Beyaz peynir ve domatesli tost üzerinde yumurta

Güzel ve besleyici bir kahvaltı beyaz peynir, domates ve dereotu ile tost üzerinde haşlanmış yumurta. Bu yemeği genellikle düşük karbonhidratlı ekmekle yaparım, ancak ekşi mayalı, glütensiz veya tahılsız ekmek seçeneklerini kullanabilirsiniz.


Beyaz peynir, domates ve dereotu ile kızarmış ekmek - tarifi

BEYAZ BEYAZ VE DOMATESLİ TOSTA YAPILMIŞ YUMURTA

Aynı eski yumurta kahvaltısını yapmaktan sıkıldıysanız, beyaz peynir, kiraz domates ve dereotu ile kızarmış ekmek üzerine doğranmış haşlanmış yumurtadan oluşan bu eğlenceli yemeği deneyin.

Bunu en sevdiğiniz haşlanmış yumurta ile yapabilirsiniz. onunla seviyorum şekerli yumurta.

Reçelli yumurtalar, hala biraz yumuşak ama akıcı olmayan, neredeyse yapışkan ve sürülebilir olan sert beyazlara ve sarılara sahiptir. Reçelli yumurtaları kızarmış ekmek üzerinde seviyorum çünkü şekillerini katı haşlanmış yumurtalar gibi küp küp doğradıklarında koruyorlar ama yumurta sarısının dokusu grenli veya kireçli değil.

Bununla birlikte, haşlanmış yumurta veya haşlanmış yumurta ile bu yemeğin tadını çıkaracaksınız çünkü bu, tuzlu yumurta, tuzlu beyaz peynir ve tatlı domateslerin lezzet kombinasyonudur. Üstüne biraz dereotu severim ama seçtiğim herhangi bir taze bitki işe yarar. Elinizde taze ot yoksa, biraz kuru kekik veya kekik doğru dokunuşu katacaktır.

Beyaz domates ve dereotu ile tost üzerinde reçelli katı yumurta - tarifi manzara resmi
Kızım onayladı!

nasıl simge yapılır

REÇEL YUMURTA NASIL YAPILIR

Mükemmel reçelli yumurta yapmak için birkaç yöntem var ve benim kullandığım yöntem bu!

Bir tencereye su kaynatın ve su köpürmeye başlayınca içine büyük soğuk yumurtaları dikkatlice bırakın (benimkiler genellikle buzdolabındadır). Zamanlayıcıyı 8 dakikaya ayarlayın. Suyu olabildiğince çabuk kaynamaya getirmek için ısıyı yüksek tutun. Süre bittiğinde yumurtaları süzün ve çok soğuk suya daldırın.

8 dakika size herhangi bir sallanan veya akan beyaz olmadan kalın, sürülebilir bir yumurta sarısı verecektir. Zaman, büyük yumurtalar için geçerlidir, bu nedenle daha küçük yumurtalar kullanıyorsanız, bir dakika azaltın. Biraz daha akıcı bir merkezden hoşlanıyorsanız, büyük yumurtalar için 7 dakika daha iyi olabilir.

Confit yumurtaları Sezar salatası, Niçoise salatası, kedgeree pirinci veya ramen gibi yemeklerde harikadır.

beslenme simgesi

BESLENME NOTU

Bu kahvaltı tarifi bir porsiyon içindir ve ekşi mayalı/normal ekmekle veya düşük karbonhidratlı veya glütensiz ekmekle yapılabilir. İşte makrolar:

2 yumurta, domates, beyaz peynir, dereotu ve bir kepçe mayonez ile ekşi mayalı tost: 322 kalori, 23 gr toplam karbonhidrat, 2.3 gr fiber (21.7 gr net karbonhidrat), 19.3 gr protein, 16.3 gr yağ. Besinler açısından zengin, özellikle B vitaminleri (B12 ve folik asit dahil), çinko, demir, A ve K vitaminleri açısından zengin.

