarifleri var. Şeker ve glütenden suçluluk duymadıkları garantilidir, ancak aynı zamanda inanılmaz derecede tatlıdırlar! Tatlı zevklerinin tadını çıkarabilmeleri için çoğu tatlının karıştırılıp soğutulması yeterlidir. Bu çiğ tatlı tariflerini denemeye ne dersiniz: çiğ çikolatalı mus, kremalı çiğ meyveli chia pudingi ve çiğ vanilyalı kurabiye.

Önce hangisini yapacaksın?

Sizi bilmem ama tüm bu lezzetli çiğ vegan tarifleri düşünmek beni acıktırıyor. Çiğken deneyebileceğiniz çok fazla seçenek olduğunu kim bilebilirdi? Bu çiğ tarifler göründüğü kadar karmaşık olmadığı için gözünüz korkmasın.

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.