Avokadolar sizin için ne kadar iyi?

Guacamole’nin besinsel faydaları, avokadoda bulunan besinlerin ötesine geçer.

avukatlar tanımlamak “Antioksidanların ana diyet kaynağı” olarak. Her ne kadar doğru olabilir ile karşılaştırıldığında videomda 0:16’da görebileceğiniz gibi, insanların genellikle yediği pek çok gıda için, diğer yaygın meyvelerle karşılaştırıldığında olağanüstü bir şey olmaları gerekmez. Flashback Friday: Avokado Sizin İçin İyi mi?.

Ancak avukatlar, içermek lutein ve zeaksantin, koyu yeşil yapraklı sebzelerde bulunan iki karotenoid göz besin maddesi. Bu, “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en ağır avokado tüketicileri arasında” olan Meksikalı Amerikalıların, her iki besin alımında neden diğer etnik kökenleri yenme eğiliminde olduğunu açıklayabilir. Kritik karotenoidler “cildin yakınındaki koyu yeşil et”te yoğunlaşmıştır. Bu nedenle tüketiciler, bilgili “Avokadonun besin açısından zengin dış kısmını elde etmek için” “çen ve soy” yöntemini kullanın. tutamlar Sağlık ve Beslenme Mektubu detaylı ne anlama gelir: avokadoyu çekirdeğin etrafında uzunlamasına ikiye bölün, çeyrek tur döndürün, çeyrek avokado parçaları yapmak için tekrar uzunlamasına kesin, çeyrekleri ayırın, çekirdeği çıkarın ve son olarak, uçtan başlayarak, her bir parçayı çizin ve dikkatlice soyun , derinin hemen altındaki en koyu yeşil, besin açısından zengin eti kaybetmemek için.

Avokado, beta-karoten gibi karotenoidler yağda çözünür olduğundan, diğer sebzelerdeki karotenoid bitkisel besinlerin emilimini de artırabilir. “Ancak, karotenoid almak için en iyi gıdalarımızın birçoğu – örneğin, tatlı patates, havuç ve yapraklı yeşillikler – yağ oranı çok düşüktür (porsiyon başına 1 gr’dan az). Bu nedenle, midenizde herhangi bir yağ kaynağı olmadan onları düz bir şekilde yerseniz, bu besinlerin çoğunu tuvalete atma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Unutma, ne yediğin değil, ne yediğin önemli. absorbe etmek. 1:41 de benim videoyapabilirsin Görmek Bir fincan salsa yedikten sonra on saat içinde kan dolaşımına giren beta-karoten miktarında küçük bir artış olur ve aynısı kırmızı bir pigment olan likopende de görülür. Avokado ilavesiyle aynı miktarda salsa yediğinizde ne olur? absorpsiyon üçlü. Bu, aynı öğünde herhangi bir yağ kaynağı olmadan domates yerseniz (örneğin, avokado, fındık veya tohum), bu güzel, parlak kırmızı likopenin çoğunun kan dolaşımınızdan ziyade klozete gideceği anlamına gelir.

Aynı şey marul, ıspanak ve havuçla yapılan bir salata için de geçerlidir. Yağsız bir pansuman ile vücudunuza neredeyse hiç beta-karoten girmez. Ancak bir avukat ekleyin ve 15 kere daha fazla beta-karoten vücutta dolaşmaya başlar. Bütün bir avokado kullanmalı mıyım? Yarım avokado, hemen hemen aynı etkiye sahipti ve bütün bir avokado kadar iyi çalışıyordu. Çeyrek avokadoya ne dersin? Minimum diyet yağı miktarını bilmiyoruz zorunlu karotenoidlerin optimal emilimi için. Bu, yemek başına sadece birkaç gram olabilir, bu durumda bir avokadonun sekizde biri veya sadece bir veya iki ceviz yeterli olacaktır.

İlginç bir şekilde, avokado tüketimi geliştirmek sadece karotenoidlerin emilimi değil, aynı zamanda vücutta daha fazla A vitaminine dönüşmeleri. videokonular ne zaman verilen avokadolu ve avokadosuz bebek havuç, daha önce gördüğümüz gibi, sadece aynı miktarda havuçla karşılaştırıldığında, saatler içinde avokadoyu havuçla yiyenlerin kanında önemli ölçüde daha fazla beta-karoten tespit edildi. Aslında, altı katından fazla vardı. Beta-karoten vücutta A vitaminine dönüştürüldüğüne göre, altı kat daha fazla A vitamini olması gerekmez mi? Numara. Aslında, avokado yiyen denekler 12 kat daha fazla A vitamini ile sonuçlandı.

Avokado yiyenler ayrıca yağda çözünen başka bir vitamin olan K vitamini seviyelerinde büyük bir artış yaşadı. Bunun nedeni kısmen avokadonun kendisinin K vitamini içermesidir, ancak kan inceltici Coumadin’deki insanların endişelenmesi gereken kadar değil, iddialar avokado endüstrisi tarafından desteklenen bir dergi. Ancak bu doğru değil. Avokadoda aşırı miktarda K vitamini olmamasına rağmen, onlarca yıldır biliyoruz. karışmak Varfarin olarak da bilinen Coumadin ilacı ile. Nedenini tam olarak bilmiyoruz. Bu, karaciğerinizin detoksifiye edici enzimlerini uyarabilir veya ilacın emilmesini önleyebilir, ancak her iki durumda da kan sulandırıcı Coumadin kullananlar salatalarına fındık koymak isteyebilir.

HATIRLANMASI GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Antioksidanlar açısından zengin olan avokado, cildin yakınındaki koyu yeşil ette yoğunlaşan iki karotenoid göz besin maddesi olan lutein ve zeaksantin içerir.
  • “Çıkar ve soy” yöntemi, cildin hemen altında en besleyici yoğun yeşil et için bir avokado kesmek için tercih edilen yöntemdir.
  • Tatlı patateslerdeki beta-karoten gibi karotenoidler yağda çözünür olduğundan, karotenoid açısından zengin yiyecekleri avokado ile yemek diğer sebzelerde bitkisel besin emilimini artırabilir.
  • Örneğin, bir fincan salsaya avokado eklemek, aynı öğünde yağ kaynağı olmayan (avokado, fındık veya tohum gibi) domatesleri salsada tüketmeye kıyasla, kırmızı bir pigment olan likopenin emilimini üç katına çıkarır.
  • Karotenoidlerin daha iyi emilmesinin yanı sıra avokado tüketmek, vücuttaki karotenoidlerin A vitaminine dönüşümünü de iyileştirebilir.
  • Avokado yiyenler ayrıca, avokadoların kendisinde bulunan yağda çözünen başka bir vitamin olan yüksek K vitamini seviyeleri yaşarlar. K vitamini, warfarin olarak da bilinen bir ilaç olan Coumadin’e müdahale eder, bu nedenle kan inceltici kullananlar, eksiksiz bir gıda kaynağı olarak avokado yerine fındık veya tohum seçmek isteyebilirler.

Bu, avukatlar hakkındaki son makale dizimin bir parçası. Guac hakkında başka yanan sorularınız mı var? Videolarıma bakın:

Yumurta endüstrisi lutein ve zeaksantin hakkında böbürlenmiyor mu? videoma bakın Yumurta endüstrisi kör noktası.

Neden likopen emilimini önemseyelim? Doğrulamak için Prostat kanseri için likopen takviyeleri ve Prostat kanserine karşı domates sosu.

Sağlıkta,

Michael Greger, doktor

Not: Henüz yapmadıysanız, ücretsiz videolarıma abone olabilirsiniz. burada ve sunumlarımı canlı izleyin:Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.