Yukarıdaki ile düşük karbonhidratlı tost: 354 kalori, 13 gr toplam karbonhidrat, 6.5 gr fiber (6.5 gr net karbonhidrat), 27.5 gr protein, 16.2 gr yağ. Herman Brott Düşük Karbonhidratlı Yüksek Proteinli Ekmek kullandım (Avustralya’daki Woolworths’ten satın alındı).


DAHA SAĞLIKLI YUMURTA TARİFLERİ

Tam tarif simgesi

TAM TARİF

Malzemelerin tam listesini, talimatları ve ek pişirme notlarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu tarifi pişirmek veya herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarda bana bildirin ve emin olun. bu tarifi değerlendir bu yüzden başkalarının onu bulması kolaydır.

Yazdırmak

saat saat simgesiçatal bıçak takımı çatal bıçak takımı simgesibayrak bayrak simgesidurum klasör simgesiinstagram instagram simgesiilgi alanı ilgi alanı simgesiFacebook facebook simgesiyazdırmak baskı simgesikareler kareler simgesikalp kalp simgesigüçlü kalp kalp katı simgesi


Tanım

Beyaz peynir, domates ve dereotu ile kızarmış ekmek üzerine reçelli katı yumurtadan oluşan bu besleyici ve lezzetli kahvaltıyı deneyin. Normal ekşi mayalı ekmek, düşük karbonhidratlı ekmek, glütensiz veya tahılsız seçeneklerle yapabilirsiniz. Bu tarif tek bir porsiyon içindir, ancak malzemeleri kolayca ikiye katlayabilirsiniz.Bir kap su kaynatın. Köpürdükten sonra soğuk yumurtaları suya indirin. Zamanlayıcıyı 8 dakikaya ayarlayın; suyu olabildiğince çabuk kaynamaya getirmek için ısıyı yüksek tutun. Süre bittiğinde yumurtaları süzün ve soğuk suya daldırın. Bir dakika sonra soyun.

Not: 8 dakika pişirmek, beyazları sallanmayan veya akmayan kalın, sürülebilir bir yumurta sarısı elde etmenizi sağlar. Zaman büyük yumurtalar için geçerlidir, bu nedenle daha küçük yumurtalar kullanıyorsanız bir dakika azaltın (oda sıcaklığındaki yumurtalarla aynı).
Biraz daha akıcı bir merkezden hoşlanıyorsanız, büyük yumurtalar için 7 dakika daha iyi olabilir.

Bu arada diğer malzemeleri hazırlayın. Seçtiğiniz bir parça kızarmış ekmek veya ızgara ekmeği bir çay kaşığı mayonez veya bir parça tereyağı veya avokado ile yayın. Yumurtaları doğrayın ve tostların üzerine ufalanmış beyaz peynir ve kiraz domatesleri ekleyin. Biraz deniz tuzu ve karabiber serpin ve taze dereotu veya tercih ettiğiniz başka bir bitki ile bitirin.


Notlar

Herman Brott Düşük Karbonhidratlı Yüksek Proteinli ekmek kullandım (Avustralya’daki Woolworths’ten satın alındı), ancak ekşi mayalı, tahılsız veya paleo ekmeği vb. ekmek.

Beslenme

  • Porsiyon: 1 dilim düşük karbonhidratlı tost
  • kalori: 354
  • Şeker: 3.9g
  • Sodyum: 481.8 mg
  • Şişman: 16.2g
  • karbonhidratlar: 13 gram
  • Lif: 6.5g
  • Protein: 27.4g
  • Kolesterol: 386.5 mg

Anahtar Kelimeler: Yumurta, Haşlanmış Yumurta, Beyaz Peynir, Domates, Kahvaltı

Domates, beyaz peynir ve dereotu ile kızarmış ekmek üzerinde reçelli yumurta - yan açı görüntüsü

Beyaz Peynir, Domates ve Dereotu ile Tost Üzerine Confit Yumurta

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.