Ameliyat Sonrası Kilo Kaybı İçin 6 Yiyecek | kilo verme ameliyatı, kilo verme ameliyatı için vitaminler ve daha fazlası

Kilo verme ameliyatı (bariatrik cerrahi olarak da adlandırılır) geçirdikten sonra, kilo alımını önlemek için doğru yiyecekleri yediğinizden emin olmanız önemlidir. Ama aynı zamanda önemli olan, sağlıklı ve işleyen bir vücudu korumaya yardımcı olan doğru besinleri aldığınızdan emin olmanız gerektiğidir. Tamamen iyileştikten ve doktorunuz normal aktiviteye devam etmenizi tavsiye ettikten sonra, diyetinize dahil etmeniz gereken en iyi yiyeceklerden ve ürünlerden bazıları şunlardır:

Protein

Protein, obezite cerrahisinden sonra tüketilmesi gereken en önemli besinlerden biridir. Vücudunuz hızla kilo verdiği için sağlıklı kas kütlesini korumanız gerekir. Protein, vücudunuz ani kilo kaybına uyum sağlarken kas kütlesini korumanıza yardımcı olur. Yağsız et, yumurta, az yağlı peynir ve tofu iyi protein kaynaklarıdır. Günlük diyetinize ve ideal olarak her öğüne bol miktarda protein eklemeniz gerekir.

tam tahıllar

Tam tahıllar sağlıklı bir kompleks karbonhidrat ve lif kaynağı sağlar. Beyaz ekmek gibi rafine tahıllardan kaçının ve bunun yerine tam tahılları seçin. Kahverengi pirinç, tam tahıllı makarna, kinoa, arpa ve tam tahıllı krakerler, diyetinize ekleyebileceğiniz tam tahıllara iyi örneklerdir. Ameliyattan sonra tam buğday ekmeği de dahil olmak üzere taze ekmek yemekte zorlanabileceğinizi unutmayın. Tam buğday ekmeği yiyecekseniz, tost yapıp çok küçük porsiyonlar yemelisiniz.

sebzeler

Sebzeler, vücudunuza ameliyattan sonra sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için gereken çok çeşitli besinleri sağlar. Çiğ sebzelerden kaçının ve buharda, sote veya kavrulmuş olarak tercih edin. Patatesleri ve diğer sebzeleri yemeden önce soymalısınız çünkü cildinin sindirimi zor olabilir. Sahip olunabilecek en iyi sebzelerden bazıları sapsız ıspanak, brokoli çiçeği, karnabahar, havuç ve taze veya konserve domatestir.

Meyveler

Meyve, özlem duyabileceğiniz doğal bir tatlılığın yanı sıra antioksidanlar ve diğer besinler sunar. Ameliyattan sonra meyve yerken olgun olduğundan emin olun. Elma ve armut gibi meyvelerin kabuklarını yemekten de kaçınmalısınız. Muz, soyulmuş kivi, kavun, çilek ve soyulmuş şeftali gibi kilo verme ameliyatından sonra sağlıklı kalmak için diyetinize bol miktarda taze meyve ekleyin. Elma püresi de alabilirsiniz, ancak şekersiz olduğundan emin olun.

Vitaminler ve Takviyeler

Bazı durumlarda, obezite cerrahisi geçirdikten sonra ihtiyacınız olan tüm besin maddelerini yiyeceklerden almanız zor olabilir. İyileşirken katı yiyecekler yemeye de geri dönmeniz gerekecek. Beslenme eksiklikleri yaşamadığınızdan emin olmak için vitamin ve takviyeler alabilirsiniz. Bu ürünler, doğru miktarda besine sahip olmanızı sağlamak için basit ve kullanışlı bir yol sunar. Sağlıklı besin seviyelerini korumak için ProCare Health Bariatric Multivitamin Capsule 45mg Iron and Celebrate Vitamin B12 Sublingual Quick-Melts Cherry Tabletleri gibi ürünleri düşünün.

Öğün ikameleri

Ameliyatınızdan sonra ve iyileşmeniz sırasında, vücudunuz iyileşirken ve uyum sağlarken diyetiniz çok kısıtlı olacaktır. Örneğin, mideniz iyileşirken yumuşak yiyecekler yemeniz gerekecek. Katı yiyecekleri yiyemediğinizde iyileşmek için gereken besinleri aldığınızdan emin olmanın iyi bir yolu öğün ikameleridir. Bariatrik Avantaj Yüksek Proteinli Öğün Yerine Geçen Kurabiyeler ve Krem gibi ürünler, insanların obezite cerrahisinden kurtulurken sağlıklı kalmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Kilo verme ameliyatı için ek ürünler arıyorsanız, tüm bariatrik ürün yelpazemize göz atın. Yeni yeme şeklinize uyum sağlamanıza yardımcı olacak protein içecekleri, öğün yerine geçen içecekler ve daha fazlasını sunuyoruz.

← Önceki gönderi

Sonraki gönderi →

Source link

Leave a Comment

Your email address will not be published.