Bir Egzersiz Planına Başlarken Nelere Dikkat Edilmelidir | fitness, egzersiz, egzersiz rutini ve daha fazlası

Ne yediğiniz sağlık yolculuğunuzun çok önemli bir parçasıdır, ancak fitness da öyle.

Başlangıç ​​seviyesinde olsanız da olmasanız da, sizin için bir antrenman var. Ama nereden başlamalı? Bir antrenman keşfederken göz önünde bulundurmanız gereken bazı sorular.

Ne istersin?

Bir antrenman zorlayıcı olsa da motive edici olmalıdır.

Doğadan hoşlanan biriyseniz, dağcılık veya açık hava koşusu sizin için doğru olabilir. Ancak doğayı ve açık havayı sevmiyorsanız, birçok iç mekan antrenmanını da deneyebilirsiniz.

Aynı şey antrenman yaparken de geçerlidir… Sabah insanıysanız, sabah 5’te koşmak en iyi motive edici olabilir ve güne iyi başlayabilir. Diğerleri işten sonra bir gece terlemesi seansını tercih edebilir ve bu da sorun değil!

Bir spor salonuna katılmayı düşünüyorsanız, koşu bandına veya denenmiş ve gerçek ağırlık makinelerine ek olarak ne tür ekipmanlar sunabileceklerini düşünün. Yalnız antrenman yapmayı seviyorsanız, daha az kalabalık olduğunda spor salonuna gitmek daha iyi olabilir. Grup derslerini seviyorsanız, çeşitli sınıflardan oluşan bir stüdyo bulun ve neyi sevdiğinizi görmek için birkaçını deneyin. Bazıları yoga, barre veya spin stüdyoları gibi daha özel üyelikleri tercih eder. Sizin için neyin zevkli ve teşvik edici olduğuyla ilgili.

Endişeleriniz neler?

Yaran var mı? ameliyat oldun mu Hala pratik yapabilirsin! Sadece hareketlerinize bazı değişiklikler uygulamanız gerekebilir. Ve aşırıya kaçmadığınızdan veya vücudunuza daha fazla zarar vermediğinizden emin olmak için doktorunuza danışın.

Ayrıca, yaralanmaları önlemek ve umduğunuz sonuçları görmenizi sağlamak için formunuzun ve işlevinizin iyi olduğundan emin olmak için bir antrenörle çalışmak yararlı olabilir.

Hedeflerin ne?

Tonlamak ister misin? Mümkün olduğu kadar çok yağ yakmak? Dayanıklılığınızı artırmak mı? İyi dengelenmiş bir fitness rutini idealdir. Asıl amacınız yağ yakmak olsa bile, çoğu kişi yalnızca kardiyoyu dahil etme hatasına düşer, ancak karışıma biraz ağırlık antrenmanı eklediğinizde, bu daha güçlü yağsız kas aslında yağ yakmaya yardımcı olur, bu da bu kardiyo egzersizlerini çok daha etkili hale getirir. ! Kardiyoya odaklanabilirken, haftada birkaç kez kuvvet antrenmanı eklemeyi veya ağırlık eklemeyi unutmayın.

Aynı şey kas inşa etmek için de geçerli. Daha izole, kas yakma hareketleri kas gücünü artıracak olsa da, hızlı bir dizi zıplama veya dağcı ile kalbinizin pompalamasını sağlayın. Ama aşırıya kaçmayın! Kalp atış hızınızı yükseltmek isteseniz de, zorlu çalışma başlamadan önce kendinizi (veya kaslarınızı) fazla çalıştırmak istemezsiniz.

Çalışmak istediğiniz belirli bir alan var mı? Trisepslerinizi tonlamak ister misiniz? Karın ve karın kaslarınızı nerede çalıştırmalısınız? YouTube, herhangi bir ilgi alanı için ücretsiz egzersizler için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Herhangi bir beceri düzeyinde hedeflerinize ulaşmak için dahil edebileceğiniz birçok hareket vardır.

Mevcut aktivite seviyeniz nedir?

Bir günde sıfırdan 100’e gidemezsin. Bir egzersiz rutininde çok hızlı gitmek, tükenmeye veya yaralanmaya neden olabilir.

Gün içinde çoğunlukla hareketsizseniz, küçük bir blokta yürüyerek başlayın, marketten daha uzakta bir park yeri seçin veya asansör yerine merdivenleri kullanın. Bu küçük adımlardan birkaçını gününüze dahil etmeye başladığınızda, bunları geliştirebilir ve kendinize giderek daha fazla meydan okuyabilirsiniz.

Bir antrenman kalori ve yağ yakmaya yardımcı olur ve muhtemelen terlersiniz. Ancak egzersiz sırasında nefes almakta zorluk çekiyorsanız veya başınız dönüyorsa, hızı azaltın ve kendinizi uygun şekilde ayarlayın. Vücudunuzu dinleyin ve size uygun bir hızda ilerleyin; zamanla daha fazla dayanıklılık oluştururken kendini zorlayabilirsin.

Bir spor salonunun parçası olduysanız veya biraz korktuysanız, yalnız değilsiniz! Bir arkadaşınızla mahallede bir yürüyüşle başlayabilir veya gün doğumu yogası veya yerel doğa parkurlarında yürüyüş gibi yerel açık hava grup aktivitelerini deneyebilirsiniz.

İşte size bir ipucu: Denemek için eğlenceli aktiviteler keşfetmek için yerel bir Facebook grubuna katılın veya kendinizinkini başlatın ve başkalarından katılmalarını isteyin.

Fitness yolculuğunuza başlamaya hazır mısınız? Hala nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? İlk adımınızı bugün atın. Programımız tam size göre olabilir! Tüm hileler olmadan beslenme ve fitness desteği içerir – Just ReZults!

← Önceki gönderi

Sonraki gönderi →

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.