Bahar temizliği yapan çocukların diyetleri için 8 ipucu

Diyetisyenlerin bitkilerle bahar temizliği yapan çocuk diyetlerine yönelik bu ipuçları ve tariflerle çocuklarınızın daha fazla bitki temelli bir diyet yapmasını sağlayın.

Bahar geldi ve tüm aile için bitki bazlı yiyeceklere dalmak için mükemmel bir fırsat. Ne de olsa bu, daha güneşli ve daha sıcak günleri karşılamak için gevrek havuçlar, tatlı bezelyeler ve yeşil yapraklı sebzelerin açtığı zamandır. Çocuklarınızın daha fazla bitkinin (sebzeler, meyveler, kepekli tahıllar ve baklagiller) tadını çıkarmasını sağlamak, onların lif, vitamin ve minerallerin yanı sıra antioksidan bileşikleri alımını artırmanın harika bir yoludur. Bu yüzden en sevdiğim diyetisyen arkadaşlarımdan bazılarını bitkilerle bahar temizliği yapmanın en iyi yolları hakkında bana iç kepçe vermelerini istedim.

Bahar Temizliği Çocuk Diyetleri için Bitki Bazlı 8 İpucu

Daha fazla bütün meyve servis edin.

1. Bütün yiyecekleri servis ederek erken başlayın. “Konserve meyve veya meyve aperatifleri yerine püre haline getirilmiş taze meyve servis edin. Güçlü bir temel oluşturmak için %100 tam tahıllı ekmekler ve tahıllar servis edin. Rol model ol! Ayrıca sebze ve meyveleri seçtiğinizden emin olun. Çocukları mutfakta yardım etmeye ve yeni yiyecekler denemeye teşvik edin,” diyor RDN’nin sahibi Lisa Cicciarello Andrews. Beslenme ses klipleri.

EN İYİ Klasik Humus

2. Daha fazla fasulyeyi teşvik edin. “Fasulye, mükemmel bir protein, demir ve B vitamini kaynağı ve çoğu bitki bazlı diyette temel bir unsurdur. Ancak, tüm çocuklar onu yemeyi sevmez. Evde yapmayı sevdiğim ve vegan veya vejeteryan aileler için önerdiğim şey, cannellini fasulyesi veya nohut gibi nötr aromalı fasulyeleri atmak veya ezmek ve onları risottolara atmak. veya ekstra beslenme ve ilave kremalılık için soslar ”diyor Jessica. Spiro, Doktora

Fındık ve tohum ezmeleri gibi çocukların en sevdiği tatlara dönün.

3. Çocuklarınızın sevdiği tatlarla başlayın. “Fıstık ezmesini seviyorlarsa, elma veya kereviz gibi yeni meyve ve sebzeler için sos olarak kullanın. Yiyeceklere yeşil canavar smoothie gibi eğlenceli isimler verin ve çocuklarınızın birkaç seçenek arasından seçim yapmasına izin verin, böylece biraz kontrol sahibi olduklarını hissedebilirler. .Yemek savaşları genellikle kontrolle ilgilidir, bu nedenle brokoli “ağaçları” ve kuşkonmaz “kılıçları” arasında seçim yaparlarsa, kendilerini daha fazla kontrolden çıkmış hissedebilirler.

4. Malzemeleri hazırlayın, öğünleri tamamlamanız gerekmez. “Meyveleri yıkayıp doğramak, soğanları dilimlemek veya doğramak, mantarları temizlemek, sebzeleri doğramak ve/veya sarımsakları doğramakla kastediyorum. Bunların hepsini bir kapta buzdolabında yiyinceye veya kullanana kadar saklayın. Zaten yıkanmış ve kabukları soyulmuşsa, buzdolabına uzanıp yemek için birkaç çileği kapma olasılığınız daha yüksektir, değil mi? Dilimlenmiş bir elma yeme olasılığınız daha mı yüksek? Bazen oğlumun elmasının öğle yemeği kutusunda bütün olarak geri geldiğini fark ettim ama dilimlesem bir daha geri gelmiyordu. Malzemeler önceden hazırlanmış olsaydı, salata yeme olasılığınız daha yüksek olurdu, değil mi? Buzdolabımda her zaman dilimlenmiş soğan bulundururum. Zamanın %50’sinde salatalık ve havuç dilimleri de var. Sebzelerimi mandolin kullanarak dilimlemeyi seviyorum, bu yüzden hızlı ve eşit oluyor,” diyor RDN’den Megan Mannina Yeşil Pancar Blogu.

