Baharatlı Sarımsaklı Mayonezli Ton Balığı ve Lahana Köftesi

Bunları seveceksin Peynirli çıtır ton balığı ve lahana köftesi ile baharatlı sarımsaklı mayonez Sos. Yapması çok kolay olan ton balıklı köfteler biraz yağda (börek gibi) tavada kızartılır ve öğle, brunch veya akşam yemeklerinde servis edilebilir. Doldurucu ve besleyici bir yemek için büyük bir salata ile seviyorum. Atıştırmalık olarak harika! Keto, düşük karbonhidrat, glütensiz.


Baharatlı Sarımsaklı Mayonezli Ton Balığı ve Lahana Köftesi

TUNA VE PEYNİRLİ LAHANA KEK

Konserve ton balığı, peynir ve yumurta ile yapılan FAKAT un içermeyen bu lahana köftesi glütensiz, düşük karbonhidratlı ve keto dostudur. Onları genellikle bir Düşük Karbonhidrat Yarışmasında yaparım ve öğle veya akşam yemeklerinde ve hatta bazen kızarmış yumurta eklenmiş kahvaltıda bile tadını çıkarırım.

Çöreklere benziyorlar ama kızartılmak yerine tavada kızartılıyorlar. Kıyılmış lahana onlara güzel bir doku ve gövde verir ve köfteler tavada kızartıldığında içi yumuşar ve dışı çıtır olur. Ayrıca peynir erir ve biraz yapışkan olur, hepsini bir arada tutar.

Onlara standart domates sosu veya hardal da dahil olmak üzere çeşitli soslarla servis yapabilirsiniz. Ya da biraz acı sos ve sarımsaklı mayonez sosu veya ot chimichurri yapabilirsiniz.

Onlara güzel bir domates, salatalık, soğan ve biber salatası ile servis ettim.

Baharatlı sarımsaklı mayonez soslu bu çıtır ton balığı ve peynirli lahana böreklerini seveceksiniz. Yapması çok kolay olan lahana köftesi az yağda kızartılır ve öğle, brunch veya akşam yemeklerinde servis edilebilir. Doldurucu ve besleyici bir yemek için büyük bir salata ile seviyorum. Ayrıca meze olarak harika! Keto, düşük karbonhidrat, glütensiz.

Malzemeler simgesi

LAHANA KEK MALZEMELERİ

Lahana: Yaklaşık 2 bardak rendelenmiş veya ince dilimlenmiş/doğranmış lahanaya ihtiyacınız olacak. Beyaz lahana veya Napa lahana en iyi sonucu verir, ancak kırmızı lahana da kullanabilirsiniz. Bu durumda daha fazla mavi-mor köftesi alacaksınız.

Konserve balık: Bu köfteleri konserve ton balığı ile yaptım ama somon veya sardalya da bu tarifte işe yarayacak.

Bağlayıcı maddeler: Pişirme sırasında eriyecek olan yumurta ve peynir, her şeyi birbirine bağlamak ve bir arada tutmak için kullanılır.

Köfte için diğer parçalar: Kırmızı soğan biraz baharat ve lezzet katar, gerisi sadece tuz ve karabiberdir. Süper basit! Ayrıca yemek pişirmek için zeytinyağı veya hindistancevizi yağı.

Çörek veya lahana ton balığı köftesi için malzemeler
bandaj simgesi

BAHARATLI SARIMSAKLI MAYO SOS

Bu, TÜM donutlara veya tuzlu köftelere eşlik eden çok basit bir daldırmadır. Tek ihtiyacınız olan kaliteli mayonez, kıyılmış veya doğranmış sarımsak ve Sriracha acı sosu, Tobasaco veya Frank’in acı sosu. Sarımsak tozu da kullanılabilir ancak daha hafif bir tat alırsınız. Hepsini karıştırın ve harika!

Tam tahıllı veya acı hardal, doğranmış turşu veya kimchi, dereotu veya fesleğen gibi otlar, güneşte kurutulmuş domates, kapari, limon kabuğu rendesi ve meyve suyu, limon, harissa, chipotle vb. ile değiştirebilir veya değiştirebilirsiniz.

Daldırma ile lahana ton balığı köftesi
nasıl simge yapılır

TUNA VE LAHANA KÖFTE NASIL YAPILIR

Aşama 1. Büyük bir kapta rendelenmiş lahanayı peynir, ton balığı, yumurta, kırmızı soğan, tuz ve karabiberle karıştırın. İyice karışana kadar, özellikle peynir ve yumurtaları karıştırın. Lahana suyunu salacağından ve tüm karışım oldukça ıslanabileceğinden çok uzun süre oturmasına izin vermeyin. En iyisi hemen pişirmek!

Nokta: Karışım çok ıslak görünüyorsa, nemi emmek için bir yemek kaşığı hindistancevizi unu veya sade un ekleyin.

2. adım. Büyük bir tavada, iyi bir çiseleyen zeytinyağı, avokado yağı veya hindistancevizi yağını orta yükseklikte ısıtın.

Bir köfte yapmak için karışımdan yaklaşık 2 yemek kaşığı alın veya köfteleri şekillendirmek için büyük bir kaşık veya 1/4-1/3 ölçü kabı kullanın. Genelde karışımdan bir çorba kaşığı dolusu karışımla izliyorum. Tavaya ekleyip köfteye şekil verip düzleştiriyorum.

üzerinde kızartın orta her iki tarafta yaklaşık 2-3 dakika ısıtın. Köfteleri çevirirken biraz sıvı yağ ekleyerek çıtır kalmalarını sağlayın.