5. Tarladan çatala konseptini öğretin. “Sebzelerden nefret eden seçici yiyiciler için işe yaradığını gördüğüm şey, onlara ‘çiftlikten çatala’ kavramını öğretiyor. Çocuklar kendi küçük tohumlarını seçtikleri bir sebzeden doğrudan yetiştirebildiklerinde, genel olarak sebzelere daha fazla meraklı olma eğilimindedirler. Evinizde zaten seçici bir yiyen varsa, bunu bir öğrenme deneyimi haline getirin ve en sevdiğiniz sebzeleri teşvik edin, ardından farklı tatlara ve bahçe maceralarına geçin! diyor Jennifer Rodriguez, RDN, LDN of Yemek Vida’dır.

Refried fasulye ve mısır ile börek

6. Bireyselliklerini ve “seçici” olma arzularını kucaklayın. “Eğer çok seçici değillerse, fikir sahibi olmak ve sevdiklerini ve sevmediklerini ifade etmek iyi bir şey olabilir. Bu, konuşma konusundaki güvenlerini geliştirirken yaratıcılığı ateşlemeye yardımcı olabilir. RDN’den Lauren O’Connor, “Sağlıklı yemekler ve atıştırmalıklar yaratmada karar verme sürecinin bir parçası olmalarına da izin verebilirsiniz” diyor. iyi arama. Bu ipucunu seviyorum çünkü ebeveynler çocukları alışveriş sürecinin ve yemek planlamasının daha renkli meyve ve sebzeleri dahil etmeye teşvik ederek gerçek bir ürün sevgisini geliştirmeye yardımcı olabilir.

Mercimek cevizli bolognese ve spagetti gibi daha az tanıdık yiyecekleri favorilerinizle eşleştirin.

7. Örnek olarak yiyin. “Çocuklar ebeveynlerini izleyerek öğrenirler, bu nedenle ebeveynler bu tür yiyecekleri çocuklarının önünde ne kadar çok yerse, onlara ilgi gösterme olasılıkları o kadar artar. Ne yediğiniz konusunda seçici iseniz, muhtemelen çocuğunuz vardır. Ayrıca, aşinalık önemlidir. Bir tabakta aniden hoşlanmaları gereken garip bir yemek görmek bir çocuk için korkutucu olabilir. Çocuğunuza tattırmaya çalışıyorsanız, bilinmeyeni eşleştirmek harikadır. havuç, fıstık ezmesi veya makarna gibi onlarca kez yedikleri bir şeyin yanında oturduklarından emin olun.Ayrıca, çocukların denemelerini sağlamaya çalıştığınız yiyecekleri herhangi bir uyarıda bulunmadan sık sık gözlerinin önünde bulundurmak da etkilidir veya Onları yemek için “istemek” veya yalvarmak. Bir çocuk yeni bir yiyeceğe ne kadar çok maruz kalırsa, o kadar az korkutucu olur. Yeni bir yemek önermek genellikle 10 kez sürebilir. bir çocuğa ya da sadece onu koklayıp ağzına koymadan önce masanın üzerinde bulundurmak için” diyor RDN’den Mary Purdy.

Karnabahar gibi yeni yiyecekleri yaratıcı bir şekilde tanıtın – bu Çiftlik Soslu Sağlıklı Manda Karnabahar tarifi harika bir başlangıç!

8. Yemek saatlerinde yeni yiyecekleri teşvik edin. “Kızımdan yeni sebzeleri hazırlarken tattırarak denemesini istedim. Ben salataları yaparken konuşuyorduk, o da çiğ sebzeleri merak edip tatmak istedi. Ayrıca, akşam yemeğine hazır ve açken yeni bir sebzeyi (veya herhangi bir yiyeceği) tanıtmanın çok daha kolay olduğunu gördüm, bu nedenle akşam yemeği öncesi daha az atıştırma gerçekten yardımcı oluyor. Şimdi 10 yaşındaki kızımın yemek konusunda sağlıklı bir merakı var ve pişmiş havucun çiğ havuçtan farklı tadabileceğini anlıyor ve yeni şeyler denemeye hazır! dedi Danielle Omar, RDN Gıda güveni.

Daha çocuk dostu bitki bazlı tarifler için favorilerimden bazılarını deneyin:

Fırında Armut Yolu Karışımı
Enerji Veren Çikolatalı Kabak Muffins
sebzeli taş çorbası
Klasik domates çorbası
Kabak Çekirdeği ile Vegan Kabak Ekmeği
Tahin-Limon Soslu Yunan Sebze Köfte

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.