Aşama 3. Köfteler pişerken sosu hazırlayın. Sarımsak karanfilini rendeleyin veya kıyın ve mayonezde acı sos ile karıştırın. Kenara koymak.

Köftelere eşlik edecek bir yan salata veya sebze hazırlayın. Salatalık, çeri domates, dolmalık biber/kırmızı biber, turp, soğan, limon ve zeytinyağı sosu ile salata yaptım.

Ton balıklı peynirli lahana köftesi tarifi
nasıl simge yapılır

HAZIRLIK İPUCU

Önceden hazırlamak isterseniz, tuz ve yumurta HARİÇ tüm malzemeleri hazırlayıp bir kaseye ekleyebilirsiniz. Kabı bir kapakla kapatın veya karışımı pişirmeye hazır olana kadar bir kapta saklayın (bir veya iki gün önceden yeterlidir). Ardından, pişirmeye hazır olduğunuzda tuz ve yumurtaları birleştirin. Bunları çok erken karıştırırsanız, lahana suyunu salmaya başlar ve hamur çok ıslanır/ıslanır.

Alternatif olarak, çörekleri hazırlayıp kızartabilir ve buzdolabında 3 güne kadar saklayabilirsiniz. Bir tavada veya fırında tekrar ısıtın ve sosla servis yapın.

Ton balığı ve lahana köftesi pişirildikten sonra dondurulabilir. Bir gece buzdolabında çözdürün, sonra onları ısıtmak ve biraz gevreklik vermek için kısık ateşte tavada kızartın.

Peynirli ton balığı ve lahana börek
beslenme simgesi

BESLENME NOTU

Bu ton balığı ve lahana köftesi glütensiz, düşük karbonhidratlı ve ketosuzdur ve yüksek protein içerir. Çok sayıda mineral, vitamin ve antioksidan ile besleyici yoğundurlar. Lahana, peynir ve yumurta ile vejetaryen bir versiyon yapabilirsiniz.

burada beslenme makroları 3 köfte için: 480 kalori, 5,9 gr toplam karbonhidrat, 1,2 gr fiber (4,7 gr net karbonhidrat), 27,5 gr protein, 38,2 gr yağ (1 yemek kaşığı mayonez çorbası içerir).

DENEMENİZ GEREKEN DAHA FAZLA ÇÖREK VE KEKTam tarif simgesi

TAM TARİF

Malzemelerin tam listesini, talimatları ve ek pişirme notlarını aşağıda bulabilirsiniz. Bu tarifi pişirmek veya herhangi bir sorunuz varsa, yorumlarda bana bildirin ve emin olun. bu tarifi değerlendir bu yüzden başkalarının onu bulması kolaydır.

Yazdırmak

saat saat simgesiçatal bıçak takımı çatal bıçak takımı simgesibayrak bayrak simgesidurum klasör simgesiinstagram instagram simgesiilgi alanı ilgi alanı simgesiFacebook facebook simgesiyazdırmak baskı simgesikareler kareler simgesikalp kalp simgesigüçlü kalp kalp katı simgesi


Tanım

Baharatlı Sarımsaklı Mayonezli bu Çıtır Ton Balığı ve Peynirli Lahana Köftesi (veya Börek) öğle yemeği, brunch veya akşam yemeği için mükemmeldir. Doldurma ve besleyici bir yemek için büyük bir salata ile servis yapın. Ayrıca meze olarak harika! Bu Lahana Ton Balığı Köftesi keto, düşük karbonhidrat ve glütensizdir. • Büyük bir kapta rendelenmiş lahanayı peynir, ton balığı, yumurta, kırmızı soğan, tuz ve karabiberle karıştırın. İyice karışana kadar, özellikle peynir ve yumurtaları karıştırın. Lahana suyunu salacağından ve tüm karışım oldukça ıslanabileceğinden çok uzun süre oturmasına izin vermeyin. En iyisi hemen pişirmek!

Nokta: Karışım çok ıslak görünüyorsa, nemi emmek için bir yemek kaşığı hindistancevizi unu veya sade un ekleyin.

 • Büyük bir tavada, iyi bir çiseleyen zeytinyağı, avokado yağı veya hindistancevizi yağını orta yükseklikte ısıtın.
 • Bir köfte yapmak için karışımdan yaklaşık 2 yemek kaşığı alın veya köfteleri şekillendirmek için büyük bir kaşık veya 1/4-1/3 ölçü kabı kullanın. Genelde karışımdan bir çorba kaşığı dolusu karışımla izliyorum. Tavaya ekleyip köfteye şekil verip düzleştiriyorum.
 • üzerinde kızartın orta her iki tarafta yaklaşık 2-3 dakika ısıtın. Köfteleri çevirirken biraz sıvı yağ ekleyerek çıtır kalmalarını sağlayın.
 • Köfteler pişerken sosu hazırlayın. Sarımsak karanfilini rendeleyin veya kıyın ve mayonezde acı sos ile karıştırın. Kenara koymak.
 • Köftelere eşlik edecek bir yan salata veya sebze hazırlayın.

Notlar

Ton balığı konserve somon veya sardalye ile değiştirilebilir.

Beslenme

 • Porsiyon: 1,5 yemek kaşığı soslu 3 köfte
 • kalori: 481
 • Şeker: 2.4g
 • Sodyum: 1055.6 mg
 • Şişman: 38,2 gram
 • karbonhidratlar: 5.9g
 • Lif: 1.2g
 • Protein: 27.9g
 • Kolesterol: 177.1 mg

Anahtar Kelimeler: Börek, ton balığı, lahana, keto, düşük karbonhidrat, glütensiz, peynir,

Baharatlı Sarımsaklı Mayonez Soslu Lahanalı Ton Balığı Köftesi

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.